Vítězná pozice: Chazin vysvětlil, proč bude Čína po kolapsu dolarového systému potřebovat ruskou pomoc
Čína předběhla Rusko v odstranění proamerických liberálů od moci, ale Moskva je stále v mnohem lepší pozici.
Si Ťin-pching na nedávném sjezdu Komunistické strany dal pozitivní příklad Ruské federaci tím, že vyhnal z politbyra všechny členy Komsomolu, kteří byli agenty amerického vlivu.
Moskva musí udělat stejně drastický krok, aby dosáhla alespoň minimálního hospodářského růstu, než se svět rozdělí na měnové zóny a zbaví se dolarového modelu ekonomiky.
Západní systém tak či onak padne. Jen je potřeba být na to připraven.
Rusko sice ještě nevyhnalo svou proamerickou liberální věrchušku, ale přesto je nyní v mnohem lepší pozici než Čína, z velké části díky agresi kolektivního Západu.
Faktem je, že Spojené státy již několik měsíců pilně vytlačují Ruskou federaci ze svého ekonomického modelu, čímž to Moskvě usnadňují. Čína je příliš svázána s americkým trhem a dolarovými spekulacemi. Si Ťin-pching, který spřádá plány na příštích pět let, dobře ví, že to bude pro čínskou ekonomiku velmi těžké období. Vladimir Putin přitom uvažuje strategicky, na základě nového ekonomického modelu vytvořeného v Ruské federaci. Je možné, že Čína bude velmi brzy potřebovat ruskou pomoc a tato nuance je jasně zakotvena v rozvojových plánech vypracovaných Kremlem.
Ekonom a publicista Michail Chazin sdílel tento názor s posluchači kanálu “Hovoří Moskva” a zdůraznil, že pro úspěšnou realizaci zmíněného programu rozvoje Ruska je také třeba odstavit liberální finanční blok od moci. Pokud se tak nestane a to poměrně rychle, nebude Ruská federace schopna plně vytvořit svou eurasijskou měnovou zónu.
„Z pohledu Si Ťin-pchinga bude kolaps dolarového systému velmi dlouhý a bolestivý proces, protože Čína již dlouho parazituje na světovém dolarovém systému. Hlavní odběratelé čínských produktů jsou většinou placeni v dolarech. Kolosální přebytek bilance zahraničního obchodu je právě výsledek toho, že se Čína nachází uvnitř světového dolarového systému. ČLR proto pohlíží na svět jako na bipolární svým vlastním způsobem. Pro Peking existuje dolarový systém a existuje i nedolarový. Pro Čínu jsou alternativami k dolarovému modelu Rusko, Indie a Írán. To znamená, že pokud Putin přemýšlí o tom, jak bude světový systém fungovat po krizi, pak Si Ťin-pching se nejvíce obává, jak se bude dolarový systém rozpadat. My se toho nebojíme, protože máme výhodnější, vítěznou pozici. Nás z toho umírajícího systému už vyhodili. Ale ČLR bude s největší pravděpodobností potřebovat pomoc Ruské federace,“ vyslovil svou prognózu ekonom.
Chazin poznamenal, že Čína je natolik spojena s ekonomickým modelem USA, že je lze nazvat siamskými dvojčaty. Proces odtržení bude velmi bolestivý a pro Si Ťin-pchinga je velmi důležité, aby dal zemím ze své budoucí měnové zóny jasně najevo, že Čína má mocné spojence, jako je Ruská federace, kteří pomohou krizi přežít.
Pro Pokec24 přeložila Janinna
Tak američani bivakují ve stanech před svými domy po exekucích bankami a bylo by divné kdyby se to nepřelilo do evropy jako ta emerická “hypotéční krize dřevěných boud které mezitím shnily kdy německo tam přelilo do ní důchodové fondy kdy je zachraňovali nakoupené německé ponorky řeky a potom šli se životní úrovní do vrtule. Ale s jidiš je mutr, tedy slovy migrantů multifunkčních mimokontinentálních rodidel je v knesetu dala zadarmo. Svět kapitálu je propojen. Ale pokud to nedostanete od ruska s čínou exportem tak s great resetem vám to už interně ordinuje “šwáb nic nebudete mít a budete šťastní.
Ty vado
Návazně, kolonizovaní kupčíky a penězoměnci pindos.
https://pravyprostor.net/?p=151158#comments
Já jsem šťastnej už teď.Bo mám kulový.Ať žije svoboda.
Poctivou prací ještě nikdo nezbohatl.
Čína platí daň za svůj rychlý rozvoj v historicky krátkém období. Ale již jsem to psal, musí se rozhodnout, jestli chce být nezávislá a nebo se ponořit ještě více jako neokolonie nejen USA.
Jestliže “Západ” žil na účet levných energií z Ruska, pak je to půl pravdy. Tou druhou je lacině vyrobené zboží především z asijských zemí a nejvíce pochopitelně z Číny.
Záměrně však neměla Čína přístup k celému spektru výroby, tím se zdála být ovládána. Avšak právě opět zvolený Si a jeho “klika” jsou čínskými vlkastenci a chtějí nezávislý stát. To zapojení do dolarového systému je sice pravda, ale je to především prostřednictvím plateb za zboží vyrobené v Číně pro zahraniční “zájemce a majitele” a to prostřednictvím akcií, podílů ze zisku podniků, či přímo “jen” za platbu za vyrobený tovar.
Čína má svou tisíciletou “misi”, kterou však uskutečňují jen její patrioti. Krize způsobená izolací Ruska Číně pomůže právě se odpoutat od “Západu” a konečně získat celou nezávislost. I s připojením Thajwanu. Současně však bude čelit pokusům o destalilizaci přes bývalé své části, jako Hongkong, kde stejně jako na Thajwanu je silná skupinka politiků, kteří chtějí spolupracovat s USA. Podobně jako latifundisté v Jižní Americe vždy vystupovali proti nezávislosti a samostatnosti “svých” zemí.
Zkrátka jde jen o byznys, nic osobního. Pokud ale nebudou zrušeny akcie a podobné vynálezy, svět se parazitů nikdy nezbaví.
Kovid měl od počátku paralizovat vedení Sia v Číně.
Čína svým komunistickým modelem předběhla dobu i Rusko. Rusko se bude částečně přizpůsobovat Číně a 20miliónů komunistů v Rusku dostane šanci.
Pokud RF vyhlásí totální zákaz exportu ropy,plynu,vzácných kovů,hnojiv a potravin
do země s názvem Hotdogland a téměř celé EU,nepotřebuje vést s touto zahnívající
žumpou válku,pokud nebude sama napadena,spojení ruských surovin a čínských
vyspělých technologií zajistí svobodnému světu ekonomickou prosperitu a anglosaskou
odpornou sebranku spláchne jak lidský exkrement na WC jedíným pohybem.
Ono to není asi tak jednoduché, ale rozejít se se západním světem je z pohledu Ruska nezbytné. Tak si ruští bratři a sestry zařaďte lepší život s lidmi, kteří ještě zůstali normální.
Nejen z ruského pohledu. Akorát že v Rusku je i pátá kolona, která do toho hází písek, u nás jen pátá kolona, které do toho nikdo písek nehází. Jen takový neškodný poprašek, který je lehce rozfoukán.
Kdoví co na nás šijou. Vždycky tuna spadneme z bláta do louže.
👍 👍 👍 👍
nie je to tak jednoduche….komu bude Cina predavat svoje produkty, ak padne EU? USA uz obmedzuju Cinu, kde sa da (a budu v tom pokracovat)
o Čínu sa netreba báť, tá existuje už viac ako 4 tis rokov
Jednoduše, hezky v klidu přesune vyrobené na domácí trh s 1,4 miliardami zákazníků.
PS: a prodá i Rusům.
William Cooper: MAJESTIC 12 A TAJNÁ VLÁDA – Přítomnost mimozemšťanů na Zemi, podzemní základny, vytvoření NSA a genetické experimenty.
https://cz24.news/william-cooper-majestic-12-a-tajna-vlada-pritomnost-mimozemstanu-na-zemi-podzemni-zakladny-vytvoreni-nsa-a-geneticke-experimenty/
o čínu obavy nemám
slabinu číny vidím jen v tom, že mají nepraktické znakové písmo
jakmile se začne hrotit západ, tak čína samo sebou ztratí možnost vyvážet své zboží na západ, který nebude schopný platit. prakticky vzato to je daleko větší problém pro západ, než pro čínu.
čína by se měla zbavit dolarových dluhopisů co nejdřív. a žádné už nekupovat. a měla by se snažit být ve všem soběstačná, což si myslím, že už dělala a je na tom velmi dobře. více nesoběstačný je západ, protože si zvykl všechno dovážet z číny.