Sešli se, aby spasili svět tím, že sníží jeho populaci
Sešli se, aby spasili svět tím, že sníží jeho populaci. Tajné založení klubu nejbohatších lidí objasňuje mnohé o koronavirové krizi. Mají větší moc než státy, patří jim vakcíny i média
Je to nejelitnější klub na světě. Říkají si Dobrý klub a scházejí se tajně. Stejně tajné bylo i založení klubu. Poprvé se setkali v roce 2009 v době globální krize. Malá elitní skupina miliardářských filantropů.
Shodli se, že největším problém lidí je přelidněnost.
První přísně tajná schůze svolaná Billem Gatesem, Warrenem Buffettem a Davidem Rockefellerem v centru New Yorku, jen pár bloků od sídla OSN v Prezidentském domě Rockefellerovy university.
Snížení populace jako hlavní cíl
Schůzka byla reakcí na globální ekonomický pokles a zdravotní a environmentální krize. Určitým způsobem to byl vrcholný summit. Bill Gates se už tehdy netajil svým záměrem přispět je snížení světové populace.
Většinou to byla známá jména: Bill Gates, George Soros, Michael Bloomberg, Warren Buffett, David Rockefeller, Ted Turner, nebo Oprah Winfreyová, která – kromě toho, že moderátorka je také nejbohatší černoškou planety. Přišli ale i další, kteří jsou stejně bohatí, ale méně dobře známí, například podnikatelští giganti Eli a Edythe Broadovi (stavitelství, pojišťovny).
Víc peněz a moci, než mají než státy
Zpráva o tajném setkání unikla zdánlivě neobvyklým zdrojem irsko-americké webové stránky a vyvolala šokové vlny světem filantropie, rozvojové pomoci i diplomacie.
„Je to opravdu bezprecedentní. Poprvé se skupina dárců této úrovně bohatství setkala za zavřenými dveřmi,“ napsal tehdy Ian Wilhelm, hlavní redaktor časopisu Chronicle of Philanthropy.
O deset let později vypukla celosvětová pandemie koronaviru. Bill Gates je majitelem většiny vakcín nebo sponzoruje organizace, které je vyvíjejí. Jeho mužem v Bílém domě je Dr. Anthony Fauci, hlavní virolog USA, který stát i za viry HIV či Ebola. Současně Gates ovládá Světovou zdravotnickou organizaci WHO, jíž je hlavním sponzorem.
Dosah a síla Dobrého klubu jsou co do síly a dosahu zcela unikátní. Přes velkou kritiku se scházejí tajně i dál, naposledy byla zaznamenána schůzka 24. května 2019, tedy půl roku před vypuknutím koronavirové epidemie.
Členové Dobrého klubu ovládají obrovské bohatství – a s tímto bohatstvím přichází obrovská moc, která by mohla přetvořit národy podle jejich vůle.
Tajná schůzka za kovovým plotem
Prezidentský dům Rockefellerovy University je na Upper East Side na Manhattanu. Soukromý kampus univerzity, plný svěžích zelených stromů, leží za střeženými vchody a kovovým plotem. Výhled na řeku East River. Jen pár bloků od OSN.
Účastníci tajné schůzky jsou díky svému extrémnímu bohatství stejně silní, jako některé státy se sedadly v Organizaci spojených národů.
Právě zde, v 15 hodin, 5. května 2009 se setkal Dobrý klub poprvé. Kancléř univerzity, genetik Paul Nurse, byl mimo město a na žádost Davida Rockefellera umožnil klubu setkat se v jeho luxusní oficiální rezidenci.
Prezidentský dům je často využíván k univerzitním akcím, ale ještě nikdy se v něm nekonala takto mocná konkláve. Ven se to dostalo přes irskou novinářku Niall O’Dowdovou na webu irishcentral.com. Jak se k té informaci dostala, není jasné, ale účastníci setkání ji později potvrdili.
Gates: Těch lidí je moc, kdy tak pandemie…
Šest hodin diskutovali miliardáři o krizích, kterým čelí svět. Každému bylo umožněno mluvit po dobu 15 minut. Témata byla zaměřena na vzdělávání, pomoc při mimořádných událostech, vládní reformy, hospodářskou krizi a především o globálních zdravotních problémech a údajném přelidnění planety.
Nejpůsobivějším řečníkem byl prý Gates (Microsoft), zatímco Turner (CNN) byl nejvíce otevřený. „Pokusil se to tam ovládnout, což si myslím, že některé z ostatních otrávilo,“ uvedl zdroj.
Jejich problém: věk, i když 100 let není problém
Hlavní silou byl Gates, který už předtím vyhlásil, že hodlá věnovat svůj majetek na zlepšení světa. Na rozdíl ostatních filantropů je Gates ještě mladý (tehdy 54, dnes je mu 64 let) a dostatečně aktivní.
Sorosovi je dnes 89 let, Turnerovi 81 a Buffettovi 89. Hostitel David Rockefeller zemřel před třemi lety ve věku 101 let. Michaelu Bloombergovi (mediální magnát) je 79, Eli Broadovi (stavitelství) 86 let.
Tato nová forma filantropie, kde se elitní podnikatelé v důchodu snaží svými penězi změnit svět, je označována jako „Billantropie“ po Gatesovi. Dalším označením je „filantro -kapitalismus“.
Členové klubu skutečně rozdali tehdy za posledních 10 let asi 100 miliard dolarů, nyní to bude dvojnásobek. To je daleko nad rámec toho, co si mnoho jednotlivých zemí může dovolit dělat se svými vlastními sociálními politikami a rozpočty.
„Mají aktiva, která převyšují rozpočty na sociální výdaje mnoha zemí,“ řekl profesor Paul Schervish, ředitel Centra blahobytu a filantropie Boston College.
Gatesova nadace: Sterilizace žen a vakcíny
Nadace Billa a Melindy Gatesové byla už tehdy se svými aktivy přesahujícími 30 miliard dolarů největší filantropickou organizací. Už tehdy věnoval (investoval) obrovské částky do Globální aliance pro vakcíny a imunizaci.
Nadace George Sorose řádily především v zemích bývalého sovětského bloku, kde zakládal neziskové organizace více či méně úspěšně ovládal média.
Je tu však velký vykřičník ohledně těchto „über-dárců“, zejména pokud rozmary jednotlivců začnou mít přednost před odborností profesionálů. Problémem jakéhokoli “dobrého klubu” je to, že ne všichni jeho členové musí být „dobří“, tedy přinejmenším ne „dobří“ v univerzálních definicích toho slova.
Kdo volí Gatese?
Je zde také otázka odpovědnosti. I nejvíc diktátorské režimy různých zemí mají na určité úrovni schopnost se měnit a reformovat pod lidovým tlakem. Ale kdo hlasuje pro Dobrý klub?
Již tehdy mnozí obviňovali Dobrý klub z toho, že je jakýmsi Bilderbergem pro filantropii, se stejně nebezpečnou agendou globální mocenské politiky. Velké pohoršení vyvolaly už tehdy diskuse o antikoncepci a snahám o snížení populace.
Zdroj: Guardian
Argumenty a fakta
https://bit.ly/2WGQg17