politika

Rusko reaguje na nové posilování amerických vojsk v Evropě

Americké rozhodnutí rozmístit 3000 vojáků ukazuje, že Amerika zvyšuje napětí v Evropě, tvrdí Moskva

Americké rozhodnutí vyslat přibližně 3 000 vojáků do Rumunska, Polska a Německa je důkazem, že Moskva se oprávněně obává o bezpečnost Ruska, uvedl ve středu Kreml.

V rozhovoru pro CNN mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina reagoval na dřívější oznámení tiskového tajemníka amerického ministerstva obrany Johna Kirbyho, který oznámil, že prezident Joe Biden schválil rozhodnutí vyslat tisíce amerických vojáků do Evropy v reakci na “pokračující budování sil Ruska na jeho západní hranici s Ukrajinou a v Bělorusku”.

“Současná situace vyžaduje, abychom posílili odstrašující a obranné postavení na východním křídle NATO,” řekl Kirby. “Prezident Biden jasně řekl, že Spojené státy budou reagovat na rostoucí hrozbu pro bezpečnost a stabilitu Evropy. Náš závazek vůči článku 5 NATO a kolektivní obraně zůstává neochvějný.”

Moskva vzkazuje USA a NATO, aby si ověřily svá bezpečnostní privilegia
Číst dál Moskva vzkazuje USA a NATO, aby si ověřily svá privilegia v oblasti bezpečnosti
Podle Dmitrije Peskova však toto prohlášení dále posiluje myšlenku, že Rusko je ohroženo vojenským blokem vedeným USA.

“USA de facto pokračují v pumpování napětí v Evropě,” řekl. Peskov dodal, že rozmístění vojsk je “nejlepším důkazem toho, že máme jako Rusko zřejmý důvod k obavám”.

Komentáře kremelského mluvčího přicházejí v době, kdy Moskva nadále vede konzultace s USA i NATO ohledně možné dohody o evropských bezpečnostních zárukách. V loňském roce Rusko veřejně zveřejnilo dvě smlouvy, které navrhlo USA a NATO. Návrhy dokumentů obsahovaly dlouhý seznam bezpečnostních záruk, jejichž cílem bylo posílit stabilitu v Evropě, například omezení umístění raket v blízkosti ruských hranic a stažení aliančních sil ve východní Evropě na pozice z roku 1997. Moskva rovněž požadovala, aby NATO ukončilo rozšiřování na východ.

Minulý měsíc USA zaslaly zpět formální odpověď na ruské požadavky, která je v současné době posuzována Kremlem. Washington byl sice otevřený dohodám o kontrole zbrojení a zvýšení transparentnosti přesunů vojsk, ale návrh na ukončení rozšiřování vojenského bloku rozhodně odmítl.

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
IFH
3. 2. 2022 19:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Moskva reaguje pozdě! Měla reagovat okamžitě na rozpoutání hysterie Washingtonu a ne se jen bránit nařčením z útoku na Ukrajinu. Hysterie Washingtonu má vždycky nějaký účel. Tentokrát šlo o základnu na Slovensku, nasunutí dalších amerických vojáků do východní Evropy a poškození ekonomických vztahů Ruska s Evropou.

BB Rad
3. 2. 2022 21:54
Odpovědět  IFH

Jenže není to až tak jednoduché jak se to na první pohled zdá . Ono by se to bojovalo ,ale chtěl by to jakýkoliv normální člověk,kterýmá alespoň trochu tam nahoře*?? Já osobně ne. Je vidět,že mnoho lidí si ani nedovede představit co všechno to (ozbrojený konflikt) představuje – následky & důsledky celoevropského konfliktu !! A bast…s za velkou louží se budou jen smát – když bude dobře – když ne ,tak se nebude mít kdo smát . Proto,jak se říká *LIDÉ BĎETE – NEBLBNĚTE*

David
4. 2. 2022 00:18
Ohodnotit příspěvek :
     

No, být v kůži Američanů, tak bych to nepřeháněl, protože až budou zase prchat, tak je nemusí stíhat odsunout.