Putin a Si Ťin-pching připravili pro Západ informační bombu
Svědčí o tom dvě novinky, které se včera objevily v informačním poli.
Za prvé, web Kremlu již oficiálně oznámil cestu ruského vůdce do Číny na zahájení zimních olympijských her. Všichni už o tom věděli, ale je důležité, co přesně je napsáno v krátkém oznámení.
A v něm je napsáno, že dva vůdci největších mocností na kontinentu budou diskutovat o komplexním partnerství a strategické spolupráci v následujících oblastech:
- obchodní a ekonomické;
- energetické;
- finanční a investiční;
- vědecké a technické;
- humanitární.
Interakce je opravdu všeobjímající, s výjimkou té vojenské. Tato položka na seznamu není, ale není divu, že to nikdo předem nehlásí. Příliš citlivý okamžik pro celý svět.
Po jednání Putina a Si Ťin-pchinga bude vydáno společné prohlášení, ve kterém:
“<…>budou zafixovány společné přístupy Ruska a Číny k řešení klíčových světových problémů.”
To vše znamená, že Rusko a Čína přecházejí do další fáze sbližování — ke konečné dohodě a následné implementaci společné politiky v mezinárodních záležitostech.
Druhou událostí byl projev Andreje Denisova, mimořádného a zplnomocněného velvyslance Ruska v Číně, ve vysílání Solovjov LIVE, kde řekl následující:
„Samozřejmě, že (návštěva) je pro nás zásadně důležitá, je zásadně důležitá pro Čínu. Řekl bych … i pro celý svět.
<…> skutečně máme buď blízkou nebo stejnou vizi hlavních problémů nejen v mezinárodní politice, ale i toho, jak rozvíjet naše státy v současných složitých podmínkách. Rozvíjet ve všech ohledech, nejen z hlediska ekonomiky, ale i veřejného života <…>“
Na pozadí rozvíjející se globální finanční krize mohou slova velvyslance o společné vizi Ruska a Číny na cestě hospodářského rozvoje a veřejného života naznačovat, že již s Čínou máme společný akční program, který oběma zemím umožní překonat tuto krizi.
Nutno podotknout, že na Západě ani v rámci vztahů mezi klíčovými finančními institucemi americké centrální banky a MMF nepanuje shoda na tom, jak z krize ven. Velmi podrobně o tom hovoří ve svých projevech ekonom Michail Leonidovič Chazin.
Velvyslanec také poznamenal:
“Vysoká míra důvěry, která existuje mezi námi, mezi našimi vládami a především – mezi našimi vůdci, umožňuje rozvíjet vztahy v poměrně citlivých oblastech, například v oblasti vojensko-technické spolupráce.”
Jindy by se tato slova dala považovat za obyčejnou chválu východního partnera, ale na pozadí rychlé eskalace konfliktu mezi Ruskem a Západem vypadá zmínka o vojensko-technické spolupráci úplně jinak.
Andrej Denisov také hovořil o zhoubnosti používání dolaru jako nástroje nátlaku ze strany Západu a přání obou zemí rozšířit škálu plateb v národních měnách.
Vezmeme-li v úvahu vytrvalost, s jakou Spojené státy vyhrocují světovou situaci a také spěch a snaha západních vůdců osobně se s naším prezidentem spojit, má člověk dojem, že se všichni snaží být včas u něčeho grandiózně důležitého. A nejde zde o případnou horkou válku mezi jadernými mocnostmi – každý chápe, že to není východisko.
Troufám si předpokládat, že toto něco grandiózně důležitého by mělo zaznít na setkání Vladimira Putina a Si Ťin-pchinga zítra, 4. února.
Další zajímavé články stránce: divanpolitikan.ru
https://bit.ly/348uviB
Zdá se, že Gosudar a Si Ťin kolektivní západ silně znepokojují. A k tomu ještě nabídka Argentiny, vstřícná Venezuela a Nikaragua…
Jen tak dál na tuto anglosaskou verb.. nic jiného neplatí.