politika

Povinný společník amerických protestů – rabování

Povinným společníkem amerických protestů je bleskově rychlé rabování, vzniká okamžitě, každý okamžitě chápe, co je třeba udělat. V USA je to něco jako druh národní zábavy. Ani na Ukrajině k tomu nedošlo.

V Minneapolis protestující rozbijí obchody a zapalují objekty, majitelé obchodů jsou nuceni chopit se zbraní, aby odradili lupiče.

Politikus.ru

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Telex
30. 5. 2020 09:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Cau, taky je potreba zminit duvod toho rabovani:

https://www.lidovky.cz/svet/pripad-smrti-zatykaneho-neozbrojeneho-cernocha-uz-vysetruje-fbi-uvedl-trump-umrti-vyvolalo-nepokoje.A200528_075538_ln_zahranici_sei

Neni to prvni ani posledni pripad. Uz je to nekolikata demonstrace, o tom nas nase media vsak neinformuji. Ostatne jako o vetsine protivladnich demonstraci v USA
To aby se u nas zachoval vytvoreny obrazek o teto skvele zemi, kde vsichni ziji stastne, dokud nezemrou. Ignorace americke vlady je nekonecna, Dokud se nezacne panum nicit majetek!

Editor
31. 5. 2020 22:20
Odpovědět  Janinna

Tady se jednoznačně projevují vlastnosti tamního nedotknutelného etnika, navrch kombinované s další americkou specifikou, totiž pouličními gangy. Tentokrát tím nemyslím jenom USA, ale vlastně celou Ameriku. Jak severní, tak jižní. Pouliční gangy, nejrozšířenější tam kde je dominantní převaha černošského a latinskoamerického etnika, s nejnižším vzděláním a napojením na drogovou scénu. Pokud znáš Feintuchovy knihy ze série o Nicholasi Seafortovi, tak bych to klidně přirovnal k transpopům.

Administrátor
31. 5. 2020 22:53
Odpovědět  scipio

ani se nemusí do emeriky, ale do Anglie a Brixton Riot. Londýn 1981 stejné etnikum, jak přes kopírákcomment imagecomment image
comment imagecomment image

Editor
30. 5. 2020 10:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Celá léta se podivuji nad tím, jak se v případě Palachova týdne v roce 1989 tehdy Svobodná Evropa a Hlas Ameriky rozčilovaly nad policejní brutalitou u nás, o našich popřevratových medií snad raději nemluvě. Přitom celou dobu byly dostupné záběry z potlačování obdobných demonstrací nejen v USA, ale třeba v Irsku, existují záběry předválečných demonstrací v Indii a dalších zemích, kde se uplatňovala zejména britská nebo USA demokracie. Ať počítám jak počítám, u nás opravdu nebylo tolik mrtvých jako následek potlačování demonstrací za celou dobu od roku 1948 do 1989, jako v USA za jeden jediný rok.

Telex
30. 5. 2020 12:56
Odpovědět  scipio

Tak to maš jednoznačně pravdu.

Nemluve o to, ze napriklad pocet obeti invaze vojsk Varsavske smlouvy 68, kazdym rokem stoupa. ?

Danuška
30. 5. 2020 17:49
Odpovědět  scipio

A britská policie jak mlátila z pokynu Margaret Thatcherové! Britští horníci a odboráři běžně chodili z demostrací v 70. a 80. letech s přelomenou rukou, žebry nebo čelistí. A to ti hloupí Češi neviděli v Čs. televizi – jistěže viděli, ale nedomysleli.

Telex
30. 5. 2020 22:42
Odpovědět  Danuška

Zdroj? No me by to zajimalo, fakt.

Editor
30. 5. 2020 23:51
Odpovědět  Telex

V 70 a 80 letech to normálně ukazovali v Televizních novinách, ale málokdo si to pamatoval a automaticky se to tak nějak vypouštělo, protože to šlo po domácích zprávách a všichni už čekali na BBV. Po domácích zprávách a zprávách z lidodemo už nikdo moc nevnímal, co melou. Zejména, když dění v zahraničí komentoval Jambor, Brož a další předchůdci Fištejna, Votápka a dalších jim podobných.