Lavrov – “Kolektivní západ je nespokojen. Tři čtvrtiny světové populace jsou našimi partnery“
Kolektivní Západ, zvyklý vést v posledním půl tisíciletí celý svět, je kategoricky nespokojen s novým trendem směřujícím k vytvoření multipolárního světového řádu.
Na tiskové konferenci ve Volgogradu to oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
“To, že jsme vytvořili vynikající armádu, že spoléháme na tuto armádu a hájíme své zájmy, zájmy našich občanů, mnohem efektivněji, to že provádíme hluboké ekonomické reformy – ano, ne bez chyb, ne bez omezení, za poslední rok a půl zasáhla pandemie koronaviru. Ale postupujeme vpřed.
A ne každému se to líbí, protože naši západní kolegové jsou zvyklí řídit celý svět již prakticky 500 let. A najednou se objevila nová tendence prosazování multipolárního světového řádu, protože nová centra ekonomického rozvoje, centra finanční moci rychle rostou a rozvíjejí se. S tím přichází i politický vliv.
Stačí zmínit naše skutečně strategické partnery, jako je Čína a Indie. Budujeme dobré a oboustranně výhodné vztahy s drtivou většinou zemí světa,“ řekl Lavrov.
“Západní kolegové se snaží zpomalit náš pohyb vpřed. Hledají jakékoli výmluvy k vyhlášení jednostranných nezákonných sankcí. Dávno před tím, co se stalo na Ukrajině, a před referendem, po kterém se Krymčané vrátili do Ruska, se již Západ pokusil budovat omezení ve svých vztazích s námi v naději, že nás zpomalí.
Proto si neděláme žádné iluze. Po vlně těch omezení, která nám uložili v roce 2014, jsme dávno dospěli k závěru, že se musíme v první řadě spolehnout na vlastní síly,“ dodal ministr.
Současně Sergej Lavrov ještě jednou poznamenal, že existuje mnoho spolehlivých partnerů, se kterými má Moskva přátelské a oboustranně výhodné vztahy.
“Máme obrovský počet partnerů – Čína, Indie, africké země – poprvé před několika lety, téměř všichni přijeli do Soči na vůbec první summit Rusko-Afrika, na nejvyšší úrovni.
Rozvětvené vztahy budujeme i s Latinskou Amerikou. A samozřejmě náš nejbližší okruh jsou země SNS, CSTO, EAEU, Šanghajská organizace pro spolupráci, sdružení BRICS – Rusko, Indie, Čína, Brazílie a Jižní Afrika. To je přibližně ¾ populace planety. S těmito partnery máme stabilní, přátelské, vzájemně prospěšné a rovnocenné vztahy,“ shrnul Sergej Lavrov.
Jsem rád, že S. Lavrov to takto rozdělil na dvě části; na jedné straně skuteční a upřímní přátelé a partneři hodní tohoto označení po právu a na druhé straně ten kolektivní západní ksindl vedený odporným pindostánem, který už marxudík neoznačuje za “partnery”, ale jen za kolegy a i toto označení je pro tento ksindl nadnesené, ale budiž, hlavně už ne партнёры, (partneři), to je to hlavní na celé věci!
Vtipné na tom je, že vládcovia západu, teda nadriadení tých jeho kolegov, už dávno investovali do číny a indie a teraz tam vlastnia riadiaci balík akcií.
Ale áno, divadlo s politikmi je plné akcie aby plebs nevedel kto vládne.