Francie v tichosti přijímá zákon o zahraničních agentech, zatímco Gruzie kvůli němu pořádá barevnou revoluci
Bratislava, 25. května 2024 (HSP/Photo:Pixabay)
Další země přijala zákon o boji proti zahraničnímu vlivu – ale kupodivu si toho na rozdíl od Gruzie a Slovenska nikdo nevšiml. Nebyla žádná shromáždění, žádné nepokoje, žádná ostrá prohlášení ministerstev zahraničí zemí, které jsou “majáky a strážci demokracie”. Naopak, mainstreamová média to schvalují. A to všechno proto, že tato země je Francie. A hodlá bojovat proti “ruskému vlivu”. Proč se Paříž rozhodla přijmout tento zákon právě nyní? Ve svém komentáři to vysvětluje portál Vzgléd
Všichni si pamatují, co se stalo v Gruzii, když chtěli přijmout zákon o zahraničních agentech. Navzdory ujišťování autorů zákona, že vychází z podobného amerického zákona, který platí již více než 80 let, odpůrci zákona prohlásili, že se gruzínští poslanci inspirují ruskou legislativou a chystají se omezit svobodu slova a potlačit demokracii obecně.
Západní politici zcela jasně pohrozili, že s takovým zákonem se Gruzie nestane kandidátem na členství v Evropské unii. Jako mávnutím kouzelného proutku okamžitě začaly masové pouliční nepokoje a prezidentka země Salome Zurabišviliová nakonec dokument, který již byl přijat parlamentem, vetovala. Kromě toho. Ze strany představitelů EU se dokonce objevily náznaky fyzického násilí vůči gruzínským orgánům.
Mezitím právě ve Francii Senát schválil další zákon o boji proti zahraničnímu vlivu. Nejenže tento dokument nevyvolal ani náznak pouličních nepokojů, ale provládní média jej prezentují jako nezbytný, užitečný a obecně potřebný nástroj demokracie.
Kolektivní Západ má totiž svůj vlastní narativ, kterým ospravedlňuje všechny své kroky: nevměšuje se do cizích záležitostí, pouze podporuje demokracii; nesvrhává vlády v zahraničí, pouze podporuje demokracii; a neútočí na cizí země, pouze provádí humanitární intervence nebo bombardování. Pokus o svržení neokoloniální mocnosti zase Francouzi nazývají hybridní válkou. Je samozřejmé, že při průchodu různými instancemi byl návrh zákona aktivně podporován různými představiteli moci. Například Nicolas Lerner, vedoucí Generálního ředitelství pro vnější bezpečnost, před zahájením projednávání návrhu zákona v Národním shromáždění prohlásil, že “v současném světovém kontextu” je Francie “obzvláště zranitelná vůči pokusům o špionáž a ovlivňování”, kterým je třeba účinně čelit.
Marc-Antoine Briand, šéf státní organizace Viginum, která má za úkol sledovat negativní proudy na internetu, byl ještě ostřejší. Na rovinu řekl, kdo přesně je podezřelý na prvním místě a proti komu bude zákon vlastně primárně namířen.
“Rozpory mezi národy se stupňují a Rusko se etabluje jako stále agresivnější strana v informačním …
Každou událost, doslova vše, co se ve Francii děje, nyní využívají zahraniční agenti k vytváření informačních hrozeb pro své vlastní cíle, k eskalaci napětí ve společnosti a k její polarizaci,” řekl. Ministr vnitra Gérald Darmanin byl stejně přímočarý: “Rusko je nyní hlavním protivníkem Francie v informační válce.”
A přesto, když byl návrh zákona v březnu projednáván v Národním shromáždění, nevzbudil všeobecné nadšení, a to ani na pozadí napjatých vztahů s Ruskem a probíhajícího konfliktu na Ukrajině. Tím spíše, že jeho autoři stanovili velmi široký rámec, který by mohl ovlivnit “základní svobody” občanů.
Text zákona počítá s vytvořením národního registru osob jednajících v zájmu jiných zemí, s možností zmrazení finančních aktiv a s faktickým povolením provádět kybernetickou špionáž zahraničních agentů – i když o tom text zákona hovoří více než zjednodušeně. Tato forma potírání zahraničního vlivu umožní státním orgánům získávat metadata o hovorech (kdo volá, kdy, odkud atd.) a také o online aktivitách podezřelého.
Dříve byly takové pravomoci dostupné pouze zpravodajským službám, které je mohly využívat v boji proti terorismu, a už jen to ukazuje, jaký význam je boji proti zahraničnímu (rozuměj ruskému) vlivu přikládán.
Levice (Mélenchonova strana Nepodrobená Francie) hlasovala proti zákonu, komunisté se zdrželi hlasování, ale zákon byl přesto přijat a musel projít Senátem. A pak došlo k nepokojům v Nové Kaledonii a míra násilí (šest mrtvých) překročila všechny meze. Na souostroví byl vyhlášen výjimečný stav. Ale protože v předvečer voleb do Evropského parlamentu nechtěli představitelé vládnoucích stran přiznat své chyby, které vedly k takovému výbuchu násilí, začali zintenzivňovat téma zahraniční intervence.
Tentýž ministr vnitra Gerald Darmanen obvinil Ázerbájdžán z toho, co se děje, a politolog Max-Hervan Gastineau napsal pro deník Le Figaro sloupek, v němž mimo jiné informoval čtenáře, že proti jejich zemi je vedena “hybridní válka”.
“Tento výraz nejlépe odpovídá tomu, co se děje. Znamená pokus o politickou, informační nebo ekonomickou destabilizaci, která zahrnuje dezinformační kampaně na sociálních sítích, vytváření údajně nevládních organizací… financování a doprovázení sociálních hnutí, o čemž svědčí například přítomnost ázerbájdžánské vlajky na projevech Kanáků.” Cílem Ázerbájdžánu, píše Gastineau, je “donutit Francii, aby zaplatila za podporu svého arménského souseda”.
Zdroj : Hlavné Správy
Hmmm… Nějak jsem z toho nevyrozuměl, zda se ten zákon má týkat VŠECH zahraničních agentů, nebo jen ruských. Nějak se mi nechce věřit, že by zrovna mikron souhlasil s tak dvousečným zákonem. Tedy pokud by se týkal všech.
Když to tady ten vytuněný lid v Evropě těm globalistickým grázlům, řízeným z centra degenerace dovolí a nechá se zotročovat, ať to má. Kdo nemyslí, zaplatí. Všichni dostali možnost myslet, všichni mají možnost přemýšlet. Blížíme se do finále. Orwell a jeho 1984 už vykukuje zpoza rohu. A to bylo keců, že se to nemůže stát, lid to prý nedovolí. Ve svém životě když jsem do něčeho šel proti vrchnosti, tak nás začalo vždy pár a nakonec jsem zůstal sám. A to přitom v socíku by člověk nedopadl jako tady. Tady mu vezmou živnost, zlikvidují pověst, vystěhují na ulici apod. A ať nikdo nepočítá, že se vás druzí zastanou. Tady není nikdo takový jako ta odvážná holka z filmu Zlodějka knih, která když náckové vedli pochytané židy a vedli je městem vyběhla mezi ně, poklepávala je a říkala jsem s tebou, s tebou, s tebou. A to není výmysl, to děvče žilo. Dožila se přes 90 let. Tak se všichni bojme, to nám kujwa pomůže.
Za “socíku” se s disidenty jednalo mnohem hůř, než dnes…
A vyhazov ze zaměstnání, když “živnosti” žádné nebyly, byl také používán proti disidentům… Nebo nucené vystěhování někam do pohraničí…
Malujete si minulost selektivně na růžovo, podle toho, co se vám hodí…
πα½
Jo. Pravdoláska by moh vyprávět. Třeba o své cele na pamprlíku. Ve které byl sám a kde měl i televizi a na podlaze kovral. Aby bylo jasno – já ji viděl!
Ale ten argument o vyhazovu ze zaměstnání, v režimu, kdy sehnat si zaměstnání byla otázka jednoho dvou dnů, se ti vohromě poved. A to selektivní vidění minulosti, obzvlášt od tebe, taky vohromně sedí.
Sehnat práci do dvou dnů, třeba v kotelně… Nebo jiné podobné “na úrovni”…
Kromě různých PTP…
πα½
Do kotelny se člověk za socialismu nedostal i když chtěl dobrovolně, pokud nebyl disident. Mnozí to chtěli, protože se při tom dalo studovat na denním studiu a zároveň mít trvalý slušný příjem. Kotelny ovládala Charta a nikoho mezi sebe nepustila. Totéž dělat čerpače u geologických firem. To, pravda, nebylo vhodné k dennímu studiu, to bylo v terénu, ale při dálkovém studiu ideální. A zase slušné peníze (na tehdejší dobu).
Přesně! Hlavně to ale byla líná verbež štítící se práce. Proto také intelektuálové a bílé límečky od nepaměti nejprodejnější sociální bublinou.
O kotelnu enormní zájem, že se tam nepřeškubli a mohli se flákat. A vo tom to je, mamánku. O “úrovních” práce, páč lepšolidi a práce jim smrděla.
Ale jdete! Seděl jsem s havlem tak vím jak se s ním zacházelo. Denně chodil na kafíčko a na pivíčko řediteli věznice.
Dávno jsme si mohli všimnout že v kterémkoliv zemí se může dít cokoli a vládnout diktátor s rukama od krve ale musí být hlavně proamerický
Klasika dvou metrů. USA tento zákon používají pomalu 100 let. To světu nevadí… U jiných vadí, pochopitelně proto, že trojské koně nejsou na vlastním území vítané. Beztak je to zajímavé – na “našem” západě vlády a jejich dezinformační média kvičí jak podřezaní vepři, když se občas zinscenuje vliv Ruska, podplácení, financování webů… ALE vůbec nikomu nevadí, že si tady nějaký Americký žid Soros vydržuje stovkami milionů usd různé neziskovky a vlivové subjekty. Dokonce je infikován vzdělávací systém, tedy nejen dospělá společnost. Soros si v Evropě řádí jako kdyby nás vlastnil, uplácí tisíce aktivistů a rozvrací politické zvyklosti. TOHLE těm potrhlým fanatikům nevadí.
Je to marné a zbytečné.Oni vám odpoví, TO JE PŘECE NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO!
To je jak ze speciální školastiky a pedagogiky inkluzek hrůz zrůd bajonetizace brutopýrace. Neříkal snad .eman že je tu 60% debilů? 🙂
To jenom citoval statistiku prof. Höschla. Ta čísla jsou mimochodem platná celosvětově. Gaussova křivka.
Jasně se ukazuje že ti západní šmejdi mají moc a prachy na to aby udělali demonstrace proti vládě.Mají ty postupy dobře propracované a vhodně zblblé lidi k dispozici. Bylo by vhodné lidi na těchto demonstracích natáčet a fotit a ty snímky potom zveřejňovat,aby je občané mohli identifikovat…