Forbes: Rusko a BRICS možná v září učiní prohlášení kolosálního významu
Nedávno ruský ministr energetiky Nikolaj Šulginov řekl, že Ruské federaci se podařilo přesměrovat veškerý vývoz ropy, na který se vztahují sankce, do nezápadních zemí.
Podle amerického analytika Davida Blackmona je tato zpráva jakýmsi signálem, který předpovídá grandiózní událost, která by se mohla stát již v září. Uvádí Forbes.
„Není pochyb o tom, že ruští kolegové v rostoucí alianci BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika) sehráli důležitou roli při pomoci ruské vládě v dosažení tohoto výsledku a žádná země neprojevila větší zájem o podnikání se skupinou BRICS než Saúdská Arábie v posledních měsících,“ poznamenává David Blackmon.
Saúdská Arábie projevila zájem obchodovat s ropou s Čínou za použití čínského jüanu místo dolaru. Takový krok se stává výzvou pro stávající pořádek, který předpokládá používání pouze americké měny v mezinárodním obchodu s ropou – a to je ve skutečnosti základem dolaru jako mezinárodního platebního prostředku.
Mezitím saúdský ministr financí Mohammed al-Džadáán řekl novinářům, že jeho země je otevřena obchodu i v jiných měnách než jenom v americkém dolaru, citovala ho PolitRussia.
Analytik Forbesu věří, že v září na výročním setkání členů BRICS proběhne událost kolosálního rozsahu – Rusko spolu s partnery oficiálně oznámí vstup Saúdské Arábie do BRICS.
To znamená, že starý řád ohledně obchodu s ropou přestane existovat .
„Není pochyb o tom, že starý světový řád ohledně ropy mizí a vytváří se nový,“ řekl expert Forbesu.
Místopředseda Státní dumy Babakov: Země BRICS mohou na summitu v Jihoafrické republice zavést novou měnu
Země BRICS pracují na nové formě měny a pokroky na její realizaci mohou prezentovat na summitu lídrů asociace letos v Jihoafrické republice, uvedl místopředseda Státní dumy Alexandr Babakov.
“Přechod k vypořádání v národních měnách je prvním krokem. Dalším krokem je zajistit v blízké budoucnosti oběh digitální nebo jiné formy zásadně nové měny. Myslím si, že na (summitu lídrů – pozn. red.) BRICS oznámí připravenost implementovat tento proces, taková práce probíhá,“ řekl Babakov na okraj rusko-indického podnikatelského fóra „Spolupráce pro rozvoj a růst“.
Nevyloučil ani, že by se v BRICS mohla objevit jednotná měna.
A je to! Titanik je pod hladinou a my idioti jsme se do záchranného člunu ani nepokusili nastoupit!
Viete, ako to (v skratke) bolo s Černobyľom? Aby reaktor nakoniec explodoval, bolo treba urobiť za sebou niekoľko zlých rozhodnutí. Po každom z tých rozhodnutí sa však dalo urobiť iné rozhodnutie, ako urobili, a k najhoršiemu by nedošlo. Ale operátori urobili zakaždým to zlé, až reaktor roztrhlo a nastal výbuch. No a teraz je to podobné. Čo je fajn (zatiaľ), ešte máme možnosť robiť rozhodnutia, takže stále môžme nastúpiť do toho (ako vy hovoríte) záchranného člnu. Netreba ešte hádzať flintu do žita a viesť porazenecké reči (práve to je jedno z tých zlých rozhodnutí). Až pokiaľ nedôjde k vypusteniu strategických jadrových hlavíc, do vtedy môžme.
Nebylo do čeho nastoupit. Vládní swině volené swiňáky záchranné čluny zničily.
Rusi ponúkajú úplne inú koncepciu usporiadania sveta. Nie je to žiadna výmena veľmocí s USA, ako si mnohí predstavujú. Je to svet priateľstva a spolupráce. Svet, kde bude ľuďom umožnené slobodne rozvíjať svoje schopnosti, na rozdiel od anglosasov, ktorí ponúkajú svet súperenia, nevraživosti, a podvodov. Svet, kde sú ľudia zotročovaní hŕstkou elít pri moci (nepliesť s politikmi, to sú len lokaji).
Je to jednoduché, nikoho nenútia, stačí si len slobodne vybrať. Pripojiť sa, alebo nie?
Tak zatím se zločinecké vlády našich republik už přidaly.
Zdá sa, že je teraz ČR vo fázovom posune (čo sa politiky týka) voči SR pozadu nejaký ten rok-dva. Ale nevidím to stále čierne, všetko sa to môže šmahom ruky zmeniť. (Ale aj nemusí.) Na Slovensku je silno počuť antiglobalistickú rétoriku v podaní (hlavne) SMER-u, Harabina, aj iných. Táto otvorená kritika anglosaskej agendy ľuďom otvára pomaly oči. (Už to, že ich hneď neumlčia ako v USA za mccarthizmu, u nás v 50r je známkou toho, že tieto zmeny sú podporované z vonku.) Ťažko povedať, do akého marazmu ešte musia ľudia zabŕdnuť, aby úplne pochopili, že politika anglosasov (NATO, EU, WHO, WTO, MMF, a pod.) je politika proti nim a nie pre nich. Slepcov a naivných je neúrekom.
Myslím si, že my ako projektovo skonštruované štáty bez vlastnej suverenity, budeme musieť počkať, ako dopadne vojna o/na okrajinu/e. Hlavne, keď všetky riadiace orgány v oboch štátoch sú prelezené zradcami a parazitmi. Netreba hádam dokazovať, že aj všetky strany. Preto treba voliť také, ktoré okrem iného aj reálne niečo pre ľudí spravili a majú na to schopnosti. Kde sú politici, ktorým aj na ľuďoch záleží. Rovnako musíme prejaviť záujem o “ruský” svet, a to sa tiež deje. Momentálne však potrebujeme prežiť.
Řekl jste to pěkně a já myslím, že to opravdu Rusové myslí upřímně. Raději ale dělat závěry až po boji. Myslím, že většina nezápadního světa chce již žít v normálních vztazích s druhými národy, ale předpokládám, že to by chtěla i běžná většina lidí v západoevropských zemích. Pouze mají u moci ty, kteří preferují konfrontaci a jejich jediná touha je ovládat lid. I když jsem neměl možnost být v 60 a 70 letech v cizině, tedy na západě od našich hranic, přesto nějak vnitřně cítím, že i když kapitalismus není forma řízení, která by mně byla blízká, že alespoň v té době tam lidé žili svoje životy, tedy běžné radosti a starosti tak jako my zde. To co se stalo posledních 30 roků je absolutní zlom v lidském jednání. K moci se dostala ta nejagresivnější banda plutokracie, která jde skutečně přes mrtvoly. Těmto lidem záleží pouze na svém vlastním prospěchu a moci. A myslím, že západní člověk to moc dobře ví co se u nich stalo. Teď se rozhoduje, zvítězí li slušnost bez nějakého ideologického podtextu a nebo jestli nás tato banda opravdu zničí a zotročí. Jsme v tom všichni společně.
Nič nie je také jednoduché, ako sa hovorí :), spoločenské procesy majú veľkú zotrvačnosť a nepriateľ nie je len anglosaský deep state. Dôležité však je, že máme koncepciu, dokonca trochu otestovanú za socializmu, kde mali chudobní školstvo, zdravotníctvo, šport zdarma, umenie a kultúrne vyžitie za babku, ak nie tiež zdarma. Ľudia mali prácu a nemuseli sa báť, z čoho vyžijú. Nebol to ideálny stav, všetci vieme. Ale smer bol vytýčený. Umožniť ľuďom slobodne rozvíjať svoje schopnosti. Dať im možnosť vzdelávať sa, rozvíjať kultúru, atď, atď. Myslím, že dnes, s odstupom času každý súdny človek vidí, že sme po 89 išli do podstatne horšieho, a to po všetkých stránkach (vyjmúc technologickú).
Máte pravdu, že obyčajný ľudia sú zväčša normálny všade, i keď tí na západe sú riadne masírovaní už od 70 rokov. Liberalizmus a strata pudu sebazáchovy na nich nechala nezmazateľné stopy. (Tak ako u Poliakov rusofóbia, ktorú sa vždy podnecovali anglosasi.) Bojím sa však, že bez jasnej ideológie (koncepcie) sa nepohneme. (Je to ako stavať nákupné centrum bez plánov.) Problém nebude s tými, ktorí s ňou nebudú súhlasiť. Problém bude vychovať elity, ktoré budú stáť na našej strane. Príklad: Rusko.
Osobně bych doporučil Saudské Arábii před vstupem do BRICS a platbami v čínském jüanu za ropu nejprve nakoupit od Ruska několik systémů S – 400, protože americká kobyla bude kolem sebe kopat jako zběsilá.
To si najskôr amíci už nedovolia, ale určite sa môžeme tešiť na ďalšiu čoskorú farebnú revolúciu.