Británie se rozhodla protáhnout svaly v Jihočínském moři
Britský ministr obrany Ben Wallace nedávno oznámil, že britská úderná skupina letadlových lodí vedená lodí Queen Elizabeth propluje takzvanými „spornými vodami Jihočínského moře“.
Také dodal: „Budeme respektovat Čínu a doufat, že Čína bude respektovat nás. Budeme se plavit tam, kde to dovoluje mezinárodní právo.“
Zajímavý detail.
Tato sestava lodí také zahrnuje britský torpédoborec Defender „proslulý“ svou provokací u pobřeží ruského Krymu 23. června 2021. Tato loď byla silou vyhnána z ruských teritoriálních vod.
Lze předpokládat, že prohlášení britského ministra obrany o respektu ze strany Číny hovoří o určité nejistotě Británie, která si není jistá zda nebude následovat tvrdá reakce čínské strany. A pokud bude britský torpédoborec také násilně vyhnán Číňany, ovlivní to autoritu Británie. Tento názor je vyjádřen v článku čínského vydání “Huangqiu Shibao”.
Autor publikace navrhuje, v souvislosti s možnou provokací Británie v 12mílové zóně obklopující útesy souostroví Spratly, vzít si příklad z Ruska, které silou vyhnalo britský torpédoborec Defender.
Je zřejmé, že pokud bude britský torpédoborec v tak krátkém časovém období podruhé násilím vyhnán, kam až klesne autorita bývalé „královny moří“?
A jak bude v tomto případě vypadat koncept „Globální Británie“? Bude vypadat směšně.
Elena Panina
https://bit.ly/37hfwQZ
Británie už je dávno směšná, jako poslušný mopslík pindostánu a ta stará škatule, která si říká tzv. “královna” británii ještě více zesměšňuje.
Jo… tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu….. až je autorita v háji… už aby to bylo… je to fakt směšně klukovské chování nabubřelých potomků “staré dobré Anglie” …. jenže oni stejně už nemají co ztratit, autoritu už v tom háji mají…. v poslední době nezvládají jaksi vůbec nic…..