Australský parlament schválil zákon o vládním dohledu
Bez soudního příkazu mohou nyní australští policisté hacknout váš telefon, shromažďovat nebo mazat vaše data a převzít kontrolu nad vašimi účty sociálních médií.
Australská vláda již několik let směřuje ke stavu dohledu. Nyní zatloukla poslední hřebík do rakve bezprecedentního sledování, zákon policii umožňuje hacknout vaše zařízení, shromažďovat nebo mazat vaše data a převzít vaše účty na sociálních médiích, a to vše bez adekvátních záruk, které by zabránily zneužívání.
Australská vláda schválila tento měsíc rozsáhlý zákon o sledování, který je mnohem vtíravější než kterýkoli jiný zákon “Pěti očí”.
Dodatek k zákonu o dohledu zákona 2020 poskytuje australské federální policii (AFP) a australské komisi pro kriminální zpravodajství (ACIC) tři nové pravomoci v boji proti trestné činnosti online:
- Rozkaz k narušení dat: dává policii možnost „narušit data“ úpravou, kopírováním, přidáním nebo odstraněním.
- Příkaz k činnosti na síti: umožňuje policii shromažďovat informace ze zařízení nebo sítí, které používají nebo pravděpodobně budou používat osoby, na které se vztahuje zatykač.
- Příkaz k převzetí účtu: umožňuje policii převzít kontrolu nad online účtem (např. Sociálními médii) za účelem shromažďování informací pro vyšetřování.
Pokud se stanete podezřelými při vyšetřování závažných trestných činů, australská federální policie a australská kriminální zpravodajská komise budou mít brzy právo vaše údaje upravovat, přidávat, kopírovat nebo mazat.
Skutečnost, že neexistuje soudní dohled, tuto legislativu ještě zhoršuje. Člen odvolacího tribunálu pro administrativu může vydat příkaz k narušení dat nebo činnosti sítě, aniž by k tomu musel obdržet souhlas soudce.
Společnosti v Austrálii jsou povinny vyhovět
Když správní odvolací soud vydá zatykač, australské společnosti, správci systému a další musí vyhovět a aktivně pomáhat policii při úpravách, přidávání, kopírování nebo mazání údajů vyšetřované osoby. Podle nového zákona by odmítnutí vyhovět mohlo mít za následek až desetiletý trest odnětí svobody.
Pozměňování, kopírování a mazání dat; zachycování a úpravy komunikace; průzkumné sítě; a změna pověření účtu jsou všechny možné hackerské činnosti.
Odůvodnění návrhu zákona
Politici tvrdí, že návrh zákona je nezbytný pro boj proti sexuálnímu vykořisťování dětí a terorismu. Samotný návrh zákona naopak umožňuje donucovacím orgánům vyšetřit jakýkoli „závažný přestupek proti společenství“ nebo „závažný státní přestupek, který má federální aspekt“.
Ve skutečnosti toto znění umožňuje policii vyšetřovat jakýkoli zločin, za který lze uložit trest odnětí svobody nejméně na tři roky, jako je terorismus, sdílení materiálů týkajících se zneužívání dětí, násilí, pirátství, bankrot a porušování předpisů společnosti a daňové úniky.
Návrh zákona o dozoru byl kritizován
Senátorka Lidia Thorpeová, tisková mluvčí Zelených, kritizovala australský zákon o sledování:
“Přezkum Richardsona dospěl k závěru, že tento návrh zákona umožňuje AFP a ACIC být “soudcem, porotou a katem”. Takhle v této zemi nevykonáváme spravedlnost. Návrh zákona neidentifikuje ani nevysvětluje, proč jsou tyto pravomoci nezbytné, a naši spojenci ve Spojených státech, Velké Británii, Kanadě a na Novém Zélandu tyto pravomoci orgánům činným v trestním řízení neudělují.“
“Tento účet ve skutečnosti umožní špionážním agenturám měnit, kopírovat nebo mazat vaše data; shromažďovat informace o vaší online aktivitě; mohou také převzít vaše sociální sítě a další online účty a profily”.
Zveřejnila: Maria del Luna v TechVisibility
Toto je už vrcholně sprostá diktatura a fašismus! A na to je ta australskoanglosaská verbež jistě ještě patřičně “hrdá”?!? Co také chtít od trestanecké britské kolonie, ta individua tam to mají prostě ve sprzněných genech! Lidmi se ta sebranka u koryt nazvat nedá!!!!
Domorodce (Aborigines) tato anglosaská verbež skoro úplně vyhadila, byli na tom ještě mnohem hůře, než Indiáni v pindostánu a vůbec jsou to věrní a poslušní mopslíci pindostánu, takže není divu, že jsou mentálně na stejné úrovni s nimi, mají také stejný původ jako oni, trestanecká kolonie britů se nezapře v obou případech.
A to jsem tam chtěl kdysi v mládí emigrovat…
Představ si, že já taky?!?? Ještě štěstí, že jsme to tehdy neudělali!!!! Dneska by už z nás byli stejní blbci, jako jsou oni, nebo bychom museli jít jinam, pokud bychom si bývali byli chtěli zachovat normální zdravý lidský rozum!
Nebyli. Bychom jako oni. Když nás nezblbli bolšáni ani serešovci ani svědci covidovi (tedy aspoň mě ne), získali jsme proti oblbovacím manipulacím všeho druhu a všech ideologií takovou imunitu, že je nám souzeno odejít ze světa jako nezblbla. Takže by nás sice nezblbli, ale blbě bychom dopadli.