Willi Huber: Ze slibů “očkovacího guru” Ugura Sahina z Biontechu nezůstalo nic
Komentář Williho Hubera (Report 24)
Ještě v únoru “očkovací guru”, multimiliardář společnosti Biontech a jeden z největších příjemců tzv. pandemie, Ugur Sahin prohlašoval: „Očkovaní lidé už NEJSOU více nakažlivÍ!“
Dnes už víme, že to není pravda, a že takovými zprávami chtěli jen navodit atmosféru, aby přiměli lidi nechat se očkovat a aby prodali co nejvíce dávek vakcíny.
Jak píše ve svém komentáři Willi Huber, uživatelé Twitteru našli “starý” článek v BILDu a se škodolibostí si ho skutečně užívají. Na tehdejším tvrzení Sahina totiž není ani špetka pravdy. Pozoruhodné je i načasování tohoto prohlášení, protože ještě v polovině března společnost Pfizer zveřejňovala dokumenty, podle kterých účinek a vedlejší účinky očkování jsou zcela nejasné.
Bizarní je, že “očkovací guru” Ugur Sahin byl nominován na Nobelovu cenu za medicínu. Možná by byla vhodnější Nobelova cena za literaturu v kategorii pohádkář, dodává Willi Huber.
Fakta lze velmi rychle zkontrolovat. Samozřejmě, šlo o falešnou zprávu. Tvrzení Ugura Sahina bylo nepravdivé. Mezitím to potvrdil i mainstream. Zde je několik krátkých titulků z médií:
- 25.08.2021 ORF: Očkovaní lidé jsou méně nakažliví (mimochodem, je to také špatně, ale říká se to tam)
- 26.8.2021 SWR: Vědci proto předpokládají, že očkovaní lidé se nejen nakazí, ale mohou také přenášet infekční viry.
- 19. srpna 2021 Kurier: Očkované osoby s Delta mají podobně vysokou virovou zátěž jako neočkované osoby
- 1.10.2021 FR: Očkovaní lidé jsou pravděpodobně stejně nakažliví jako neočkovaní lidé.
- 16.8.2021 Science.org: V Izraeli je mezi lidmi v kritickém stavu v nemocnici téměř 60 procent očkovaných
- 24.9.2021 Exxpress: Studie ukazuje: Očkovaní lidé nejsou o nic méně nakažliví než ti, kteří očkováni nebyli.
V této souvislosti jsou velmi relevantní také informace o očkovaných lidech, které lze do dneška, 5. října 2021, nalézt na webových stránkách rakouského červeného kříže:
Je očkování vůbec účinné?
Stále častěji se musíme ptát, píše Willi Huber, zda a jaký účinek vůbec má očkování proti COVIDu-19 a proč jsou terapie, které prokazatelně fungují, stále zakázané nebo odsuzované.
Za zmínku stojí následující články v médiích:
11. dubna: Smůla: Stále více očkovaných lidí je po třech měsících opět pozitivních
23. června: Cirkus Corona začíná znovu: Izrael zavedl opatření – i pro očkované
21. července: Podlehnout tlaku pro nic? Diskuse o povinném testování očkovaných lidí
3. srpna: CDC varuje před infekcemi očkovaných lidí, Obama oslavuje na párty se 700 lidmi
15. září: Singapur: 80% kvóta očkování – ale žádná stopa normality
Další aspekt: absolutní snížení rizika
Kdyby se mainstream namísto nereflektovaného velebení posvátného očkování podíval na kritické hlasy, možná by si všiml následující publikace z Leibnitz-Institutu pro ekonomický výzkum, která v prosinci 2020 zcela “rozbila” hry s čísly společnosti Pfizer-Biontech:
Nestatistický údaj měsíce: Vakcína je „90 procent účinná“
“Takže “90procentní účinnost” se nevztahuje na 9 z 10 lidí, kteří se dali očkovat, ani na všechny účastníky studie nebo všechny lidi, kteří se dali očkovat v Německu. Jde o snížení relativního rizika, které se vztahuje na počet nakažených osob, ale ne o absolutní snížení, které se vztahuje na všechny očkované. Rozdíl mezi relativním a absolutním snížením rizika je pro mnohé lidi těžko pochopitelný.
Možná to objasní příklad očkování proti chřipce u lidí ve věku od 16 do 65 let. V sezóně s nízkým výskytem chřipkového viru je účinnost očkování proti chřipce přibližně 50 procent. Tento údaj však neznamená, že 5 z 10 očkovaných osob je chráněných před chřipkou. Znamená to, že na každých 100 lidí bez očkování připadají dva, u kterých se potvrdila chřipková infekce, a na každých 100 lidí s očkováním připadá jen jeden.”
Absolutní snížení rizika vakcíny od společnosti Pfizer/Biontech mimochodem není větší než 0,8 procenta, jak podrobně a vážně vysvětluje tento článek z 15. září 2021.
To nezní tak skvěle jako 90 až 95 procent a s touto hodnotou byste pravděpodobně nedokázali přimět většinu populace k očkování. Další vysvětlení bez kvalifikačního a očkovacího jásání najdete zde na Corona-Transition.org – odtud jsme si také vypůjčili následující tabulku.
Jak poznamenává na závěr svého komentáře Willi Huber, absolutní snížení rizika očkováním, jak hovořil Sahin, je mizivé. Zároveň očkovaná osoba stále riskuje, že onemocní a přenese nemoc na ostatní.