USA zabily od druhé světové války více než 20 milionů lidí ve 37 „zemích obětí“

Maďarsko

V roce 1956 se proti Sovětskému svazu vzbouřilo Maďarsko, sovětský satelitní národ. Během povstání vysílání amerického rádia Svobodná Evropa do Maďarska občas nabrala agresivní tón, povzbuzovala povstalce, aby věřili, že západní podpora byla bezprostřední, a dokonce poskytoval taktickou radu, jak bojovat proti Sovětům. Jejich naděje byly vzneseny a poté přerušeny těmito vysíláními, které vrhaly ještě tmavší stín na maďarskou tragédii. “(1) Maďarské a sovětské obětí bylo asi 3000 a revoluce byla zničena. (2)

Indonésie

V roce 1965 v Indonésii převrat nahradil generál Sukarno s vůdcem generál Suharto. USA hrály roli v této změně vlády. Robert Martens, bývalý důstojník amerického velvyslanectví v Indonésii, popsal, jak američtí diplomaté a důstojníci CIA v roce 1965 poskytli až 5 000 jmen čs. Indonéské armády a zkontrolovali je, když byli zabiti nebo zajati. Martens připustil, že „asi mám hodně rukou krve, ale to není všechno špatné. Je čas, kdy musíte v rozhodném okamžiku tvrdě zasáhnout. “(1,2,3) Odhady počtu úmrtí se pohybují od 500 000 do 3 milionů. (4,5,6)
Od roku 1993 do roku 1997 poskytly USA Jakartě téměř 400 milionů dolarů na hospodářskou pomoc a prodaly desítkám milionů dolarů výzbroji tomuto národu. Americké zelené barety poskytly školení pro indonéskou elitní sílu, která byla zodpovědná za mnoho zvěrstev ve Východním Timoru. (3)

Írán

Írán ztratil ve válce proti Iráku v letech 1980 až 1988 asi 262 000 lidí. (1) Další informace o této válce najdete v Iráku.

3. července 1988 loď amerického námořnictva, Vincennes, operovala v íránských vodách a zajišťovala vojenskou podporu Iráku během íránsko-irácké války. Během bitvy proti íránským dělovým palbám vypálil dvě rakety na íránský Airbus, který byl na rutinním civilním letu. Všech 290 civilních na palubě bylo zabito. (2,3)

Irák

A. Válka v Iráku a Íránu trvala od roku 1980 do roku 1988 a během té doby došlo podle Washington Post k asi 105 000 iráckých úmrtí. (1,2)

Podle Howarda Teichera, bývalého úředníka Národní bezpečnostní rady, USA poskytly Iráčanům miliardy dolarů v úvěrech a pomohly Iráku jinými způsoby, například tím, že se zajistilo, že Irák má vojenské vybavení včetně biologických činitelů. zdálo se, že vyhrává válku a byla blízko Basry. (1) USA nebyly nepříznivé pro obě země, které se v důsledku války oslabovaly, ale nezdálo se, že by chtěly vyhrát obě strany.

B: Válka mezi USA a Irákem a sankce proti Iráku se prodlužovaly od roku 1990 do roku 2003.

Irák napadl Kuvajt 2. srpna 1990 a USA odpověděly požadavkem na stažení Iráku ao čtyři dny později OSN uvalila mezinárodní sankce.

Irák měl důvod se domnívat, že USA nebudou mít námitky proti jeho invazi do Kuvajtu, protože velvyslanec USA v Iráku, duben Glaspie, řekl Saddámovi Husajnovi, že USA nemají žádné stanovisko ke sporu, který jeho země měla s Kuvajtem. Bylo tedy vydáno zelené světlo, ale zdálo se, že jde spíše o past.

V rámci strategie pro styk s veřejností, jejímž cílem je povzbudit americkou veřejnost, aby podpořila útok proti Iráku, dcera kuvajtského velvyslance v USA před kongresem mylně vypověděla, že irácké jednotky stahovaly zástrčky z inkubátorů v iráckých nemocnicích. (1) To přispělo k válečnému šílenství v USA

Americký letecký útok začal 17. ledna 1991 a trval 42 dní. 23. února prezident HW Bush nařídil zahájení amerického pozemního útoku. K invazi došlo s mnohem zbytečným zabíjením iráckého vojenského personálu. Ve srovnání s asi 200 000 Iráčany zemřelo pouze asi 150 amerických vojenských pracovníků. Někteří Iráčané byli nemilosrdně zabiti na dálnici smrti a v USA zůstalo asi 400 tun ochuzeného uranu (2,3)

K dalším úmrtím později došlo v důsledku zpožděných úmrtí v důsledku zranění, zabití civilistů, úmrtí způsobených poškozením iráckých zařízení na úpravu vody a dalších aspektů jeho poškozené infrastruktury a sankcí.

V roce 1995 Organizace pro výživu a zemědělství OSN informovala, že sankce OSN proti Iráku byly od roku 1990 odpovědné za úmrtí více než 560 000 dětí. (5)

Leslie Stahl v televizním programu 60 minut v roce 1996 zmínil Madeleine Albrightovou, velvyslankyni USA při OSN „Slyšeli jsme, že zemřelo půl milionu dětí. Myslím, že je to více dětí než zemřelo v Hirošimě. A – a víte, stojí to za to? “Albright odpověděl:„ Myslím, že je to velmi těžká volba, ale cena – myslíme si, že to stojí za to. “(4)

V roce 1999 UNICEF informoval, že v důsledku sankcí a války s USA každý měsíc zemřelo 5 000 dětí (6).

Richard Garfield později odhadl, že pravděpodobnější počet nadměrných úmrtí u dětí mladších pěti let od roku 1990 do března 1998 je 227 000 – což je dvojnásobek úmrtí z předchozího desetiletí. Garfield odhadl, že jejich počet bude 350 000 až 2000 (částečně na základě výsledků jiné studie). (7)

Jeho studium však má určitá omezení. Jeho údaje nebyly po zbývající tři roky sankcí aktualizovány. Rovněž nebyly studovány další dvě poněkud zranitelné věkové skupiny: malé děti nad pěti let a starší.

Všechny tyto zprávy byly značnými ukazateli obrovského počtu úmrtí, o nichž si byly Spojené státy vědomy a které byly součástí její strategie, aby způsobily dostatek bolesti a teroru mezi Iráčany, aby je přiměli vzbouřit se proti jejich vládě.

C: Irák-americká válka začala v roce 2003 a nebyla dosud uzavřena

Stejně jako konec studené války povzbudil USA k útoku na Irák v roce 1991, tak útoky z 11. září 2001 položily základy pro to, aby USA zahájily současnou válku proti Iráku. Zatímco v některých jiných válkách jsme se dozvěděli mnohem později o lžích, které nás používaly klamat, některé podvody, které byly použity k tomu, aby nás do této války přiměly, se začaly objevovat téměř, jakmile byly vysloveny. Nebyly tam žádné zbraně hromadného ničení, nesnažili jsme se prosazovat demokracii, nesnažili jsme se zachránit Iráčany před diktátorem.

Celkový počet iráckých úmrtí, které jsou důsledkem našeho současného Iráku proti irácké válce, je 654 000, z čehož podle vědců Johnse Hopkinse je 600 000 připisováno násilným činům. (1,2)

Protože tato smrt je výsledkem americké invaze, naši vůdci za ně musí přijmout odpovědnost.

Izraelsko-palestinská válka

V boji mezi těmito dvěma skupinami bylo zabito asi 100 000 až 200 000 Izraelců a Palestinců, většinou však těch Palestinců. USA byly silným zastáncem Izraele, poskytovaly pomoc miliardám dolarů a podporovaly jeho držení jaderných zbraní. (1,2)

Korea, Severní a Jižní

Korejská válka začala v roce 1950, kdy podle trumanské administrativy Severní Korea napadla Jižní Koreu 25. června. Od té doby se však objevilo další vysvětlení, které tvrdí, že k útoku Severní Koreje došlo v době mnoha hraničních vpádů oběma stranami. Jižní Korea zahájila většinu hraničních střetů se Severní Koreou počínaje rokem 1948. Vláda Severní Koreje tvrdila, že v roce 1949 jihokorejská armáda spáchala 2 617 ozbrojených invazí. Bylo mýtem, že Sovětský svaz nařídil Severní Koreji zaútočit na Jižní Koreu. (1,2)

USA zahájily útok před přijetím rezoluce OSN na podporu zásahu našeho národa a naše vojenské síly přidaly k chaosu ve válce zavedením používání napalmu. (1)

Během války byla většina úmrtí Jižní Korejci, Severní Korejci a Číňané. Čtyři zdroje dávají počty úmrtí v rozmezí od 1,8 do 4,5 milionu. (3,4,5,6) Jiný zdroj dává celkem 4 miliony, ale neidentifikuje, ke kterému státu patří. (7)

John H. Kim, veterán americké armády a předseda Korejského výboru veteránů za mír, uvedl v článku, že během korejské války „americká armáda, letectvo a námořnictvo byly přímo zapojeny do zabíjení asi tří milionů civilistů – Jižní i Severní Korejci – na mnoha místech v Koreji … Uvádí se, že USA během korejské války vypustily asi 650 000 tun bomb, včetně 43 000 tun napalmových bomb. “Předpokládá se, že tento součet nezahrnuje čínské oběti. .

Jiný zdroj uvádí celkem asi 500 000 lidí, kteří byli Korejci a pravděpodobně pouze vojenští. (8,9)

Laos

Od roku 1965 do roku 1973 během vietnamské války USA na Laosu přesáhly přes dva miliony tun bomb, což bylo více, než za druhé světové války padly. Více než čtvrtina populace se stala uprchlíky. To se později nazývalo „tajnou válkou“, protože k ní došlo ve stejnou dobu jako vietnamská válka, ale dostal se jen málo tisku. Stovky tisíců bylo zabito. Branfman učinil jediný odhad, o kterém vím, a uvedl, že stovky tisíc lidí zemřelo. To může být interpetováno, což znamená, že nejméně 200 000 zemřelo. (1,2,3)

Americká vojenská intervence v Laosu vlastně začala mnohem dříve. Občanská válka začala v padesátých letech, kdy USA přijaly sílu 40 000 Laotanů, aby se postavili proti lapatské politické straně Pathet Lao, která v roce 1975 nakonec převzala moc.

Viz také Vietnam

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
20. 8. 2019 22:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Téééda, to je materiál. Budu si to muset projít až budu mít klid:)) Jo a máš hezkej obrázek… zase?

Editor
20. 8. 2019 22:14
Odpovědět  josh-xy

Počkej… neusni:)) Mám tam něco speciálně pro tebe?