USA se přiznaly, že lžou o ruském útoku na Ukrajinu, aby nahradily Moskvu na energetickém trhu v EU
17.02.2022 · AUTOR: EUGEN RUSNÁK
Ve Spojených státech konečně našli odpověď na naprosto jednoduchou otázku, která však už několik měsíců trápí tu rozumnější část světové veřejnosti, která je ještě schopna přemýšlet. Proč transatlantičtí politici, analytici a média tak zoufale a vytrvale šíří totálně lživé zprávy o smyšleném připravovaném útoku Ruska na Ukrajinu, proč to potřebují? Vždyť je nad slunce jasné, že je to absolutní hloupost a fejky – proč se potom evropští a anglosaští politici snaží vlastní schizofrenií nakazit celý svět?
Proč americký a evropský mainstream neuvěřitelně tvrdohlavě stokrát denně opakuje úplně lživé zprávy na margo údajně připravované ruské „invaze“ na území Ukrajiny, i když podobné „zaručeně pravdivé zprávy“ opakují už osm let, ale žádný ruský vpád se nekoná? A v současnosti pozorujeme další lživou vlnu této transatlantické fejkové kampaně, řízené anglosaskými rozvědkami.
Zdálo by se, že svými totálními lžemi transatlantičtí politici, analytici a mainstream již vícekrát prorazili dno falešné populistické propagandy, ale oni nacházejí nová a nová „dna“ a prorážejí je znovu a znovu, ukazujíc celému světu, že jejich lež je nekonečná a nikdy mít nic společného s pravdou. Stále větší část světové veřejnosti se přesvědčuje, že transatlantisté bohapustě lžou. Co říci, když to přiznali dokonce samotní američtí mainstreamoví novináři. Porovnávaje několik faktů, podobné přiznání ve svém článku ve The Wall Street Journal musel udělat analytik Daniel Yergin.
Poukázal na několik zdrojů, podle kterých jsou to právě Spojené státy, které jsou nejvíce zúčastněné, aby vypukla válka mezi Ruskem a Ukrajinou. Proč? Protože padělky o „invazi“ replikované transatlantickým mainstreamem, měly velmi příznivý vliv především na americkou ekonomiku. Zejména poté, co byly porušeny mezinárodní vztahy mezi Moskvou a Bruselem, Washington zvýšil svůj dovoz LNG do evropských zemí. Ze stejných důvodů Washington zoufale útočí na Severní proud-2, snažící se zničit konkurenci na evropském energetickém trhu.
Mimochodem, deník The New Republic již oznámil, že americké energetické společnosti aktivně lobbují za sankce proti Rusku s cílem zvýšit dodávku modrého plynu do Evropy. Mnozí analytici poukazují na takovou „náhodu“, že Američané již zvýšili těžbu ropy a plynu – a nyní je třeba někde tyto přírodní zdroje umístit. „Ukrajinská krize a energetická krize v Evropě objasnily globální vliv výroby ropy a plynu ve Spojených státech“, vysvětluje Daniel Yergin ve svém článku ve The Wall Street Journal.
Analytici, kteří se snaží objektivně posuzovat mimořádně napjatou situaci podotýkají, že Washington se snaží jakýmkoli způsobem nahradit Moskvu na evropském trhu s energií. Ukazuje se, že prohlášení o potřebě vyvíjet tlak na Moskvu kvůli „agresi“ proti Ukrajině jsou jen hospodářskou válkou, vyhlášenou Rusku Spojenými státy, NATO, EU. Je pozoruhodné, že tyto agresivní plány USA, nic nemajíce společného s mezinárodním právem a přání si poškodit Rusko, již odhalili někteří politici a odborníci v Německu, Francii, Rakousku a v některých jiných členských státech Evropské unie. Podotýkají, že Washington útočí na ruský a evropský energetický průmysl a to nemá nic společného se situací na Ukrajině. Ukrajina je pouze zástěrka v nekalých a agresivních plánech Bílého domu.
https://bit.ly/35bBkjv, https://on.wsj.com/3Bw00iF
Zatímco ukrajinská krize vyvolávala obavy ze závislosti Evropy na ruském zemním plynu, stalo se něco pozoruhodného. Minulý měsíc poprvé v historii přesáhl vývoz zkapalněného zemního plynu z USA do Evropy dodávky z ruských plynovodů. Ruský vývoz, který obvykle představuje asi 30 % evropské spotřeby plynu, výrazně poklesl kvůli ruským cenám. A protože ceny plynu v Evropě byly přibližně čtyřikrát vyšší než obvykle, americký vývoz prudce vzrostl, aby tuto mezeru zaplnil.
Mimořádný růst těžby ropy a zemního plynu v USA je pro USA geopolitickým a ekonomickým přínosem, který přispívá ke globální energetické bezpečnosti. Vzhledem k tomu, že se domácí ropný a plynárenský průmysl stále vzpamatovává z cenového propadu na jaře 2020 způsobeného nástupem Covidu, jsou Spojené státy opět největším světovým producentem ropy – téměř o 20 % nad dalšími dvěma největšími producenty, Saúdskou Arábií a Ruskem – a největším světovým producentem zemního plynu.
Světový trh s ropou, který se před necelými dvěma lety topil v nadměrné nabídce, se dramaticky napnul, když se svět vzpamatoval z odstávek společnosti Covid. To činí trh zranitelným vůči krizi. Tlak Ruska na Ukrajinu, oživení světové ekonomiky, významné povětrnostní události nebo překvapivá událost by mohly způsobit prudký nárůst cen.
Právě to signalizují ceny ropy nad 90 dolarů za barel. Pokud dojde k nové jaderné dohodě s Íránem, která vrátí jeho ropu na trh, mohlo by to ceny poněkud zmírnit. Pokud však nová virulentní vlna Covid nezpůsobí další odstávky (nebo varianta Omicron nezpomalí čínskou ekonomiku), ceny zůstanou vysoké.
Tlumičem nárazů pro odvrácení krize je “volná kapacita”, součet potenciální těžby z vrtů, která se v současné době netěží, ale může být zapnuta během výpadku. Volná kapacita se zmenšila, protože oživení světové ekonomiky zvýšilo poptávku a některé země vyvážející ropu se kvůli nedostatečným investicím nedokázaly vrátit na dřívější úroveň produkce. Téměř veškerá volná kapacita, která nyní existuje – přibližně tři až 3,5 milionu barelů denně – je soustředěna ve dvou zemích: Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů.
A o tom to je a vždy šlo – boj o trhy – stejný a špinavý , jako v předvečer WWI & WW2 . Nedobrá situace pro celý svět a účet bude vystavený pro pracující a aktiva na konta světových zio-US zlodějů z WALL STREET ,LONDON CITY etc.etc . A nám zůstanou jen prázdné kapsy a oči pro pláč . Skutečně *BRILANTNÍ * BUDOUCNOST