Šéf Pfizeru otevřeně přiznal, že očkování proti Covidu budou lidé muset podstoupit opakovaně “po mnoho následujících let”. 35miliardový zisk s tím nemá nic společného, motivací je láska
Šéf Pfizeru Dr. Albert Bourla otevřeně přiznává, že vakcinace třetí dávkou nekončí. Očkování bude třeba podstoupit každý rok, přesně jak jsme se obávali na začátku. Lidé by se ho prý neměli bát podstoupit, opakovaným očkováním se ve světě přece šíří láska, ne strach.
Bourla v rozhovoru pro britský portál BBC řekl, že je pravděpodobné, že lidé budou muset absolvovat očkování proti Covidu opakovaně, „po mnoho následujících let“.
Je to podle něj potřebné pro zachování vysoké míry ochrany vůči onemocnění Covid-19.
Šéf společnosti se však mutace omikron příliš neobává. Tvrdí, že odborníci ve společnosti dokázali přizpůsobit vakcínu variantám beta i delta, do 100 dnů ji rovněž budou umět upravit či aktualizovat i pro různé jiné mutace viru.
Nepodstatných 35 miliard zisku
Stále je přesvědčen o tom, že díky vakcínám se mu podařilo zachránit miliony životů i zachovat „základní strukturu naší společnosti.“ Na výtku světových zdravotních charitativních organizací, že farmaceutickým společnostem vyrábějícím vakcíny nemorálně rostou zisky oponoval tím, že je to přece pro dobro věci.
35 miliardový zisk Pfizeru je stále nic v porovnání s miliardami dolarů, které díky vakcínám ušetřil a také v porovnání se zachráněnými životy. Jakékoliv kalkulace o profitování rázně odmítá. Přiznává, že bohaté země si za rychlé dodání vakcín zaplatily nějaké peníze navíc, avšak země s nízkými příjmy je získaly bez nároku na zisk.
„Zásadním bodem je, že jsme zachránili miliony životů, … globální ekonomice jsme ušetřili miliardy dolarů. Je to silný stimul do inovací pro další pandemii,“ zdůraznil.
Pod inovacemi rozumí i uvedení nové vakcíny, kterou nebude třeba skladovat při teplotě -70°C, čímž se zajistí bezproblémová dodávka i pro země subsaharské Afriky. Pfizer také vyvinul nový antivirový lék Paxlovid, který podle Bourla sníží počet hospitalizací a úmrtí až o téměř 90 procent.
Nejraději by očkoval děti od 5 let
Ředitel společnosti je také zásadním zastáncem očkování dětí. Podle jeho názoru je vakcína dostatečně bezpečná od pěti let věku. Argumentuje rychlým šířením infekce ve školách a také těžkými průběhy covidu u dětí. Argumenty mnoha odborníků ale potvrzují, že průběh onemocnění je u běžných zdravých dětí bezproblémový a covid jim nezpůsobuje žádné následné potíže.
Dr. Albert Bourla je však nadále přesvědčen, že jeho vakcíny smysl mají.
Lidem, kteří je dosud odmítali odkazuje, že „jedinou emocí lidí, silnější než strach, je láska. Vždy tedy používám tento argument, že rozhodnutí dát si další dávku vakcíny neovlivní jen vaše zdraví, ale ovlivní zdraví ostatních a zejména zdraví lidí, které máte nejraději, protože jsou to oni, s kým budete v blízkém kontaktu. Tak naberte odvahu překonat své obavy a udělejte správnou věc,“ vyzval lidi k dalšímu očkování ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla.
Má pán pravdu, že je “Nepodstatných 35 miliard zisku” oproti tomu co očekávají z lásky k penězům.
Až mi slza ukápla, co lásky je v těch slovech. Na jeho místě bych tou láskou tolik neplýtvala, mohla by mu někdy chybět. Svět bývá nevděčný a někdo zlomyslný si třeba jeho slova přeloží jako “na rohu ulice vrah o morálce káže”.
jojo, na lidi, co žvaní o lásce si dávám bacha od doby, kdy jedno srdce zdobilo hrad 🙂
Výborně!!!
Zajímavé je, jak může šéf soukromý firmy říct, co budou lidi v celém světě muset dělat. Toto je ta démokracie? Vyhodnocení, zda je pravda, co tam tvrdí však přijde již po 55 letech. Takže nechť nezoufají ti, kdo chtějí roznožit razítka v kovid-pasu. Nebo si mysleli, že to bude jednou, dvakrát, třikrát a dost? Myslím, že tím se společnost spojuje, neboť zde budou jen lidi, kteří odmítají nějakou dávku, její pořadí si určuje každý sám.