nezařazené

Ruský nový zbraňový komplex zásadně mění pravidla letecké války! Tažení Derviše Fialy na Chartúm! Putin už rozmisťuje svá vojska v Africe!

Ruský nový zbraňový komplex zásadně mění pravidla letecké války! Tažení Derviše Fialy na Chartúm! Putin už rozmisťuje svá vojska v Africe!

5.9.2023 Michael Svatoš

Pro občany ČR nastává katastrofická doba. Vládce Česka Fiala se rozhodl do písmene napodobit slavný příběh súdánského národního hrdiny Mahdího, a vyzbrojen pravěkými zbraněmi, které nakupuje od západních dodavatelů za stovky miliard, nechal svoji vrchní válečnici Černochovou, aby její bojovníci troubili do světa, že mocné české letectvo odstraší a ztrestá potencionálního nepřítele, (Rusko!) A že bez letadel páté generace nebudeme moci být kredibilní, abychom válku (s Ruskem) odvrátili!

Tato fialová komedie, která má českou veřejnost přesvědčit o nutnosti nákupu zbraní za několik stovek miliard je směšná od samého počátku. Mahdí se pokusil osvobodit Súdán od britských kolonialistů. Dokonce je se svou archaickou výzbrojí i několikrát díky své početní převaze porazil. Rok po jeho smrti na tyfus, ale narazili mahdisté na novou britskou zbraň – kulomet, a nastal masakr, a jak napsal Winston Churchill, který se bitvy v hodnosti poručíka zúčastnil, vítězný britský generál lord Kitchener, nechal po bitvě Mahdího hrob rozkopat, jeho lebku strčil do plechovky s petrolejem, a odvezl si ji do Londýna jako trofej. Mahdí měl statečné vojáky, zejména derviše, kteří se po rituálním transu ničeho nebáli. Moderní technika ovšem slavila úspěch, a Súdánci, protože ji neměli, si museli na osvobození počkat dalších 60 let!

Čeští fialoví derviši se včera také uvedli do duševního transu, ale ne aby bojovali jako súdánští derviši-mahdisté proti obrovské technické přesile okupantů, ale aby v transu začali na vlastní svobodné občany vykřikovat pomatená hesla popírající realitu a vzbudili v nich strach, že bez astronomických vojenských výdajů, které si jako stát nemůžeme dovolit, nezabráníme jakési budoucí válce s Ruskem!

Rusku jsou směšní. Letadlo 5 generace F-35 bude ČR dodáno až v roce 2035, kdy už bude beznadějně zastaralé, a kdy už budou světu vládnout letadla 6 generace a stíhací robotické drony! Fialoví válečníci, kteří tou dobou už budou v důchodu, vyhrožují letadly F-35 Rusku odvetou a trestem, což je komické, protože Rusko zrovna včera ukázalo, kam se vývoj letectva bude rychle ubírat. Rusko včera provedlo první úder balistickou raketou Kh-47M2 Kinzhal, která byla odpálena z letadla SU-34! Rusko tak prokázalo, že balistické rakety Kinzhal, které bez problému s konvenční náloží zničí baterii Patriotů na vzdálenost několika set kilometrů nyní může odpalovat nejen ze 40 letadel MIG-31, 60 letadel TU-22M3M, ale i ze 120 letadel SU-34. Raketa Kinzhal má dostřel 2000km + operační dolet SU-34 4000km! Raketa Kinzhal vypálená nad ruským Belgorodem, kde se obyčejně odpalují Kinzhaly na Kyjev, doletí do Prahy asi za 10 minut. Pokud je Rusko odpálí, do desíti minut zničí jadernými výbuchy všechna česká letiště ze kterých mohou startovat letadla F-35! K žádné odvetě slibované českými fialovými derviši nedojde, protože letadla F-35 budou zničená, úplně stejně jako těch pár letišť, ze kterých budou moci po mnohamiliardových modernizacích operovat. Letadla Gripen naopak mohou být rozptýlena na slušné rovné asfaltové cesty, ani ne dálnice, a z nich mohou operovat. Po roce 2035 mohou být nahrazena letadly 6 generace! Česko může 5-tou generaci stíhacích letadel úplně ignorovat a ušetřit stovky miliard korun na modernizaci své ekonomiky, aby po roce 2035 nedopadlo jako Mahdího derviši, a nebylo vyzbrojeno předpotopními zbraněmi, které budou k ničemu. A aby mělo zdroje na nákup moderní výzbroje!

Maďarsko, které provozuje stejně jako ČR Gripeny, oznámilo, že letadla F-35 jsou příliš drahá, a pro Maďarsko zbytečná. Místo toho uvažuje o zdvojnásobení počtu Gripenů, což vyjde levněji. Hlavním maďarským argumentem je, že letadla 5. generace Maďarsko z ekonomických důvodů vynechá, a pořídí si rovnou letadla 6. generace, na jejichž vývoji se chce podílet, prostřednictvím svých nových leteckých továren. Maďarsko tak místo nakupování zastaralé zbytečné a předražené výzbroje pumpuje peníze do ekonomiky. Loni získalo investice za 6.5 miliard EUR a letos to má být 13 miliard EUR, 325 miliard CZK! Letos už získalo dvě giga-faktory, kterou Fiala jen slibuje, a včera další společnou investici mega korporací LG + MAGNA na výrobu zařízení pro elektromobily za 50 milionů EUR. Dotace Maďarska na investici je 30%! Orbán buduje v Maďarsku průmysl s vyšší přidanou hodnotou, než je v ČR. Brzy budeme Maďarům závidět jejich životní úroveň! Fiala jen vrší dluhy a nakupuje zbraně! Brzy tak dopadneme jako Súdánci v letech před koncem 19. století, budeme zaostalí, chudí a nebudeme mít na moderní zbraně

Včera se generál Bek-Jevkurov vrátil z cest po Africe a Arabských zemích. Cíl jeho cesty je varováním pro USA i EU. Jevkurov jednal o tom, že se dosavadní soukromé osoby – Prigožinovi kuchaři – stanou příslušníky ruské armády, respektive zaměstnanci ruské organizace řízené a vlastněné ministerstvem obrany Ruska. To je vážný posun v postavení těchto jednotek. Dosud byl útok na ně, útokem na soukromou ruskou osobu, a nebo útokem na zaměstnance soukromé ruské firmy. Podle posledního vývoje bude ovšem útok na tyto osoby přímým útokem na Rusko a jeho armádu. Tato forma posílené spolupráce různých afrických rebelů, kteří svrhli v poslední době prozápadní prezidenty, s Ruskem, prý vznikla na přímý požadavek Afričanů. Ti se tak evidentně dávají pod ochranu Ruska před Francií, EU a USA. Pro Washington tak vzniká ošemetná situace – může se rychle na cizím území v Africe stát terčem ruské proxy-války, stejně jako se Rusové stali na Ukrajině. Ben Jevkurov jednal s Africkými vůdci rovněž o posílení nukleární spolupráce. Afričané mají uran, Rusové jaderné zbraně a technologie. Západ, který celá desetiletí africké bohatství jen drancoval má zaděláno na další problém se surovinami. Putin obratným trikem převedením Prigožinových kuchařů pod ministra Šojgu de facto rozmístil ruskou armádu v Africe – geniální tah! Prigožin sice byl v Africe populární, ale Putin je tam ve srovnáním s ním považován takřka za Boha.

Ruský Gosudar včera v Soči vyhověl prosbám tureckého Sultána Ergdogana o výpomoc, a uvolnil ze svých napěchovaných skladů 1 milion tun obilí. Turci ruské obilí umelou ve svých mlýnech, vyrobí z něj potraviny, a prodají je chudším zemím Afriky a Arábie. Turecký potravinářský průmysl funguje z velké části na zpracování černomořského obilí na potraviny, které potom Turecko se ziskem exportuje. Putin dokonale využil mediální pozornosti, která byla západními médii na jeho jednání s Erdoganem upřena, protože novinářům někdo chytrý nakukal, že Putin vyměkne a zruší blokádu ukrajinských černomořských přístavů, jen aby sultánovi vyhověl. A oznámil, že loni osel a pohnojil ruská pole, a proto má nyní ve skladech 30 milionů tun obilí, které může světu prodat! A svět se tak nemusí obávat hladu! Dokonce slíbil, že jeho lodě už vyrazily do 6 afrických zemí dodat desetitisíce tun obilí zadarmo! A nebyl by to prohnaný Gosudar, aby si nepřisadil, a neoznámil, že nemá nic proti vývozu ukrajinského obilí přes černomořské přístavy, jen je třeba splnit dopředu ruské podmínky, které měly být už celý jeden rok splněny, protože Putin loni dovolil vývoz ukrajinského obilí, za to že budou splněny. Podmínky jsou stále stejné. Západ a Ukrajina umožní vývoz ruského obilí a platby za něj, stejně tak jako vývoz a platby za hnojiva! To se ovšem Západu nelíbí, protože globální potravinoví šmejdi spekulovali celý rok na obilnou drahotu, a proto skupovali obilí do zásob, aby ho se ziskem prodali! Ze zisku se tak díky ruské úrodě může stát prodělek! A globální bankéři strašně neradi prodělávají!

Ukrajinský ministr obrany Reznikov se pomstil Zelenskému za své odvolání a oznámil, že válka stojí Ukrajinu 100 milionů dolarů denně, (2 miliardy korun). To je pěkných 730 miliard korun ročně! Válčit s Ruskem je drahá záležitost, a výsledek je tristní. Podle nejnovějších zpráv už Rusové zlikvidovali 80 amerických obrněných vozidel Bradley, která se navíc ukázala jako úplně zastaralá, nepoužitelná v moderním boji, a neuvěřitelně poruchová. Vzhledem k tomu, že obrněné vozidlo Bradley je páteří obrněných sil aliance NATO, a švédské obrněné vozidlo CV-90, které nakupuje Černochová, dopadlo při souboji s Rusy přesně tak blbě, jak předpokládala švédské vojenská analýza, nemá NATO, co slavit!
http://6b.cz/SwbP

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
5. 9. 2023 20:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Jojo……… https://1url.cz/euNAZ To bylo fur keců o dépéhá, co…………..

Putinovec
5. 9. 2023 20:17
Odpovědět  Markýza

Pěkné děkuji . Je to rozdíl , oproti tomu , co se valí za zvratky z anglosaské kultury .

Markýza
5. 9. 2023 20:19
Odpovědět  Putinovec

Což tohle je taky mejnstrým. Já teď poslouchala Šamana…..ten synek nejenže má úchvatnej hlas, ale valí se z něja takový vlny!

Markýza
5. 9. 2023 20:43
Odpovědět  Markýza

Jo a ještě má krásnou ruštinu a je mu skvěle rozumět.

Autor
5. 9. 2023 21:23
Odpovědět  Markýza

Zpívá prostě od srdce a srdcem.
Když mne “bolí svět”, patří k těm, co mně dokáží navrátit lepší pohled na ten svět.
Jak píšete – má “nějaké záhadné vlny” … nejvíc mne dostává jeho píseň Vstanem.
Občas se podívám na jeho koncerty, teda ukázky a – prostě ho Rusku závidím.

Autor
5. 9. 2023 21:52
Odpovědět  Peter 008

Ještě dodám, že jak byl Šojgu v Severní Koreji, tak na koncertu k oslavám zazněla i jeho píseň v podání korejské zpěvačky.

Velitel
5. 9. 2023 23:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Raketa Kinzhal má dostřel 2000km + operační dolet SU-34 4000km!
Svatoš si hraje na odborníka a pak produkuje takové nesmysly.
1.Su-34 fakt nemá operační dolet 4000km, Především operační dolet je vzdálenost, kterou letadlo uleti z letiště startu do oblasti bojové operace a přistání na jiném nejbližším letišti. Su-34 má 4000km, tzv. přeletový dolet což ne max teoretická vzdálenost kterou může letadlo s přídavnými nádržemi bez dotankování překonat mezi dvěma letišti. V každém případě při plnění bojového úkolu,jde o tzv. taktický dolet neboli bojový rádius což je vzdálenost z letitě startu do bojové zóny a zpět a ta je u Su34 1000km.
2.Ne raketa Konžál fakt nemá dostřel 2000km. 2000km je dosah celého systému, přeněji bojový dolet MIG-31 s Kinžálem je 1000km a samotná raketa pokud je shozena z MIG31 tj ve výšce 1500km a rychlosti 2M uletí 1000km.
Su34 je menší a méně výkonné letadlo než MIG31 tzn. není schopen s Kinžálem dosáhnout ani výšky 15km, ani rychlosti 2M.Suma sumárum dolet rakety Kinžá bude při shození z SU-34 menší , řekněme 700km. Což znamrná, že celý systém Kinžál a Su34 nemá odsah 6000lm jak tvrdí Svatoš ,ale jen cca 1700km.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
6. 9. 2023 00:49
Odpovědět  Velitel

To fakt shodí MIG31 tu raketu z výšky 1500 km? Což je dost i na orbitální stanice…

πα½

Velitel
6. 9. 2023 06:22
Odpovědět  P.A.Semi

Jasně, že neshodí, je to překlep , má tam být 15 km. Max dostup MIG31 je 20 600 m se 4 raketami R-33 v podvěsu, Kinžál je velká raketa a je vypouštěna z výšky 15 km.
Mimochodem, nemůže být vypouštěněna z MIG31 (tedy libovolného migu 31), ale jen z verze MIG31K a MIG31I, sice každý MIG31 může být přestavěn na verz K nebo I , ale určitě nebude, proč?
Verze K a I se totiž stávají jen a pouze nosiči Kinžálů a nic jiného dělat nemohou. Uprava spočívá v demontáži všech podkřídlových závěsů, demontáži radaru, což je jinak to co dělá MIG 31 tím čím je. Dále se instaluje podtupový závěs a zvětšují nadrže na palivo. U verze I na kterou se postupně přidělávají všechny verze K se mění i autopilot, aby celý proces odpalu Kinžálu řídil autopilot. On je to totiž celkem problém. Raketa se musí odhodit v přesně daném bodě zpravidla ve výšce 15 km a při rychlosti 2M což je natolik komplikované, že to zvládají max 2 piloti MIG31 z 10. U verze I vše od startu po let do bodu odpalu a smotný odpal řídí autopilot a polot přebírá řízení až po odpalu.
Podobní to je u Tu2M, tam sice úpravy nic nedemontuji, ale i tak je nutné 22 upravit a tak ještě na jaře byla jediná Tu22 schopná nést Kinžály,

Velitel
6. 9. 2023 06:26
Odpovědět  Velitel

ANo postupně se upraví všechny, Nevím jak u SU-34, ale bude to stejné. Kinžál je schopen nést i SU-57 a je to první letadlo, kteé tuto schopnost bude mít u všech ks co se vyrobí min. ve verzi určené pro armádu RF. ještě se uvažuje o TU-160, ale asi jen v případě, že RF obnový výrubu Tu160,

6. 9. 2023 09:01
Ohodnotit příspěvek :
     

No samozřejmě…co k tomu dodat…Satanská Jalovice se svou grupou budižkničemů…už měla lízat Cikánky v lochu…
Všechno jsou to jen Vlastizrádci a zloději…co tu je podvodem nastrčené…

Pavel z Moravy
6. 9. 2023 09:28
Odpovědět  Veny232

Veny, s kým tady chcete provést změnu, když je k tomu potřeba téměř většina národa !! 70 a 80 letí dědci a babky už na to nemají a ta omladina, probůh, vždyť je vídávám, poslouchám a už ani nežasnu. Tyto zjevy jsou zmagořené a nechápou o co se hraje, alespoň většinově a těch 10 – 15 % mladých to nevytrhne. Globálu se prostě podařilo to co naplánovali bratři Dullesové. Stvoříme hlupáky a omezence a budeme jim vládnout. Nevyšlo to po válce, vyšlo to teď. Prostě, zdá se, že je hotovo.

7. 9. 2023 14:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

Na to stačí jeden…Za císaře Maxmiliána I, jemu a třem potomkům….Jindřich Vilém Wilczek. Byl významným bojovníkem a politikem. „Jindřich Vilém hrabě Vlček z Dobré Zemnice (1665-1739) dosáhl kariéry, která dalece přesáhla hranice Těšínska. Uplatnil se v císařských službách jako politik, diplomat i vojevůdce. Velel vojskům v protitureckých válkách, účastnil se například bitvy u Moháče roku 1686 a u Zenty roku 1697 po boku prince Evžena Savojského. Bojoval v Itálii během války o španělské dědictví. […]. V roce 1723 dosáhl nejvyšší vojenské hodnosti habsburské monarchie, když byl jmenován polním maršálem. Roku 1710 se stal členem dvorské válečné rady, roku 1723 pak skutečným tajným radou. Působil jako vyslanec u dvora ruského cara Petra I. (1709- 1712). […] Za podporu kandidatury Augusta III. byl po jeho zvolení polským králem vyznamenán Řádem bílého orla.“ 20 Jako uznání…ani se to sem nevejde co jeden dokáže…