Požár tábora Moria: Napadení hasiči a jásající obyvatelé: “Burn, burn, Moria, bye-bye!”
“Oheň založili žadatelé o azyl jako reakci na karanténu uvalenou kvůli koronaviru”, uvedl mluvčí vlády Stelios Petsas, jehož citoval portál “n-tv” . Informovalo o tom i řecké vydání televize CNN.
Jde o lidi, kteří “nerespektují svou hostitelskou zemi”, uvedl Petsas.
Tímto způsobem však obyvatelé tábora reagovali již vícekrát
“Řekneme jim to na rovinu: Kvůli požáru neopustí ostrov. Na to mohou zapomenout. Žhářům se podařilo jen to, že udělali z tisíců lidí – včetně rodin – bezdomovce,” kritizoval Petsas.
Pozadí: Napadení hasiči, obyvatelé jásají “Burn, burn, Moria, bye-bye!”
Nejen publicista Stefan Schubert si klade otázku, zda mohou být za žhářstvím Morie německé levicové nevládní organizace.
“Od roku 2015 Německo ukázalo, že v podobných případech ustupuje každému vydírání”.
“Podívejme se na chronologii událostí:
Dne 7. září levicové nevládní organizace pořádají akci před Berlínským říšským sněmem a postaví tam 13 000 prázdných židlí s cílem vizualizovat údajný prostor pro 13 000 migrantů na Morii.”
Dne 8. září novináři šířili “zprávy od nevládních organizací jako #WirHabenPlatz” (Máme místo).
“Zorganizovaná akce pak dosáhla svého vrcholu 9. září #Moria brennt” (Moria hoří).
“Tichys Einblick” píše v jednom příspěvku :
“Požáry vypukly v úterý večer, kdy nad táborem foukaly silné větry. Obyvatel vesnice Moria informuje o prvních pokusech o žhářství o sedmé hodině večer:
“Oheň začal v olivovém háji na návětrné straně tábora. Viděli jsme uprchlíky s pochodněmi jak jeli na jedno místo a odtud se okamžitě strhla fronta. Podle listu Ethnos házeli obyvatelé tábora na první dva příchozí hasičské vozy kameny a dřevěné klády.”
Oheň měl nadále hořet. I webová stránka ostrova Sto Nisi informuje, že hasiči byli napadeni žadateli o azyl v početní síle, aby jim zabránili v práci. Turecko mezitím sledovalo velmi pozorně události pomocí více dronů.”
Na videu lze podle “Tichys Einblick” slyšet jásavý zpěv jednoho z obyvatel tábora: “Burn, burn, Moria, bye-bye! Další videa ukazují migranty, jak opouštějí hořící tábor s kufry. Nezdá se, že by je oheň překvapil.”
Video, které se šíří sociálními sítěmi, však nepochází z tohoto žhářství , ale bylo zaznamenáno v březnu.
Zdá se však, že toto video skutečně pochází z Morie (9. 9.).
Dosud nejsou bližší informace o zraněných ani mrtvých.
Podle Matthiase Nikolaidisa to naznačuje, že “migranti se zde nestali v žádném případě oběťmi neštěstí, které zapříčinilo pravděpodobně jen pár z nich.
Jejich přístup se více podobá válečné taktice “spálené země”, která se zde používá jako asymetrická taktika, aby položila nepřítele na kolena – v tomto případě řecké úřady.”
Němci používají drony na špehování řecké armády
Podobný popis toho, co se stalo poskytla Rebecca Sommerová, která se nachází na Lesbosu a odtud informovala “Tichys Einblick”.
“Opravdu se tu stydím za to, že jsem Němka, protože je tu neuvěřitelné množství německých NGOs, které se zde chovají, jakoby byly pány tohoto ostrova a této země.”
Dodala, že slyšela o dvou Němcích, kteří prý dokonce špehovali s drony řecký vojenský tábor a za to byli minulý týden zatčeni. “Je tu spousta armády a každý ví, že se zde nesmí fotografovat vojenská zařízení.
Řecko, ale především ostrovy jsou v pohotovosti kvůli agresi Turecka a existují obavy, že dojde ke spojení s Němci, kteří neustále navazují kontakty s druhou stranou.”
“A nyní s obviněním ze špionáže z vojenského tábora. To bylo pár dní před požárem. Mimochodem, takové drony jsem sama viděla i v mnoha stanech v samotném táboře Moria. Dostávají je od NGOs (nevládních organizací), které jsou skutečně neuvěřitelně dobře organizované.”
Turecko hrozí, že nechá džihádisty bojovat na Lesbosu
Je tu ještě další aspekt, o kterém všichni obyvatelé masivní diskutují. Erdogan pohrozil, že zde nechá bojovat uprchlíky ze Sýrie a muslimských zemí. Sommerová to potvrzuje:
“Je tu mnoho džihádistů, oddaných muslimů, dokonce i Taliban.” Poznáte je podle oblečení Talibanu a podle brady (vousů).
Podle jejího pozorování Syřané na Lesbos “téměř vůbec” nepřicházejí. Sýrie se znovu buduje, mohou se vrátit zpět, azyl je ochrana, ale v Sýrii ho už nepotřebují. “Můžete tam žít, žijí tam mnozí, tam se buduje.”
Sommerová pokračuje: “Žádný Syřan by dnes neměl dostat status uprchlíka. A to je přesně ten problém současné ideologizované azylové politiky. Jde o politiku přesídlování a nemá nic společného se skutečnou ochranou podle Ženevské úmluvy.”
Většina migrantů pochází z Afriky:
“Afrika si nyní sbalila kufry, což vidíme i v Německu, kde se naše města stále více zaplňují Afričany.
Zde v táboře sedělo mnoho žen, pěkně popsáno – dobře živené, s prodlouženými vlasy a nalepenými dlouhými nehty, mnohé z nich také přicestovaly samy, pak měly status obzvláště zranitelné osoby a bydlely
ve zvláštní části tábora.”
Většinu obyvatel tábora tvoří “Afghánci, hlavně z národa Hazara, kteří jsou i u nás v Německu hlavní skupinou Afghánců. Mladí chlapci s vkusným účesem a mobilem a často módním oblečením od Adidas a spol”,
vysvětluje Rebecca Sommerová .
Hlavné správy
https://bit.ly/2RouEnO