Migranti v Rakousku mají mnohem nižší vzdělání, než úřady myslely, ukázala studie

Migranti, kteří žádají o azyl v Rakousku, jsou méně vzdělaní, než se dosud uvádělo, píše list Presse s odkazem na výsledky nejnovější studie úřadu práce.
Sotva deset procent běženců má ukončené vysokoškolské vzdělání, téměř 70 procent absolvovalo pouze povinnou školní docházku, píše server krone.at.

Před třemi lety, v lednu 2016, zveřejnil úřad práce studii o vzdělání běženců, kteří v Rakousku žádali o azyl.

Závěr zněl, že jejich kvalifikace je podstatně lepší, než se očekávalo. Současná analýza původní studii zcela popírá. Důvodů, proč se oba průzkumy tak liší, je několik, jedním z nich je i zásadní rozdíl mezi počtem respondentů. Původní studie totiž pracovala se vzorkem 898 respondentů z řad migrantů, nyní bylo dotazováno 32 348 běženců.

Nejpočetnější skupinou mezi žadateli o azyl jsou Syřané, následovaní Afghánci. Na třetím místě to jsou žadatelé z Ruska, Iráku a Íránu. Těchto pět státních příslušností zastupovalo ve studii 27 990 lidí, zbytek 4358 lidí pochází z dalších zemí.

Sotva deset procent z 27 990 lidí má vysokoškolské vzdělání, naproti tomu 67,8 procenta má bídné vzdělání, napsal list Presse.

Nejlépe jsou na tom Íránci 

Zvláště špatným vzděláním disponují Afghánci. Plných 87,2 procenta absolvovalo pouze povinnou školní docházku.  Problémy jsou ale také u Syřanů, jejichž vzdělání je nedokonalé, vyplývá z odpovědí respondentů. Povinnou školní docházku má ukončenou z dotazovaných 59,7 procenta, vysokoškolské vzdělání má jen
12,6 procenta těchto respondentů.

Studie z roku 2016 uváděla, že v případě Iráčanů má vysokoškolské vzdělání 40 procent dotázaných. Nejnovější analýza uvádí, že z 2112 osob pocházejících z Iráku má vysokou školu 16,8 procenta lidí.
Zřejmě nejlépe vzdělanými běženci jsou Íránci, u nichž podíl lidí s absolvovaným vysokoškolským vzděláním činí 20,8 procenta.

Mnozí z těch, kteří o sobě prohlašují, že jsou vyučení řemeslu, navíc nemají žádné dokumenty, kterými by své tvrzení mohli podpořit.

Už v listopadu 2016 se také ukázalo, že mnozí migranti jsou analfabeti, kteří se musejí nejprve naučit základ, než aby absolvovali bleskové kurzy, které měly napomoci jejich odbornému vzdělání.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/493757-migranti-v-rakousku-maji-mnohem-nizsi-vzdelani-nez-urady-myslely-ukazala-studie.html¨

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
8. 1. 2019 00:08
Odpovědět  Janinna

Já jsem si léta myslel, že Ameriku objevil Kolumbus, Pak to přehodnotili a šoupli to historici Vikingům. A zase prd, přišli na to rakouští ouředníci, To je objev, že ty migranti nic neumějí, akorát se naučili šukat bez kondomu, mlátit místní a žrát zadarmo.

Administrátor
8. 1. 2019 00:24
Odpovědět  Janinna

Raffelhüschen vypočítal, že náklady na jednoho uprchlíka se vyšplhají na 450 tisíc euro (12,2 miliónu korun). „Expert při výpočtu počítal s tím, že se běženci v co nejkratším možném čase integrují a začnou pracovat,“ To je ovšem podle jeho názoru velká utopie.
Liberální a otevřená společnost je možná jen s ploty, nikoliv bez nich
Valná většina žadatelů o azyl má jen omezené základní vzdělání. Jeho obavy potvrzuje také studie Institutu německého hospodářství (IW), která uvedla, že v roce 2014 měla za sebou celá čtvrtina všech žadatelů o azyl nanejvýš čtyři roky školní docházky. Studium na vysoké škole či nějaký druh odborného vzdělání zahájila jen asi třetina všech dospělých žadatelů o azyl.
V Americe ta jejich inteligence by tolik nápadná nebyla, ale Evropa, je jiná…zatím!