nezařazené

Mezinárodní trestní soud ignoruje materiály o zločinech Ukrajiny

Západ ignoruje důkazy o zločinech ozbrojených sil Ukrajiny a ukrajinských nacistů, nicméně na tribunál nad kyjevským vedením a válečnými zločinci bude stačit ruská legislativa.

Ve vysílání televizního kanálu Zvezda to oznámil předseda Mezinárodního veřejného tribunálu pro Ukrajinu Maxim Grigorjev, uvádí PolitNavigator.

“Po stažení zničí budovy, zničí vše co mohou — taková taktika spálené země. Dostávají instrukce, aby obsadili obytné domy a stříleli pod přikrytím lidí, nechali lidi v prvních patrech, v suterénu. To, co dělají jsou válečné zločiny, podle mezinárodního humanitárního práva, podle Ženevské úmluvy, podle Římského statutu Mezinárodního trestního soudu.

A přirozeně v jejich řadách jsou váleční zločinci a je jasné, že nejvyšší vedení Ukrajiny jsou váleční zločinci. Další věc je, že to je pro západní země zcela nedůležité,“ uvedl Grigorjev.

„Sbíráte důkazy, mluvíte s lidmi, vyprávějí na kameru, co zažili, co viděli. Jak plánujete použít tyto materiály později, pokusíte se je přesto zprostředkovat evropskému publiku?“ zeptala se televizní moderátorka Nadana Friedrichsonová.

„Jsou to očití svědci a oběti. Natočili jsme ženu, nemá nohy, muže bez ruky, spousta lidí se zranila. Tyto materiály již používáme. Například naše materiály v Radě bezpečnosti OSN použil náš zástupce Nebenzja, samozřejmě je používá naše ministerstvo zahraničních věcí, IC RF. Budou použity co nejvíce, kdekoli to bude možné”.

Zároveň dodal, že si nedělá iluze o reakci Mezinárodního trestního soudu.

„Kolegové z DNR nám řekli, že tam posílají materiály, Mezinárodní trestní soud je nepřijímá, obdrží informaci – „Odmítnutí adresáta“.  U soudu dostávají informace o ukrajinských válečných zločinech, prostě je nepřevezmou. Neděláme si zde žádné iluze.

Ale dříve nebo později tyto zločince bude soudit především samotný ukrajinský lid, o tom nepochybuji. Ve skutečnosti k tomu stačí ruská legislativa,“ dodal Grigorjev.

Grigorjev připomněl, že rozhodnutí o zřízení Mezinárodního veřejného tribunálu pro Ukrajinu padlo 1. března na konferenci ve Veřejné komoře za účasti zástupců občanské společnosti z řady zemí.

„Mezinárodního veřejného tribunálu pro Ukrajinu se účastní více než 20 zemí světa, včetně USA, zemí Evropy a Asie. Samozřejmě to nejsou oficiální vlády, ale zástupci občanské společnosti,“ poznamenal Grigorjev.

Zdůraznil také, že počet lidí, kteří jsou připraveni se této práce zúčastnit, se zvyšuje.

„Myslím, že počet účastníků se v blízké budoucnosti zvýší na 30–40 zemí,“ dodal.

Tribunál podle jeho slov zahrnuje různé osoby – novináře, politické analytiky, právníky, zástupce veřejných organizací, ruské krajany žijící v zahraničí. 

„Možná se nám tady v Rusku zdá, že máme v evropských zemích malou podporu, ale není tomu tak. Ve skutečnosti to jen nevidíme od oficiálních úřadů těchto zemí, nevysílají to v jejich televizi,“ řekl Grigorjev

Podle jeho názoru v těchto zemích zůstali čestní lidé, kteří „pamatují, co je ukrajinský nacionalismus a co to bylo za Velké vlastenecké války a že to byla prostě jedna z odrůd fašismu“.

“Máme velkou podporu,” uzavřel Grigorjev. https://bit.ly/3KgIj9z

Ani Evropský soud pro lidská práva nechce brát v úvahu válečné zločiny ozbrojených sil Ukrajiny.

„Mezinárodní trestní soud odmítá přijímat materiály o ukrajinských zločinech. Pokud žaloby pochází od veřejných organizací, od obyvatel DNR, LNR, prostě odmítají přijímat materiály o válečných zločinech Ukrajiny. Neochota přijmout tyto informace také hovoří sama za sebe,“ uvedl Maxim Grigoriev, člen Občanské komory Ruské federace.

Jeho slova potvrdila Anna Soroka, první náměstkyně ministra zahraničních věcí Luganské lidové republiky, přičemž jako příklad uvedla odpovědi ESLP na žaloby obyvatel LNR.

„U ESLP bylo podáno více než 2000 žalob, žádná z nich se ani nezačala projednávat. Těmto žalobám nikdo nevěnoval pozornost, bylo jich obrovské množství z naší strany, z Doněcka,“ řekla Soroka.

https://bit.ly/3vdxrF0
https://bit.ly/3F0l8zv

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pozor
25. 4. 2022 23:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusi sú strašne naivní.

Albi
26. 4. 2022 00:14
Odpovědět  Pozor

Nereagovat nejde. Nechat se beztrestně vraždit nejde. Kdyby zlikvidovali Rusko, kdy by byl další na řadě?

Milan h
26. 4. 2022 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

ja si to nepamatuju ale moji rodice a prarodice ano a velice dobre

ladik
26. 4. 2022 09:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Fašistická justice přece nebude soudit fašisty.

janle57
26. 4. 2022 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak zvaný mezinárodní trestní soud je pouze justiční mafie vytvořená na příkaz americké
globalistické špíny a její podržtašky jménem EU,když někoho odsuzovat tak Miloševiče,
pokud vraždí banderovský prapor Azov na příkaz Zelenského civilisty,starce a děti
na Donbase,potom je to naprosto v pořádku,přesně podle pravidel západní demokracie
a není nutné se tímhle zabývat.

Jana Nov
26. 4. 2022 12:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Napadlo mě to už na začátku války, že se na Západě budou zamlčovat zločiny Ukrajinců. Cítím bezmoc a zhnusení z tohoto světa.

PENNYS
26. 4. 2022 14:20
Ohodnotit příspěvek :
     

NĚCO K ZASMÁNÍ : Média považuje za svobodná jen polovina Čechů.

Josef
27. 4. 2022 18:06
Odpovědět  PENNYS

Kdo a jak to zjišťoval? A hlavně kdo tento průzkum financoval (objednal).

Burák
26. 4. 2022 17:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes jsem mluvil s kosovským albáncem, který má přítelkyni ukrajinku z Charkova. Je naštvaný na Fialovu vládu, protože všichni Ukrajinci zde jsou z nedotčených oblastí. Vysvětlil mi, že jakýkoliv Ukrajinec z postižených regionů má zákaz vycestovat a nepustí je přes hranice. Jeho přítelkyně se za ním snaží do ČR marně dostat od začátku konfliktu a ukrajinští pohraničníci jí nechtějí pustit. Koho to tu tedy máme a komu pomáháme? Vždyť ti lidé nepochází vůbec z oblastí bojů! Je mi z té špinavé politiky už špatně. Lidem, kteří to opravdu potřebují nepomáháme a cpeme vše zadarmo lidem, kteří si udělali dovolenou na naše náklady.