Měsíc multikulturalismu v Německu: leden 2019

  • Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky uvedl, že pouze 35 % migrantů, kteří přišli od roku 2015 do Německa, si našlo práci.
  • Dva Němci ve věku 16 let byli usmrceni přijíždějícím vlakem, protože byli natlačeni na koleje dvěma mladíky řeckého a tureckého původu. Německá média nejenže bagatelizovala imigrační původ podezřelých tím, že je popisovala jako rodilé Němce, ale navíc také psala, že teenageři “spadli na koleje”.
  • “Regionální nebo národní termíny, jako je ‘německý islám’, ‘francouzský islám’, ‘belgický islám’ nebo ‘evropský islám’, jsou v rozporu s univerzálností islámu, který je stejný ve všech dobách a místech na zemi.” – Ze závěrečného prohlášení “Druhého setkání evropských muslimů”, které se konalo v Ústřední mešitě v Kolíně nad Rýnem.

1. ledna. Čtyři mladiství migranti – tři Afghánci a jeden Íránec – napadli v Ambergu více než tucet kolemjdoucích. Při útocích bylo zraněno dvanáct lidí ve věku 13 až 42 let. Jeden 17letý byl hospitalizován se zraněním hlavy. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann uvedl, že tito čtyři pachatelé nemohou být z právních důvodů deportováni:

“Každý, kdo náhodné kolemjdoucí bije hlava nehlava, tak dává najevo, že v naší společnosti nehledá ochranu. Opilí pachatelé nemohou v naší zemi očekávat žádné pochopení, ale pouze tvrdost právního státu. V současnosti však není jejich deportace legálně možná. Tvrdě pracujeme na změně.”

2. ledna. Nejvyšší žalobkyně Claudia Vanoni v rozhovoru pro deník Berliner Zeitung uvedla, že v Berlíně jsou antisemitské útoky stále běžnější: “Mám dojem, že se antisemitismus stává hlasitější, otevřenější a agresivnější.” Z většiny antisemitských útoků obviňovala “pravicové pachatele”. Na otázku na antisemitismus ze strany muslimů řekla: “V rozhovorech s židovskými organizacemi čím dál častěji slýchávám, že Židé považují antisemitismus mezi muslimy v Německu za stále větší problém. Statisticky to však nelze jasně dokázat.” Na otázku, zda je v kontaktu s muslimskými organizacemi, odpověděla“Ještě ne.”

3. ledna. 22letý neúspěšný žadatel o azyl z Libye jménem Mohamed Youssef T. – který si říká “King Abode” – se mohl vrátit do saského Bautzenu poté, co dostal zákaz pobytu na tři měsíce kvůli “spáchání mnoha trestných činů ve velmi krátké době”. Libyjec, který se stal “místní celebritou”, má na svědomí 25 trestných činů, včetně krádeží, obchodu s drogami, fyzického napadení a majetkové škody, ale nikdy nebyl v Německu “kvůli procedurálním pochybením” vězněn. Deník Bild napsal, že King Abode “miluje mediální pozornost”, které se mu dostává díky jeho trestnému chování. “Protože žadatel o azyl dodržuje naše podmínky, v současné době neexistuje žádný právní důvod pro prodloužení stávajícího zákazu pobytu,” uvedl mluvčí města Bautzen André Wucht. “King Abode” nedávno na YouTube zveřejnil šestiminutové rapové video, ve kterém křičí: “Nas*at, zpátky do vlasti? Nejdu. Zůstanu tady v Německu. Ty zas*aná policie, nemáš můj respekt.” Nemůže být deportován, protože německé orgány považují Libyi za “nebezpečnou” a také proto, že Německo nemá s Libyí uzavřenou návratovou dohodu.

4. ledna. Na náměstí Steintorplatz v Hamburku se 31letý Turek za pokřiku: “Alláhu Akbar” (“Alláh je velký”bránil zatčení. Bylo vysláno více než 20 hlídkových vozů, aby ho policisté přemohli. Muži bylo nařízeno podstoupit lékařskou prohlídku.

5. ledna. V Ústřední mešitě v Kolíně nad Rýnem se konalo “Druhé setkání evropských muslimů”. Ústřední mešita v Kolíně nad Rýnem byla založena tureckou vládou a je jednou z největších mešit v Evropě. Zasedání za zavřenými dveřmi, na kterém se sešlo více než 100 muslimských zástupců ze 17 evropských zemí, vedl Ali Erbas, což je šéf tureckého Direktoriátu pro náboženské záležitosti známého jako Diyanet. Brzy poté, co turečtí úředníci zveřejnili na internetu fotografii z této události, se vynořily zprávy, že na schůzce byli také zástupci Muslimského bratrstva. Muslimské bratrstvo je organizace blízká tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi a je sledována německými zpravodajskými službami. Někteří pozorovatelé uvedli, že setkání bylo pokusem Turecka ukázat konkurenčním mocnostem své vedoucí postavení v islámském světě. Závěrečné prohlášení z tohoto zasedání zdůraznilo univerzálnost islámu a odmítlo národní formy náboženství. “Islám je náboženství míru, které hájí po celém světě stejné univerzální hodnoty,” uvádí se v prohlášení“Regionální nebo národní termíny, jako je ‘německý islám’, ‘francouzský islám’, ‘belgický islám’ nebo ‘evropský islám’, jsou v rozporu s univerzálností islámu, který je stejný ve všech dobách a místech na zemi.” Kolínské zasedání zdůraznilo, že jeho cílem je “organizovat setkání evropských muslimů” každé dva roky. První setkání se konalo v Bruselu v roce 2014.

6. ledna. Má se za to, že migranti stojí za rostoucím počtem útoků na komunální zaměstnance ve Freiburgu. V některých částech města pracovníci svážející městský odpad a komunální zaměstnanci čistící ulice pracují v současné době pouze během dne a v týmech po dvou. V jednom případě někdo hodil láhev do čelního skla popelářského vozu a kopl do dveří. Při dalším incidentu byl komunální pracovník napaden zezadu a ponechán v bezvědomí. Další zaměstnanec byl napaden cizincem s cílem ukrást mu mobil. “Je to nová dimenze,” řekl ředitel místní společnosti pro úklid ulic ASF Michael Broglin. “Úklidová služba je částečně omezena.”

7. ledna. V Sonnebergu byl předvolán na policii 20letý afghánský migrant, kvůli tomu, že se procházel po železniční trati. Spolková policie varovala:

“Spolková policie stále dokola zatýká migranty, kteří se procházejí po železničních tratích. Spolková policie proto pravidelně organizuje v azylových střediscích preventivní schůzky k tomuto tématu a upozorňuje na konkrétní nebezpečí na železnici.”

“Azylanti jsou zejména varováni před neoprávněným vstupem na koleje. Vlaky mají v závislosti na rychlosti brzdnou dráhu až několik set metrů. Zejména moderní rychlé vlaky nelze zastavit včas. Následky pak mohou být závažné.”

8. ledna. 19letý somálský migrant se přiznal, že se pokusil v Halle znásilnit 74letou ženu v jejím bytě. “Můj klient mě ujišťuje, že je mu to velmi líto,” řekl jeho obhájce Björn Fehse. “Vloupal se do bytu, protože chtěl sex.” Když se soudce zeptal obžalovaného, proč pokračoval v násilí poté, co se žena ubránila, odpověděl“Byl jsem prostě opilý.” 19letý muž je obviněn nejen z pokusu o znásilnění, ale také z vloupání a napadení.

9. ledna. Dvacetiletý gambijský žadatel o azyl běsnil v bance v Ravensburgu poté, co se pokusil neúspěšně vybrat finanční prostředky a bankovní úřednice mu řekla, že nemá na účtu dostatečnou hotovost. Vytáhl nůž, házel židlemi, kopal do topení a nakonec chtěl odnést krabici s finančními dary pro charitu, kterou našel na pultu. Když dorazila policie, bránil se zatýkání a pokusil se udeřit hlavou policistku. Byl obviněn z pokusu o loupežné vydírání, pokusu o napadení a urážku policistů.

10. ledna. Německo deportovalo 23letého afghánského migranta jménem Mortaza D. Když však přistál v Kábulu, afghánské úřady ho odmítly vpustit do země a poslaly ho zpět do Německa. Mortaza D., jehož žádost o azyl byla v roce 2010 zamítnuta, je mnohonásobným zločincem s více než 20 známými trestnými činy. Afghánské úřady uvedly, že je duševně nemocný, a podle bilaterální dohody s Německem nelze “zranitelné” lidi deportovat do Afghánistánu, protože v zemi chybí odpovídající zdravotnická zařízení.

11. ledna. 25letý afghánský žadatel o azyl pobodal v nemocnici v Bad Kreuznachu 25letou těhotnou Polku. Nenarozené dítě při útoku zemřelo. Později se ukázalo, že se oba znali, i když není jasné, zda byl muž otcem dítěte.

12. ledna. 38letý libyjský muž pracující jako lékař v nemocnici v Melsungu byl zatčen poté, co byl odhalen jeho podvod. Do nemocnice byl přijat na začátku roku 2018 na základě padělaných dokumentů. Zdravotní sestra získala podezření poté, co Libyjec zpackal transfuzi krve, na kterou je standardizovaný postup. Šetření zjistilo, že muž, který byl dříve zaměstnán na klinice v Kasselu a Hildesheimu, byl v květnu 2018 odsouzen k vazbě na tři roky a deset měsíců za falšování a podvod, při kterém získal neoprávněně ze systému sociálního zabezpečení více než 10 000 eur. Bylo mu odebráno povolení k pobytu a bylo rozhodnuto, aby byl po výkonu trestu vyhoštěn. Zůstává nejasné, proč nikdy nešel do vězení, a proč mu bylo dovoleno v Melsungu praktikovat medicínu.

13. ledna. 23letý migrant z Afghánistánu byl v Jeně zatčen za vraždu 87leté ženy. Oba žili ve stejném činžovním domě. Policie našla tělo ženy v suterénu poté, co jej příbuzní nahlásili její zmizení.

14. ledna. 22letý žadatel o azyl byl zatčen poté, co rozbil okna radnice v Bad Schwalbachu. Policie uvedla, že muž, který žije v azylovém domě v Niedernhausenu, byl nespokojen s výší dávek sociálního zabezpečení. Škoda byla odhadnuta na přibližně 5 000 eur.

15. ledna. 50letý Němec afghánského původu, který pracoval jako překladatel a kulturní poradce německé armády, byl zatčen pro podezření ze špionáže pro Írán. Abdul Hamid S. byl obviněn z předávání “vysoce citlivých informací” íránské tajné službě MOIS. Má se za to, že pro íránskou zpravodajskou službu pracoval několik let.

16. ledna. V azylovém domě v Gubenu pobodal 20letý syrský žadatel o azyl během sporu dalšího 22letého Syřana. Když se zaměstnanci azylového centra pokusili do sporu zasáhnout, tak je napadl sekerou.

18. ledna. Více než dva tucty tureckých a syrských mladíků napadly kolemjdoucí nedaleko hlavního vlakového nádraží v Gelsenkirchenu. Mladíci také vystříkali hasicí přístroje, napadli zaměstnance železnice a mačkali nouzová tlačítka pro zastavení eskalátorů. Jeden podezřelý, na něhož byl vydán zatykač, natlačil policistu na skleněnou stěnu pizzerie. Oba muži pak propadli sklem do baru. Podezřelý byl zraněn a po ošetření v nemocnici byl zadržen. 29letý policista utrpěl vážná zranění. Policie uvedla, že do oblasti, kde kvůli potulujícím se gangům migrantů zavládlo bezpráví, rozmístí více policistů. Jeden policista připustil, že policie bývá přečíslena: “Jakmile je v této oblasti někdo prověřován nebo zatýkán, migranti se svolají prostřednictvím svých chytrých telefonů. Během okamžiku pak čelíme velké přesile, která brání naší práci.”

19. ledna. V Mindenu byla vážně zraněna sedmnáctiletá dívka poté, co byla na centrálním autobusovém nádraží sražena autobusem, když se snažila uniknout 22letému afghánskému migrantovi, který ji sexuálně obtěžoval. Německá média a policie opomněla uvést státní příslušnost pachatele, tu zmínily pouze konzervativní noviny Junge Freiheit.

20. ledna. Soud v Münsteru osvobodil 18letého afghánského žadatele o azyl Sayeda M., který byl obviněn z usmrcení portugalského dobrovolníka Josého Mirandy, jenž pomáhal uprchlíkům. Sayed M. obtěžoval ženu, protože odmítla jeho romantické návrhy. Dobrovolník Miranda se ženy zastal a Sayed M. ho smrtelně bodl do srdce. Soud rozhodl, že Sayed M. jednal v sebeobraně a nebyl obviněn z vraždy, protože v § 33 německého trestního zákoníku se říká: “Pokud pachatel překročí hranice sebeobrany ze zmatku, strachu nebo teroru, nebude potrestán.” Soudce uvedl, že ačkoliv byl rozsudek jistě pro Mirandovy blízké “nepochopitelný”“jako soudci musíme případ zkoumat neutrálně a bez emocí.” Proti rozhodnutí bude pravděpodobně podáno odvolání.

21. ledna. 22letý Afghánec sexuálně napadl 22letou ženu, která usnula v Berlíně ve vlaku. Byl zatčen poté, co ho cestující nahlásili policii.

22. ledna. Před Zemským soudem ve Stuttgartu se ocitl 17letý afghánský žadatel o azyl. Amir W. byl obviněn z pobodání 53letého otce 19leté německé dívky, která odmítla jeho sexuální návrhy. Německý zpravodajský magazín Focus napsal:

“Mladý uprchlík selhal, protože nebyl tak integrovaný, jak mnoho lidí v jeho okolí chtělo věřit. Ale daleko závažnější je skutečnost, že kulturní hodnoty své vlasti považuje za bližší než hodnoty naší západní demokracie a že se zjevně pokusil své archaické myšlenky prosazovat brutální silou.”

23. ledna. 21letý neúspěšný žadatel o azyl z iráckého Kurdistánu Alí Bašár byl formálně obviněn ze znásilnění a vraždy 14leté židovské dívky Susanny Feldmann z Mainzu. Bašár (také známý jako Alí Bašár Ahmed Z.) je obviněn ze znásilnění a následného uškrcení Susan Feldmann dne 23. května 2018 v lesíku poblíž svého azylového centra ve Wiesbadenu. Ve snaze uniknout spravedlnosti uprchl Bašár a celá jeho rodina letadlem z Düsseldorfu přes Istanbul do Iráku. Vražda vyvolala velké pobouření veřejnosti a tak na něj Německo vydalo mezinárodní zatykač. Šéf německé Spolkové policie Dieter Romann 11. června 2018 osobně přivezl Alího Bašára zpět z Irbílu, hlavního města iráckého Kurdistánu, kde byl zatčen místními kurdskými bezpečnostními silami. Soud s Bašárem je naplánován na 12. března 2019.

23. ledna. 33letý Syřan, který měl být na základě Dublinských dohod deportován z Frankfurtu do Španělska, vytáhl krátce po nástupu něco, co vypadalo jako nůž a hlasitě se dožadoval, aby on, jeho žena a tři děti nebyli deportováni. Policie byla nucena vyprovodit rodinu z letadla. Z nože se poté vyklubal pilník na nehty.

23. ledna. Německá nezisková organizace Mission Lifeline, která se věnuje záchraně migrantů ve Středozemním moři, vyzvala občany Německa, aby vstupovali do fiktivních manželství s ilegálními migranty. Jejich výzva na Twitteru zněla takto:

“Ještě nejste ženatý/vdaná? Možná byste se mohli zamilovat do někoho, kdo nemá právo tady zůstat? To by se mohlo stát, že? Mějte mysl otevřenou.”

Poslanec CDU Philipp Amthor označil zprávu na Twitteru jako skandální:

“Tato absurdní výzva k uzavření manželství jasně ukazuje, že tito “mořští záchranáři” ve skutečnosti mají mnohem větší plány. Chtějí svou levicovou ideologií zmařit naše imigrační právo a vysmívají se našemu ústavnímu státu.”

24. ledna. 25letý syrský migrant byl v Landshutu zatčen poté, co sexuálně napadl několik dívek ve věku 11 až 14 let na cestě do školy. Policie uvedla, že na muže byl vydán zatykač.

25. ledna. Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, BAMFuvedl, že pouze 35 % migrantů, kteří od roku 2015 přišli do Německa, si našlo práci. Většina z nich je zaměstnána na částečný úvazek, absolvují stáže nebo studují učňovské obory. Průměrný hrubý měsíční příjem migrantů se zaměstnáním na plný úvazek činil 1 564 eur; průměrný hrubý měsíční příjem zaměstnanců na částečný úvazek byl 408 eur.

25. ledna. V Mülheimu kopnul turecky mluvící muž do tváře 26letého muže, který vystupoval z vlaku. Oběť byla hospitalizována s modřinami a vyraženými zuby. Útočník zůstává na svobodě. V azylovém domě ve Freiburgu 25letý muž z Gambie sexuálně napadl uklízečku. Ve Stendalu 20letý arabský muž sexuálně napadl 44letou německou ženu poté, co se vloupal do jejího bytu.

26. ledna. V Salzgitter-Lebenstedt zastřelil 33letý syrský muslim 25letého iráckého křesťana, který měl známost s vrahovou sestrou. “Syřanovi pravděpodobně vadilo, že jeho sestra chodí s ‘nevěřícím’,” řekl prokurátor Hans Christian Wolters.

27. ledna. Dva mladíci řeckého a tureckého původu byli zatčeni poté, co natlačili tři německé mladíky na koleje v železniční stanici Frankenstadion v Norimberku. Dva Němci ve věku 16 let byli usmrceni přijíždějícím vlakem. Německá média nejenže bagatelizovala imigrační původ podezřelých tím, že je popisovala jako rodilé Němce, ale také psala, že mladíci “spadli na koleje”. Policie vyslechla asi 150 svědků.

28. lednaPodle policejních statistik uniklých do deníku Rheinische Post bylo v roce 2018 zadrženo více než 14 000 migrantů, kteří nelegálně vstoupili do Německa. Asi 8 000 z nich bylo zadrženo ve vlacích a 6 000 v dálkových autobusech. Většina neoprávněných vstupů se vyskytla na hranicích Německa s Rakouskem, po nich následovaly hranice s Francií, Švýcarskem, Českou republikou, Polskem, Belgií a Nizozemskem. Většina migrantů přišla z Afghánistánu, Iráku, Nigérie, Sýrie a Turecka.

29. ledna. 25letý afghánský migrant byl zproštěn obvinění, že znásilnil postiženou 50letou ženu v Norimberku. Žena, která se starala o uprchlíky, uvedla, že se nemohla bránit, protože trpí na jedné straně těla svalovou spasticitou. Prokurátoři požadovali, aby byl obžalovaný odsouzen na čtyři roky do vězení. Jeho obhájci požadovali osvobození, protože podle Afghánce byl pohlavní styk dobrovolný. Okresní soud ve Fürthu se postavil na stranu obžalovaného, který byl propuštěn a je již na svobodě.

30. ledna. 16letý nigerijský migrant fyzicky napadl 32letou průvodčí, když ho v regionálním vlaku požádala o jízdenku. Dva cestující Nigerijce zadrželi a předali policii, která zjistila, že se migrant dopustil dalšího trestného činu na hlavním nádraží v Magdeburku.

31. ledna. Tři Iráčané byli zatčeni ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko. Byli obviněni z plánování útoku ve jménu džihádu, jehož cílem bylo zabít co nejvíce lidí. Než byli Iráčané zatčeni, sledovalo je nepřetržitě asi 200 policejních a zpravodajských agentů. Do Německa Iráčané dorazili na podzim roku 2015 poté, co kancléřka Angela Merkelová otevřela německé hranice stovkám tisíců migrantů. Muži požívali doplňkovou ochranu, což jim umožňovalo žít v Německu, ačkoli se na ně nevztahovala ochrana uprchlíků ani právo na azyl.

Soeren Kern je významný spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

sdílet na