nezařazené

Ivermektin: Výsledky při léčení, schvalování a potlačování jeho využívání (retrospektiva)


MUDr. Igor Bukovský: proč vznikají dvě skupiny tak rozdílných názorů na ivermektin?

MUDr. Igor Bukovský si dovoluje vnést do situace svoje pochopení účinků ivermektinu. Zkušenost mnohých klinických lékařů podle něj ukazuje, že ivermektin léčí a pomáhá zvládnout onemocnění covid-19. Není to jen názor, zkušenosti s léčbou mají zahraniční lékaři i naši.

Dr. Bukovský pokládá otázku, proč vznikají dvě skupiny tak rozdílných názorů? Jak je možné, že vůči těm, kteří tvrdí, že lék nefunguje, vystupuje celkem velká skupina lidí, která má odlišnou zkušenost?

Co se týče ivermektinu, rozhodující úlohu hraje podle dr. Bukovského čas, kdy je nasazen. Většině funguje, pokud je podán v raném stádiu nemoci, ale u některých i v rozvinutém stádiu nemoci.

Rozhodující je také stav jater pacienta. Ivermektin blokuje účinek vitaminu K, tím nedochází ke krevním sraženinám. Dalším ukazatelem je stav střevní mikroflóry. (zdroj) (Dr. Igor Bukovský – AKV)


6. března 2021

O podávání ivermektinu praktickými lékaři rozhodne Státní ústav pro kontrolu léčiv

Ministerstvo zdravotnictví chce s rozhodnutím ohledně podávání ivermektinu praktickými lékaři počkat na stanovisko Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Na dotaz Práva to potvrdila mluvčí resortu Barbora Peterová. SÚKL v tuto chvíli doporučuje, aby pacienti, kteří budou ivermektin dostávat, byli pod dohledem lékaře. (zdroj) (Novinky.cz)


12. března 2021

SÚKL dočasně povoluje distribuci, výdej a používání přípravku HUVEMEC s obsahem léčivé látky ivermektin

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR (pdf) vydává Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dočasné povolení distribuce, výdeje a používání neregistrovaného humánního léčivého přípravku HUVEMEC 3 mg, tablets, s obsahem léčivé látky ivermektin. (zdroj) (SÚKL)


16. března 2021

Prof. Libor Grubbhoffer: Potřebujeme o účincích ivermektinu podrobnější informace

Virolog a ředitel Biologického centra Akademie věd ČR, profesor Libor Grubbhoffer, uznává, že ivermektin může do jisté míry omezit replikační funkce koronaviru, aby virus získal v napadené buňce navrch, ale zároveň namítá, že „o tom nemáme podrobnější informace“.

Podle profesora v současnosti existuje jediná práce australské skupiny virologů, kteří potvrdili, že ivermektin blokuje, redukuje a zastavuje množení viru. Ovšem mezi buňkami tkáňových kultur a organismem člověka je obrovský rozdíl. A dále běží studie v Brně. (zdroj) (Plzeňský kraj)


18. března 2021

SÚKL: Ivermektin může předepsat lékař. Je to lepší než shánět načerno

„U pacientů s covidem musí lékař sledovat jaterní funkce a stanovit dávkování [ivermektinu]. Je to určitě lepší než si ten lék opatřit ve formě pasty pro koně na černém trhu. Ale stále je to experimentální užití léku a je třeba, aby lékař pacienta monitoroval,“ řekla ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová.

„Studie, které byly provedeny, jsou na malém počtu pacientů. Ta největší byla na vzorku asi 400 lidí a bohužel neprokázala žádný zvláštní léčebný efekt u pacientů s mírným covidem. To je vše, co v tuto chvíli máme,“ dodala Storová. (zdroj) (I-rozhlas.cz)


22. března 2021

Vyjádření SÚKL k použití ivermektinu pro léčbu nemoci covid-19

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) připravil k ivermektinu dvě odborná stanoviska, o která požádalo ministerstvo zdravotnictví. Pro použití proti nemoci covid-19 není podle SÚKL dostatečné množství dat. Ústav upozornil, že řada studií nedosahuje požadované úrovně medicíny založené na důkazech (Evidence Based Medicine) a že v případě předepsání ivermektinu musí být k nedostatečným datům pro doložení účinnosti ivermektinu přihlíženo.

Nadále také platí, že ivermektin nebyl dosud nikde na světě registrován jako léčivý přípravek proti covidu-19.

Z pohledu zvážení přínosů a rizik je vhodnější používat ivermektin za kontrolovaných podmínek a při definovaném bezpečném dávkování a nepodporovat černý trh nebo užívání nevhodných veterinárních přípravků s jeho obsahem. Z dostupných zdrojů (toto mj. uvádí i stanovisko amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA)) totiž víme i o případech, kdy došlo k předávkování veterinární pastou s ivermektinem. Výjimkou není ani prodej léčivých přípravků s ivermektinem na internetu, přičemž se jedná o léčivé přípravky vázané na lékařský předpis, takže takový prodej zákon nedovoluje. (zdroj) (SÚKL)


EMA nedoporučuje používat ivermektin v prevenci ani v léčbě onemocnění covid-19

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) přezkoumala nejnovější důkazy k používání ivermektinu v prevenci a léčbě onemocnění covid-19 a došla k závěru, že důkazy, které jsou v současné době k dispozici, nepostačují k podpoře použití ivermektinu v léčbě onemocnění covid-19 nad rámec klinických hodnocení.

Přestože je ivermektin v dávkách schválených pro jiné indikace obecně dobře snášen, k dosažení účinných koncentrací v plicích by bylo zapotřebí vyšších dávek. Pokud by se však ivermektin používal ve vyšších než schválených dávkách, nebylo by možné vyloučit toxicitu. EMA doporučuje provést další studie. (zdroj) (SÚKL)


26. března 2021

SÚKL odpovídá na svých stránkách na dotaz, proč neschválil použití ivermektinu

DOTAZ (3. března 2021): Jak je možné, že SÚKL schválil použití několika experimentálních léků, jejichž cena je neúměrně velká v porovnání s jinými léky, v rekordně krátkých dobách, a to bez existence řádných studií?

Jak je možné, že světově známá léčivá látka ivermektin, která je řadu let používána po celém světě, která je velice úspěšně používána ve spoustě zemí i při léčbě onemocnění covid-19, pro kterou bylo vypracováno obrovské množství studií prokazujících účinnost a nezávadnost této účinné látky, není dosud schválená?

Jak je možné, že pracovníci SÚKL zcela nehledí na ekonomické ukazatele a vědomě hazardují s životy tisíců nemocných, kterým by tato látka s největší pravděpodobností zachránila život?

ODPOVĚĎ (26. března 2021): Ústav uvádí, že léčivé přípravky pro léčbu covidu-19: Veklury (remdesivir) a vakcíny Comirnaty, COVID-19 Vaccine Moderna a COVID-19 Vaccine AstraZeneca, byly schváleny v rámci tzv. centralizované registrace Evropskou komisí (EK) a jí podléhající Evropskou lékovou agenturou (EMA), nikoliv Ústavem. SÚKL schváli pouze léčivé přípravky, které pro léčbu covid-19 s obsahem léčivé látky dexamethason.

Léčivý přípravek s obsahem léčivé látky ivermektin není dosud registrován v indikaci léčby covid-19, neboť pro to nejsou k dispozici dostatečně robustní data o účinnosti a bezpečnosti. Nicméně Ústav vydal stanovisko (pdf), na základě kterého ministerstvo zdravotnictví dočasně povolilo použití neregistrovaného léčivého přípravku s léčivou látkou ivermektin.

To, zda by tato látka zachránila lidské životy, nelze v současné době potvrdit. Výsledky klinických studií v tomto nejsou jednoznačné. Ústav nezávisle posuzuje kvalitu, bezpečnost a účinnost léčivých přípravků. Opatření k zajištění dostupnosti léčivých přípravků činí Ministerstvo zdravotnictví, nikoliv Ústav.

Ústav se vyhrazuje proti tvrzení, že ČR dostal do krize Ústav, a to svou laxností, jelikož toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Naopak, Ústav velmi flexibilně a ve zrychleném režimu vykonává činnosti, které mu ze zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů, přísluší. (zdroj) (SÚKL)

SÚKL: Schvalování, posuzování vývoje a výroby vakcíny proti COVID-19 je v rukou EMA a Evropské komise

K procesu schvalování a testování vakcín proti covidu-19, které jsou v oblasti Evropské unie distrubuovány: Proces schvalování vakcín, a tedy i posuzování informací ohledně vývoje a výroby vakcín, je v rukou Evropské lékové agentury (EMA) a Evropské komise (EC) 27 komisařů (z každé země EU jeden) v čele s předsedou Komise.

Vakcíny je možné schválit pouze po důkladném vědeckém vyhodnocení jejich jakosti, bezpečnosti a účinnosti, které provádějí odborní vědečtí pracovníci EMA v rámci odborných výborů a skupin EMA (zejména CHMP – Výbor pro humánní léčivé přípravky, PRAC – Farmakovigilanční výbor pro posuzování rizik léčivých přípravků a BWP – Pracovní skupina pro biologické léčivé přípravky). Více…


27. března 2021

Šimon Reich (TOP 09): Nechápu, proč se bojíme použít staré léky na nové nemoci

Lékaři věří spíše novým preparátům než desítky let starému antiparazitiku, vysvětluje v rozhovoru pro Právo skepsi vědců k ivermektinu bývalý chirurg a odborník na klinické studie Šimon Reich (TOP 09). Podle něj udělalo loni na podzim ministerstvo zdravotnictví chybu, když ignorovalo dostupná data a nenechalo vypracovat vlastní studii o jeho účinnosti. (zdroj) (Novinky.cz)


6. dubna 2021

Primář Rezek: Po první stovce pacientů cítíme, že ivermektin pomáhá

Už přibližně sto covidových pacientů přeléčili ivermektinem ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Podle primáře I. interní kardioangiologické kliniky Michala Rezka předběžné výsledky ukazují, že použití léku má smysl. U pacientů, kterým byl podán, je průměrná doba hospitalizace sedm až osm dní, ale někteří šli domů už po pěti dnech. (zdroj) (Novinky.cz)


30. dubna 2021

Dr. Joseph Mercola: Klinické studie naznačují, že využítí ivermektinu ušetří miliony

Dr. Joseph Mercola, osteopatický lékař, uvádí, že rozšiřující se seznam klinických studií naznačuje, že kdyby se ivermektin běžně používal k léčbě covidu, bylo by možné ušetřit miliony.

Ivermektin je na seznamu základních léků Světové zdravotnické organizace (WHO), ale jeho přínosy jsou ignorovány. Ivermektin je lék proti srdečním červům, u kterého bylo prokázáno, že inhibuje replikaci SARS-CoV-2 in vitro. Ve Spojených státech vyzývá k širokému zavedení ivermektinu organizace Frontline COVID-19 Critical Care Alliance (FLCCC), a to jak jako profylaktika, tak i k léčbě všech fází covidu-19. (zdroj) (Epoch Times)


17. června 2021

Nová studie zjistila, že ivermektin může značně snížit počet úmrtí na covid-19

V rámci studie (pdf – pozn.: staženo, již nedostupné), která byla publikována 17. června v časopise American Journal of Therapeutics, zkoumala skupina vědců pokusné klinické použití ivermektinu, který má antivirové a protizánětlivé účinky. Tým vědců provedl 24 náhodných ověřovacích testů, jichž se zúčastnilo něco přes 3 400 osob. Cílem bylo posoudit účinnost ivermektinu při snižování infekce nebo úmrtnosti u osob s covidem-19 nebo u jedinců s vysokým rizikem nákazy.

Pomocí několika metod sekvenční analýzy dospěli vědci s mírnou dávkou jistoty k závěru, že lék snižuje riziko úmrtí u pacientů s covidem-19 v průměru o 62 procent. (zdroj) (Epoch Times)


sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nofran
31. 7. 2021 14:54
Ohodnotit příspěvek :
     

To samé suveréně a bez problému zvládá oxid chloričitý(CDS).Jeho účinnost je i pro nejtěžší formy léčby, dle stránek (www žlutá voda) 99,9%…Náklady na léčbu jsou doslova pár halířů,protože si ho lze doma vyrobit..Důkazy jsou ve statisících vyléčených lidí v Jižní Americe,kde je tato metodou od biofyzika Dr.Andrease Kalckera schválena několika parlamenty a uznávána desetitisíci lékaři združených ve společnosti COMUSAV!!!!!Proto je náš režim,jak nepříčetný psychopat a všechno cenzúruje,aby nikdo nic nevěděl o možnosti této spolehlivé velice levné a učinné léčby!!!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$