Greta Paradox: Snaží se nás někdo udusit na této planetě?
Masivní požáry zachvátily Amazonský prales, Aljaška je v plamenech, hoří najednou porosty i v Grónsku a někdo předtím zapálil Tajgu na Sibiři! Za jediný den hořící Amazonie vypustí do ovzduší 5x tolik CO2, jako vyprodukuje celá Evropská unie, Rusko, USA a Čína za celý rok dohromady! Jak je možné, že v Amazonii začalo hořet po 3 týdnech trvajících deštích? Kdo zapálil Tajgu na více než 3 stovkách různých míst?
Světová média si začala v posledních dnech konečně všímat jedné podivnosti, která začíná dostávat vlastní pojmenování jako “Greta Paradox”, protože staví na hlavu úplně všechno, co mladá švédská aktivistka na popud svých zfanatizovaných rodičů, levicových marxistických idealistů, dělá a o čem mluví. Zatímco Greta Thunberg na vlnách Atlantiku bojuje až se 6-metrovými vlnami na dlouhé cestě do USA, po celé planetě zuří požáry [1].
Celé to začalo už v červenci, když ruská vláda povolala armádu na hašení požárů Tajgy na Sibiři. Informace o tom přinesla všechna světová i česká média. Jenže, co už nepřinesla, to je informace stanice RT o tom, že Rusko zahájilo vyšetřování příčin požárů, protože záběry armády z helikoptér prokázaly, že požáry byly založeny na více jak 300 místech v Tajze [2], a to na místech, kde je vysoká vlhkost a nejsou tam podmínky pro vznik samozápalu.
V běžné přírodě existuje bez zásahu člověka jenom jediný způsob samovolného vzniku požáru, a to je úder blesku do stromu, který začne hořet, vydrží hořet i během deště a po skončení deště hoří dostatečně dlouho na to, aby zapálil své okolí a podloží. Na Sibiři mají tyto požáry charakteristický vzorec, že jsou hlášeny požáry po velkých bouřkách v oblasti, které trvají krátce a půda nestihne nasát vodu a vlhkost, takže podmínky pro šíření požárů jsou vhodné.
Ovšem požáry Tajgy počátkem srpna mají kriminální pozadí. Bylo jich napočítáno přes 300 a vypukly v době, kdy žádné blesky a bouře v oblasti nebyly. Tajga je navíc neobydlená a neprůchodná pro běžné turisty, takže ani náhodné zapálení od táboráku nepřipadá v úvahu. Ruská prokuratura proto podezírá nelegální těžaře dřeva, kteří se požárem snaží zamaskovat vytěžené akry lesů. Jenže vysoký počet těchto požárů neukazuje ani na nelegální těžaře. Ten počet je příliš vysoký. Jenže, to není všechno.
Hoří nejen Sibiř, ale i Amazonský prales, každou hodinu uniká do atmosféry několikanásobek emisí CO2, které vyprodukuje za rok celá Evropská unie
Média dnes přinesla alarmující informaci, že začal hořet Amazonský prales naprosto nepochopitelným způsobem [3] a obrovskou rychlostí uprostřed dešťové sezóny, kdy celý prales je nasáklý vodou a podmínky pro požár jsou velice nepříhodné. Přesto však požár je tak mohutný, že ho zaregistrovala i vesmírná stanice ISS, která změřila nejen obrovský rozsah požárů v Brazílii, ale i nepřirozeně vysokou teplotu požáru o teplotě až 1400 stupňů Celsia. Za pomoci větru sice může požár dosáhnout teploty až 1000 stupňů Celsia, kdy oheň je krmen kyslíkem z větru, ale teplota 1400 stupňů je mnohem vyšší. Každou hodinu hořící Amazonie vyprodukuje více CO2, než celý průmysl USA za 1 rok.
A to hovoříme pouze o 1 hodině požáru pralesa. Vzniká tím tzv. Greta Paradox, protože i kdyby lidstvo přestalo konzumovat hovězí a vepřové maso a nahradilo svoji stravu sójou, nebude to mít naprosto žádný vliv na snížení emisí CO2 na planetě Zemi, protože jediný požár v Amazonii vymaže za pár hodin veškerou úsporu CO2 menší konzumací živočišného masa populací v západních zemích za 10 let. Jinými slovy, omezování konzumace masa, aby se prý ochránilo klima nižší produkcí CO2, je naprostý nesmysl a podvod. Pokud by lidstvo umělo zamezit požárům v Amazonii a na Sibiři, tak bychom se mohli o něčem bavit, ale takhle v žádném případě.
Hoří Aljaška a dokonce už i pobřeží Grónska. Začíná hořet na divných místech za zvláštních podmínek
Jenže alternativa si musí všímat souvislosti. Hoří už i Aljaška [4], jak přinesla dnes média informaci. A co je zajímavé, začalo hořet Grónsko [5]. Nikdo neví jak, ale začal hořet mech, tráva a hrstka lesů, která tam je, nikdo netuší, jak je to možné, protože jediným zdrojem zápalu by mohla být láva ze sopečné erupce, ale žádná vulkanická činnost z Grónska hlášena není.
Požár je obrovský a Dánsko vyslalo do oblasti požární sbory, aby se pokusily požár uhasit. Požár Grónského pobřeží je vidět i z oběžné dráhy a celá planeta Země tak kouří jako brambora vytažená z ohně. Dým stoupá z Amazonie, z Tajgy na Sibiři, dým stoupá z Aljašky a z Grónska. Za jediný den tak z těchto požárů unikne do ovzduší 5-násobek toho, co vyprodukuje průmysl a populace Evropy, USA a Číny za deset let. Tím vzniká neuvěřitelný Greta Paradox, protože celý její klimatický aktivismus se potom stává nejen směšným, ale co je horší, naprosto zbytečným.
Počet požárů je obrovský a existuje podezření, že někdo s jejich zakládáním pomáhá. Jednak to mohou být nelegální těžaři dřeva v Amazonii a v Tajze, kteří zametají stopy, ale jejich počet je příliš vysoký na to, aby se to dalo svalit je na nelegální těžaře. A když hoří i Grónsko, kde prakticky žádné lesy nejsou a hoří jen mech, rašeliniště a travní porost, tak najednou to začíná vypadat, jako kdyby někdo přikládal pod kotel a chtěl urychlit emise CO2 na planetě a tzv. vyeskalovat uhlíkovou krizi s dopadem na klima.
CO2 je skleníkový plyn, který bude působit na zvyšování teploty na planetě, ale při pohledu na tyto požáry by si měla Greta Thunberg a její obdivovatel Ivo Lukačovič vzít místo mikrofonu do ruky kalkulačku a spočítat si, že než dopluje na jachtě do Ameriky za 2 až 3 týdny, tak tyto požáry vypustí do atmosféry stonásobky celosvětové průmyslové produkce CO2 za celý rok.
Ty požáry jsou hrozný, hlavně že krávy je třeba vyhubit, aby neprděly. Sibiř hoří rukama nelegálních těžařů, kteří likvidovali důkazy o nelegální těžbě a vývozu dřeva do Číny. V Brazílii je to v bleděmodrém.