nezařazené

Gordický uzel práva na sebeobranu

Gerhard Fulda rozebírá na webu nachDenkSeiten oblíbenou mantru západních politiků: Izrael má právo na sebeobranu! Citací mezinárodních smluv i uznávaných vědeckých publikací, které mezinárodní právo vysvětlují, dokládá, že tato západními politiky často používaná věta je z právního hlediska naprostý blábol. Čistá propaganda, stejně jako tvrzení, že Ariel vypere prádlo dočista do čista.

„Sebeobrana versus sebeobrana?

“Izrael má právo na sebeobranu proti teroristickým činům Hamásu.” Zdá se, že to je samozřejmý fakt, který nikdo nechce rozporovat. Dovolím si ale vzít vás s sebou na bližší prohlídku.

Sebeobrana je pojem ze systému mezinárodního práva. Nejprve si tedy musíme položit otázku, do jaké míry se toto zákon vztahuje na Gazu. Není to snadné ani pro právníky zběhlé v mezinárodním právu – malý pobřežní pás u Středozemního moře je něco velmi zvláštního. Na první pohled to vypadá, že může jít pouze o mezinárodní konflikt. Ale, mezinárodní právo je struktura, která si klade za cíl podřídit právním pravidlům vztahy mezi STÁTY.

Ale Gaza není stát. Máme co do činění s asymetrickým konfliktem, ve kterém mezinárodně uznávaný stát čelí nestátnímu protivníkovi.

V doslovném smyslu nebyla Gaza „okupovaným územím“, protože v oblasti nebyla žádná izraelská vojenská přítomnost. Téměř 40 let, od roku 1967 do roku 2005, byla Gaza „okupovaným územím“ v doslovném slova smyslu. Když se ale izraelští vojáci znovu stáhli, pás zůstal všude kolem dokola zablokovaný. Veškerý přístup, ať už pozemní, vodní nebo vzdušný, byl pod kontrolou Izraele. To je důvod, proč Německo, stejně jako všechny ostatní země EU, pohlíží na Západní břeh Jordánu a Gazu jako na okupovaná území – okupaci bez okupačních jednotek.

Samotný Izrael vidí věci jinak a mluví pouze o „sporných oblastech“. Pouze státy mohou být „obsazeny“ ve smyslu mezinárodního práva.

Zde ale aplikujeme ustanovení mezinárodního práva, která se vztahují na okupovaná území, a okamžitě se znovu dostáváme do problému.

Termín sebeobrana je odpovědí na odpovídající mezinárodněprávní termín „útok“. Zejména v anglické odborné literatuře se však nyní setkáváme s původně překvapivým názorem, že na okupační stát nelze „zaútočit“ z oblastí, které okupuje.

Německý ministr zahraničí po 7. říjnu opakovaně zdůraznil právo Izraele na sebeobranu proti teroristickému útoku. O kvalifikaci „terorista“ nemůže být pochyb. Proč ale fakticky nepopiratelný útok v tomto případě nemůže být takto právně pojmenován? Bohužel není známo, zda odborníci na mezinárodní právo na ministerstvu zahraničí zkoumali otázku, zda Západní břeh Jordánu a Gaza mohou být klasifikovány jako „nelegálně okupované“. Takové rozhodnutí by mělo dalekosáhlé důsledky.

V mezinárodní diskusi se termínem „nelegální“ označují situace, kdy je sebeurčení obyvatel na okupovaném území dlouhodobě z velké části zrušeno. Nebo pokud ze strany okupační mocnosti není zjevné úsilí o uzavření formální mírové dohody v dohledné době. Obě kritéria jsou v Gaze splněna; a tak jasně, že se velmi blíží „zahalené anexi“, „veiled annexion“, která je jako každá anexe mezinárodním právem zakázána. Gaza proto byla v době útoků „nezákonně okupovaným územím“.

Taková klasifikace dává obyvatelům okupovaného území právo na odpor – to potvrdil Mezinárodní soudní dvůr v roce 2004 – tak to říká První dodatkový protokol k Ženevským úmluvám Červeného kříže – to je jazyk Organizace spojených národů v desetiletích dekolonizace.

Cituji Yaelu Ronenovou, izraelskou profesorku mezinárodního práva na univerzitě v Jeruzalémě:

“Okupační stát zjevně nemá právo na sebeobranu proti aktu sebeobrany.” Jde v podstatě o stejný závěr, jaký je obsažen ve větě, že na nikoho nelze zaútočit z okupovaného území. Pokud zde neplatí pojem „útok“, pak klasifikaci do odpovídajícího pojmu „sebeobrana“ čeká stejný osud.

Jinými slovy, pokud byla Gaza 7. října 2023 ve stavu nezákonné okupace, pak mají Palestinci právo bránit se okupaci s právem na sebeobranu. Pak se Izrael v tomto ohledu „samozřejmě nemůže“ dovolávat článku 51 Charty OSN.

V roce 2008 profesorka Ronenová ve své případové studii o Blízkém východě neaplikovala tento pohled na palestinská území. Důvod: Izrael by mohl tvrdit, že se stal obětí útočné války v roce 1967, která nakonec vedla k okupaci Západního břehu a Gazy. Takže v jeho vstupu do války nebyla žádná nelegitimnost, která by vedla k nedostatku legitimity okupace.

Zda byl Izrael skutečně napaden v roce 1967 nebo zda sám začal preventivně, je věcí historické debaty. Dnes na tom však již nezáleží, protože nedostatek legitimity okupace se nyní ukázal postupem času (2 generace!) a zjevným popřením práva Palestinců na sebeurčení.

Situace v Gaze byla často popisována jako vězení. Obrázek také jasně ukazuje, že „vězeňští dozorci“ nejsou v žádném případě bezbranní. Nemusí bez odporu přijímat vraždy, znásilňování a braní rukojmí. Každý má právo na nutnou obranu. Její možnosti a limity jsou pečlivě popsány ve většině národních právních systémů po celém světě, a to jak normativně, tak judikaturou. Takový detail mezinárodnímu právu stále chybí. Zdá se, že mezinárodní diskuse je v současnosti zablokována – zejména kvůli „válce proti terorismu“, kterou USA vyhlásily po 11. září 2001.

Také v Německu zaznívá názor, že od té doby byla vyřešena diskuse o právu na odpor z okupovaných území. To je nebezpečná chyba. Právo na odpor pocházející z okupovaného území je jednoduše zrušeno, pokud okupační moc může označit toto násilí za „teror“. Jihoafrický aktivista za lidská práva Jean Dugard již v roce 2002 napsal, že cílem bylo „stanovit hranice rozsahu, v jakém mohou být lidská práva porušována ve jménu boje proti terorismu“.

Stanovení hranic – to by mělo platit v obou směrech. Teroristické činy ze 7. října jsou dostatečným důvodem pro výzvu k „prozkoumání“ práva na odpor z okupovaných území z hlediska lidských práv. Mezinárodní válečné humanitární právo se Ženevskými úmluvami z roku 1949 a jejich dodatkovými protokoly z roku 1977 obsahuje v Protokolu II také předpisy pro ne-mezinárodní konflikty. Ty však na mezivládní konferenci, která v průběhu 70 let trvala několik let, výrazně zaostávaly za návrhy Mezinárodního výboru Červeného kříže, zejména pokud jde o metody a prostředky boje.

Dokud bude existovat právní nejistota, bude kvůli zájmově motivovaným a protichůdným publikacím obtížné udržet si přehled. Takové rozdíly v mezinárodním právu by neměly být považovány za triviální spory mezi vědci.

Mezinárodní právo se vyznačuje tou zvláštností, že suverénní státy vytvořily systém, ve kterém jsou zároveň zákonodárci a také těmi, kdo těmto normám podléhají. To znamená, že praktiky státu, které jsou založeny na právním přesvědčení, mohou změnit a někdy dokonce rozpustit stávající právo. A tato právní přesvědčení vlád jsou také předmětem publikací, které chtějí přímo či nepřímo „pomoci“ diplomatům a ministrům při formování jejich názorů. Profesoři se pak stávají „zdroji mezinárodního práva“, obvykle bez průhlednosti ohledně své politické orientace a motivů.

Na scéně vědecké debaty je v sázce i politický vliv. Již připravované rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora ve zrychleném řízení Jižní Afrika versus Izrael pravděpodobně alespoň naznačí, které z takových úvah si najdou cestu do mezinárodní právní reality.“, napsal Gerhard Fulda.

sdílet na

37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
19. 1. 2024 19:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Právo na sebeobranu má každý. Ale přiměřenou. A ne pod rouškou ,,seobrany” páchat genocidu.

Plebej
19. 1. 2024 21:10
Odpovědět  Gales

… ano!, a k tomu bych dodal, pokud teroristický stát – Izrael – zároveň neuplatňuje své domnělé právo “na sebeobranu” na jím okupovaném cizím území!
Pásmo Gazy totiž není územím Izraele, jakkoliv by si to tento z mnoha důvodů jistě i přál.

skeptik
19. 1. 2024 21:11
Odpovědět  Gales

Především právo na sebeobranu musí následovat až po napadení a ne preventivně, jak to praktikují USA.
Vymyslí si, že je pro ně hrozba nějaké země na opačné straně zeměkoule a napadnou ji.

Honza 1966
20. 1. 2024 10:17
Odpovědět  skeptik

Tak asi jediná země, která má právo na preventivni sebeobranu je Rusko? Obkličuje ho NATO, tak má právo vojensky zakročit, když chce soused taky tam? My jsme v devadesátkách taky volili strany, které měly vstup do NATO a EU v programu, ODS i ČSSD. V referendu jsme většinově odsouhlasili vstup do EU, vstup do NATO nevyžadoval referendum, stačily výsledky voleb. Teď samozřejmě přijdou argumenty typu, hloupé ovce s vypláchnutým mozkem, atd, atd, atd. Ale je to většina obyvatel. Co s tím? Volební právo jen pro starší šedesáti let, nebo volební právo jen pro ty co nenávidi západní (loupeživou) civilizaci? Jenže k tomu potřebujete novou ústavu. A to dokážete jen splněním jedné ze dvou variant.
Prvni: získánî ústavní většiny. Naprosto nemožné i SPD a ANO nechtějí opustit tzv Západ, mají jen výhrady k jednotlivým krokům tzv Západu, KSČM a ostatní drobné proruské strany volí tak maximálně pět voličů ze sta. Tudy tedy cesta nevede a nepovede.
Druhá: Rusko nakonec vojensky dobude celé územi Ukrajiny a nezastaví se na jejích západních hranicích. Půjde dál a dál a v celé Evropě zavede svůj řád. To je sltroškj pravděpodobnějši, ale většina věří, že se tak nestane. Není rok 1945. A co potom?

skeptik
20. 1. 2024 18:40
Odpovědět  Honza 1966

Nebýt provokací KoZa, svržení demokraticky zvoleného Janukovyče byl by na Ukrajině klid a Rusko by nemuselo bránit Ukrajince na Donbasu před Ukrajincema banderonacistama.
Nakonec vždyť stačilo splnit Minské dohody, že.
A pokud bude fašistický KoZa dál provokovat a pokračovat v teroristických útocích na Rusko, pak by nemělo nikoho překvapit, že se Rusko nezastaví na západních hranicích Ukrajiny.
Není radno dráždit hada bosou nohou.

Honza 1966
21. 1. 2024 09:26
Odpovědět  skeptik

A pořád se motáme kolem pomyslného středu, jádra pudla. Ukrajinští voliči, znaveni korupčnímy aférami těch, které dostali k moci(Tymošenko a spol) uvěřili Janukovičovi, že zbaví zemi korupce, rozkrádání a dovede zemi do EU. Náhle, po jednání v Moskvě a čirou náhodou těsně před zahájením přístupových jednání s EU oznámil, že EU nebude, že jedině s Ruskem mají budoucnost. Ale pro to velká část voličů nevolila. A tak začaly protesty, do nich se zapojill nejen západ, ale také Rusko. A o tom byl můj předchozí post. Mají mít volební právo všichni? Nebo jen lidé jako vy, s nevypláchnutými mozky západní, liberální, konzumní propagandou? A pokud jen vy, bez vojenského ruského zásahu to není možné. Jste v absolutní menšině.

skeptik
21. 1. 2024 14:26
Odpovědět  Honza 1966

To nebyly spontánní protesty nýbrž revoluce organizovaná USA.
Janukovič usoudil, že to co mu nařizuje EU je pro Ukrajinu nevýhodné. Není se co divit, když vidíme jak “výhodné” je být v EU pro nás.
Nakonec informací jak to bylo je dost.
https://www.novarepublika.online/2022/02/jak-to-bylo-na-ukrajine-dil-i
https://www.infokuryr.cz/n/2023/08/04/nepohodlna-pravda-o-pricinach-valky-na-ukrajine/

Pravdomluvny
20. 1. 2024 08:10
Odpovědět  Gales

A jakým právem v Evropě vraždí muha@@@@mrdáni😡?!!!!
Se všema krátký proces!!!!!!

Plebej
20. 1. 2024 09:09
Odpovědět  Pravdomluvny

Nenávidějí západní svět a jeho kulturu! V jejich očích kulturu nadřazenosti, rozpínavosti, mocenského ovládání a kořistění. Nemusíte tedy přemýšlet až tak usilovně, abyste pochopil, proč to.
Svět pro ně nezačal dnem, kdy jste se narodil! Jejich uvažování je ukotveno v tisíciletém soužití a střetávání. Od dob krvavých křížových výprav (křesťansko-islámských válek) až po etapu izraelsko-arabských válek. Samé války, vedené z jedné strany i z té druhé …

Pravdomluvny
20. 1. 2024 10:28
Odpovědět  Plebej

A proto je třeba s nimi zacházet stejně,jako to dělal Vlad III.
Jiné řeči ta muhamr@@@@dánská chamraď nerozumí 👎

JoFa
19. 1. 2024 19:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Dal som 2 nové a myslím že zaujímavé komentáre do článku Víte, že vláda, která krátí valorizaci penzí, chce dát sto milionů korun na status umělce? ale vôbec nesvietia v najnovších komentároch. Svieti tam len nepodstatný môj starší komentár na Boomrov. O čo vám tu ide český priatelia, začínáte mně sr..t!Admin, hádzanie polien pod nohy sú praktiky globalistov, do akej skupiny sa tu radíte vy?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
19. 1. 2024 20:53
Odpovědět  JoFa

V nejnovějších komentářích je vždy jen jeden za každého čtenáře a článek, i když jich tam dá několik…
Je to pak přehlednější…

πα½

JoFa
19. 1. 2024 21:04
Odpovědět  P.A.Semi

To je síce pekné, ale vážnosť a hodnotu komentáru rozlišujete ako? Tento systém je na …
Bol by som rád, keby som sám mohol určovať dôležitosť a hodnotu svojich vyjadrení, takto ma svojim spôsobom dehonestujete. Ja rozlišujem hodnotu svojjich príspevkov a na niektoré nemusím byť zrovna hrdý, ale to čo považujem za dôležité, by som rád zverejnil, nech si to vyhodnotí každý sám.

Administrátor
P.A.Semi
19. 1. 2024 23:48
Odpovědět  JoFa

Nijak to nerozlišuje “vážnosť a hodnotu komentáru“…
Je to jednuduchý algoritmus – první se tam dostane, ty další to přeskočí, aby se dostalo i na ostatní… (Za co mě máte? Že tam naprogramuji něco, co rozezná “hodnotu” psaného textu? To neumím…) (Tenhle seznam jsem tu upravoval, aby tam nebyl jeden člověk ve stejném článku 5x za sebou, jednou stačí…)

Jinak by kde-kdo ten seznam zaplnil a ostatní vysunul pryč…

(kdybyste tam nepsal zbytečné kecy, tak se nemusíte rozčilovat, že vám “algoritmus” vybral odkaz na zbytečné kecy místo dobrého komentáře, který jste napsal později…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
19. 1. 2024 23:18
Odpovědět  P.A.Semi

To znamená podla vás, že komentár k inému komentáru je dôležitejší ako komentár k hlavnému článku? To tu máte trochu divné pravidlá.
Ďalšia zaujímavosť je, že ak je tu niečo moc “zvláštne” tak to veľmi rýchlo prekrývate ďalšími sračkatými článkami. Prestante tu manipulovať! Toto skutočnej demokracii nesvedčí! Mám pocit, že presne viete čo robíte a dôchodcov tu len využívate a zneužívate..

Administrátor
P.A.Semi
19. 1. 2024 23:49
Odpovědět  JoFa

Jestli vám vadí, co tu autoři píšou, tak běžte číst jinam?
πα½

Pavel z Moravy.
20. 1. 2024 09:13
Odpovědět  P.A.Semi

Semi, není tady zase tolik komentátorů, aby jste si vytvářel taková svoje pravidla. Někdy má další komentář podpořit nějakou další tezi, která se v dřívějším neukázala. Ví o tom co zde provádíte Josh. A vaše sáhodlouhé příspěvky, třeba i deset v řadě jsou zdejšímu čtenářstvu prospěšné? Nehrajte si na Boha. Dejme tomu, že třeba můj třetí komentář k článku považuji za nejdůležitější, poněvadž předcházející byly pouze ochutnávka.

Slovan
20. 1. 2024 10:03
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já bych bral diskutovat pod pravou identitou. To by bylo i demokratické, nevím jak by to vyhovovalo druhým, ale vědět s kým tu mám čest je dobré vedět, nebo né. Pak zákonitě nemohou vznikat různá “nedoruzumění” mezi diskutujícími. Anonymita je mafiánský systém, který nedělá dobrotu a je to vidět na fšech diskuzí, na všech!! Urážky, nadávky, dehonestace. Můj názor.

Administrátor
P.A.Semi
20. 1. 2024 17:26
Odpovědět  Slovan

Na internetu je to běžné… Mně to nevadí, že nevím, jak se jmenujete, zas na druhou stranu si k určitému nicku pamatuji určitou úroveň nebo směr a podle toho to čtu nebo někdy i ne…

Jestli potřebujete občankou potvrzené jméno a vytetované číslo na profilu jak v koncentráku, tak zkuste seznam nebo novinky…
(nebo to je idnes, kde mají diskutující “vytetovaná” čísla na profilu?)

πα½

Slovan
20. 1. 2024 18:31
Odpovědět  P.A.Semi

Semi, Semi, klídééék, co jsem napsal zase tak špatného? Jestli na někoho koukáte z patra podle ÚROVNĚ, TAK JÁ NE. Já tedy také vše nečtu to přiznávám, ale ten důvod není ten, že bych někým “pohrdal”. To ne. Mám i jiné aktivity, takže ČAS. No a tomu vašemu poslednímu odstavci už vůbec nerozumím, fakt ne, reagujete na můj názor nějak podrážděně, jako jeden jistý můj nepřemožitelnej stín. Mrzí mě to. Přeji hezký sobotní večer.

Administrátor
P.A.Semi
21. 1. 2024 02:48
Odpovědět  Slovan

Já nevím, už vás tu leckoho znám, tak zhruba vím, co od koho čekat… A nepotřebuji na to vědět, jak se jmenujete…

To s těmi očíslovanými uživateli (teď nevím, které to mají noviny) by mě poněkud urazilo a přišlo mi to jako vytetované číslo, co měli vězni v koncentráku, akorát virtuálně…

Totéž kdyby vás chtěli někdy v budoucnu čipovat pod kůži, tak to je také jak vytetované číslo v koncentráku, velmi reálně a za podobným účelem…

πα½

Slovan
21. 1. 2024 09:11
Odpovědět  P.A.Semi

Semi dopprddelle proboha, copak já volám po nějakých čipech, či tetování?? Jasně jsem vám v prvním příspěvku napsal, že by odpadlo osočování, napadání a dehonestace. Vy mi tu místo toho dáváte školení o tetování a čipech. Nevím co to má společného tyhle dvě věci. Jinde se taky mušíte přihlásit pravou identitou. Vy moc dobře víte jak to myslím a hned sklouznete do…..ále však už jsem to taky psal. Hezkou neděli.

Administrátor
P.A.Semi
22. 1. 2024 15:36
Odpovědět  Slovan

Ale leckde se nemusíte přihlašovat pod pravou identitou… Tam, kde je svobodněji, se diskutuje s nicky… Zejména, když tu Režim vyhrožuje za názory…

To jsou také fóra, kde se diskutuje úplně bez jména, všichni jsou tam “Anonymous”, akorát v jednom vlákně má ten diskutující stejné číslo na všech svých příspěvcích a vlajku země, ale další den už má zase jiné číslo… (tam to jedno vlákno vydrží pár hodin, max 300 příspěvků, než se zamkne, a jedou další…)
A tyhle fóra (4chan,8kun,atd…) jsou naprosto nejsvobodnější a pisatelé nejdrzejší…

A pak jsou tu fóra, kde si správci hrají na ideovou policii a všichni musí mít jméno ověřené občankou nebo v Rusku telefonem, a někde i s “vytetovaným” číslem… A jsou naprosto nesvobodné…

Takže tady u nás to je takový zlatý střed…

πα½

Slovan
22. 1. 2024 16:20
Odpovědět  P.A.Semi

Jestli je to tuna zlatý střed je to hezké, ale pro mě nic neřešící. Jsem tuna proto, že je tu “si myslím” dobrá parta a vyhovuje mi především HLAVNĚ názorová komunita s kterou se ztotožňuji. S některými se znám už z PP. Tam to také bylo fajn, než……
Těžko bych chodil na stánky, kde lidi mají opačné názory z 80%. Jako příklad můžeme hned zmínit jednoho pána zde, který tu bojuje skoro proti všem. Já bych rozhodně nechodil někam denno denně se hádat a vypínat PC nasrranýý jako kráva. No a jestli je to někde registrované nebo né, tak je na mě jestli tam budu dál chodit, nebo nebudu a to je celé. Ale vy moc dobře víte co tohle debatou svámi myslím, víte to velice dobře. Nebýt určitých událostí, tak tahle debata se určitě nekoná. Hezký zbytek dne.

Administrátor
P.A.Semi
20. 1. 2024 17:21
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Tady šlo jen o seznam “Nejnovější komentáře” vpravo nahoře…
Předtím tam byl často jeden člověk s jedním článkem pětkrát po sobě a vysunul ostatní pryč, tak jsem to opravil, že tam je jeden člověk za jeden článek jen jednou…
Stejně se v tom seznamu dlouho neudrží a další to vysunou, takhle o něco málo později…
Přijde mi to jako dobrá oprava…
Je to tam už nejmíň rok, teď se poprvé někdo ozval, že mu to vadí…

Ohledně toho, co tu píšu, a komu to je nebo bude prospěšné? Já vám také nevyčítám, kolik tu komentujete… (mám tu zatím 2272 komentářů (včetně pár smazaných), vy tu máte 5085 komentářů, tak mi laskavě nevyčítejte, že píšu moc…)

πα½

Teuton
19. 1. 2024 20:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro Ukravince desítky miliard, pro americké zbrojaře dokonce stovky miliard. Pro nás, občany České republiky, cenzura a konsolidační balíčky, aby na tohle všechno bylo. Takhle si tu žijeme, respektive není čas – jako v Německu – na vzpouru ?

Honzas
19. 1. 2024 20:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Už v pravěku platilo že kdo měl větší klacek vládnul. Nějaký kecy o právu a spravedlnosti jsou k ničemu když se podle něj nikdo neřídí.

Administrátor
P.A.Semi
19. 1. 2024 21:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Celý stát Israel je okupované území Palestiny, a tedy Palestinci mají právo na odpor a obranu, a to i mimo území svého vězení v Gaze…

Zejména pokud pouze chtěli zajmout rukojmí na výměnu nespravedlivě vězněných lidí…

Především Izrael vraždil 7. října, především Izrael je Teroristický Stát…

πα½

Jaris.
20. 1. 2024 00:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Proc tak slozite? Jak se jmenovalo uzemi pred r.1948? Jednoznacne PALESTINA! Sionisticti zidaci si usmysleli, ze zalozi po 2000letech novy Izrael. Zapichli si v Palestine svou vlajku a zacali se agresivne rozpinat. Buldozery nicili cele palestinske obce, sady, vinohrady, Palestince zabijeli jak na bezicim pasu. Samozrejme, ze se Palestinci zacali branit. Prolhani zidi slibili Palestincum nahradni bydleni a samozrejme, ze se tak nestalo. Palestinci dodnes ziji v taborech v zime, v lete pod stany! Takze agresor nema pravo na sebeobranu, jelikoz na palestinskem uzemi je pouhy obycejny okupant. Palestinci na sebeobranu maji plne pravo, ale bohuzel je svet nechal bez adekvatni pomoci, aby se zidovskym vetrelcum mohli branit.

Pravdomluvny
20. 1. 2024 08:12
Odpovědět  Jaris.

Evropa má právo a povinnost jakýmikoliv prostředky potírat jakýkoliv příliv muha@@@@mrdánskýho xindlu!!!!!!

Jaris.
20. 1. 2024 08:58
Odpovědět  Pravdomluvny

A proc je tedy EU nepotira? To mate tak. Zapad se staleti obohacoval na koloniich a diky tomu prosperoval. V tomto vykoristovani vedla slavna zapadni Evropa – Britanie, Francie, Dansko, Holandsko, Nemecko, Spanelsko, Portugalsko atd, atd. Pouzivali nevybirave metody, aby staty jako Afrika, Indie, Cina, Jizni Amerika, Asie meli pod svou kontrolou a okradali je opravdu ve velkem. Zaroven take vrazdili domorode obyvatelstvo. Jeste donedavna se zapad zivil jako parazit. Drancovane zeme na to nezapomnely a dnes se bumerang vraci zpet.
Dalsi velky problem vznikl s nelegalnim statem na BV – Izraelem, ktery tam funguje jako hnijici smradlavy vred. Od r.1948 zacal terorizovat sve arabske sousedy a zabijet Palestince. Mnozi odtamtud odesli do jinych zemi, coz se zidum velmi zalibilo, jak uvolnit dalsi uzemi. Ruzne organizace a neziskovky jsou rizeny prave zidy a ti mohamedany posilaji lodema do Evropy. Ta s tim nic neudela, ani nemuze, jelikoz je v podruci zidovskych a proizraelskych vlad, humanitarnich organizaci a neziskovek. Tam najdete hlavni problem, ktery je treba resit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
20. 1. 2024 10:32
Odpovědět  Jaris.

Já Vaše argumenty chápu,ale muhamr@@@@dánská chamraď zaslouží jediné…… středověké zacházení vzor Vlad III.
Totéž platí pro Banderonacisty.

Joe Arp
20. 1. 2024 18:08
Odpovědět  Jana Kunšteková

?????? Tak to je síla, to jste chytla od Semelový, tyhle móresy?

Administrátor
P.A.Semi
20. 1. 2024 17:29
Odpovědět  Jaris.

A ovšem kolonizátoři jim tam také přinesli Civlizaci…
Afričani by jinak dodnes bydleli v chatrčích z bláta, živili se sběrem, a vraždili se navzájem, mnohem víc, než kolik jich pobili Evropané…

A proč Židi zvou a dopravují Muslimy do Evropy? Aby tu nebyli nejhorší vnitřní nepřítel, aby se hněv lidu upřel jinam…

πα½

Jaris.
21. 1. 2024 03:42
Odpovědět  P.A.Semi

S tou civilizaci muzete mit pravdu. Otazka zni – stali o ni tehdy puvodni domorodci? Dnes jsou mozna radi, ze maji technickou vybavenost a dalsi ‘vymozenosti’ zapadni kultury. V Africe se toho moc nezmenilo. Stale bydli vetsinou v chatrcich a ruzne kmeny mezi sebou valci.
S temi zidy jste se trefil do cerneho. Bila rasa je jejich uhlavni nepritel a konkurent. Proto se ji snazi zlikvidovat misenim s jinymi rasami podle hnupa Kalergiho a dalsich rozvracecu spolecnosti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
21. 1. 2024 09:13
Odpovědět  Jaris.

👍 👍 👍 👍