Chalupa vylíčil, co se stane, kdyby nastala nějaká krizová situace

“Jen pro informaci o naší schopnosti, jak čelit krizím,” napsal v úvodu svého obsáhlého komentáře na svém facebookovém profilu bývalý poslanec Bohuslav Chalupa. Z příspěvku Bohuslava Chalupy jsme vybrali ty nejzajímější názory.

29. června 2019 – 08:15


Bylo by dobré si připomenout, že:

– minimálně dva populační ročníky jsou absolutně netknuté vlastenectvím a smyslplnou vojenskou civilní přípravou
– funkční sytém CIVILNÍ OCHRANY A OBRANY byl totálně rozvrácen a zlividován po roce 1990
– EU se snaží o likvidaci legálně držených zbraní
– v armádě je necelých 26 000 osob (profesionálů) a těch, co to umějí se zbraněmi (bojovat) je z nich tak třetina…a to se snažím být hodně optimistický.
– poĺicistů je cca 40 000 a jestli jich umí používat zbraň (dobře) polovina, tak je to hodně (bohužel jsem se jako poslanec už nedostal k podrobné kontrole skutečného stavu výcviku policistů – státních i městských).

Osobně vůbec nevěřím proklamovaným rekrutačním cílům – tedy pokud budou zachovány základní parametry fyzických a psychických kvalit uchazečů o práci profesionála – “rybník je už totiž vyloven”.

Fakta …


Kdyby nastal malér – konflikrt nebo rozsáhlá krizová situace, značný počet profesionálů by byl převelen do vojenských struktur mezinárodní kolektivní obrany NATO někam (Polsko, Pobaltí, Ukrajina….), co zbude bude použito především na ochranu kritické a výhradní státní infrastruktury ČR – jaderné elektrárny, rozvodné stanice, přehrady atd. – a to raději nemluvím o zcela neřešené ochraně “zelené hranice” (technologie, jízdní hlídky, hlídky s vycvičenými psy, hlídky znající terén…..)

Tož počítejme optimisticky


Máme cca 30 000 bojovníků (profesinální branné a bezpečnostní složky) – z toho 20 000 bude plnit uplně jiné úkoly, než se starat o potíže individuálního občana ČR.
To znamená, že na JEDNOHO profesionálního ozbrojence připadá cca 1 000 teoreticky odzbrojených bezbranných občanů, které stát nejenže nevybavil ani znalostmi, dovednostmi ani základním materiálem, ale ani je vlastně nemůže požádádat o pomoc.
Můžeme  je mobilizovat a nevycvičené poslat “někam” jako “potravu pro děla”.
Ochrana a obrana obyvatel  by měla být zajištěna ne teritori o rozloze cca 79 000 km čtverečných = takže i z těch všech 30 000 profíků to vychází přibližně tak, že JEDEN připadá na 2 kilometry čtvereční, ale reálně to bude JEDEN na cca 8 kilometrů čtverečních!!!

Takže za mne – zaplaťpánbůh za každého civilistu, který si koupil zbraň, chodil a chodí na výcvik/střelby, absolvoval příslušné zkoušky a jakž takž ví o co “go”.

Pak se totiž ten poměr razantně a pozitivně změní na cca 400 000 ozbrojených civilistů se schopností se nějak postarat o své okolí, o které se profíci vlastně nemusí moc starat.
Troufám si tvrdit, že pokud bych dostal příležitost podílet se na obnově CIVILNÍ OCHRANY A OBRANY, pak do cca 10 let tu máme – nutno podotknout že za velmi příznivých ekonomických nákladů – 2 miliony lidí, kteří se nebudou muset spoléhat na několik desítek BVP za 55 miliard a 12 vrtulníků za 18 miliard, nebudou se muset spoléhat na stát – budou se totiž umět postarat o sebe a své blízké v krizových situacích.
Otázkou samozřejmě je, jestli právě v této eventuální schopnosti občanů není TEN problém pro “vrchnost”.

A to jsem nezmínil další můj návrh, abychom do 6 let nachystali Povinnou prezenční Civilní přípravu obyvatelstva na krizové situace v délce 3- 6 měsíců. To “nachystali” ale znamená, že ve školách bude tento předmět povinným, že se budoucí pedagogové naučí jak tento předmět učit, a že se zároveň oživit VZTAH K VLASTI a k ČESTNÝM POVINNOSTEM OBČANA, že se podaří obnovit Branný svaz, kde budou mít své nezastupitelné postavení již výše zmínění civilisté – legální držitelé zbraní, dále SBS-ky ale také všichni ti, kteří se věnují volnočasovým aktivitám souvisejících s obranou a bezpečností. Prosím, vyjádřuji se srozumitelně? burcuje mimo jiné Bohuslav Chalupa.

(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, Prvnizpravy.cz, foto. ps)

sdílet na