Britský Orwell už dorazil i do Prahy, pražská policie požaduje po magistrátu zpřístupnění kamer pro využití softwarem pro rozpoznávání obličejů!
Ke ztotožnění tokenu dojde jen podle předpisů zákona. A v tom je právě ten skrytý Orwell. Sledováni budou všichni, ale nebudou identifikovatelní do chvíle, než někdo z nich něco provede. Systém bude prezentován jako budoucnost ultimátní bezpečnosti. Praha se tak stane po Londýnu další laboratoří NWO, kde bude testován americký sledovací systém, který mezitím v americkém San Franciscu rovnou zakázali, že představuje nejnebezpečnější nástroj na sledování pohybu lidí, který kdy vznikl.
Dnešním nejrozšířenějším nástrojem na sběr obličejů z fotografií jsou chytré telefony, ze kterých tajné služby čerpají rozsáhlé databáze selfíček
Stejně tak je potřeba si uvědomit, že vzniká celosvětová databáze obličejů všech obyvatel planety, data jsou získávána z mobilních telefonů. Lidé si pořizují selfie snímky a dobrovolně tak poskytují společnostem Google a Apple své obličeje pro identifikaci, nemluvě o odemykání telefonů obličejem, protože firmy, které vyrábějí telefony, postupně odstraňují většinu tlačítek, aby se odemykání telefonu realizovalo více a více pouze obličejem a případně skenem oční sítnice. Ze stejného důvodu se úplně přestávají vyrábět telefony s vyměnitelnými bateriemi, takže telefony nelze fyzicky odpojit od zdroje napětí a tím je spolehlivě a doopravdy vypnout.
Dnešní smartphony používají pouze režim Soft Off, kdy telefon se zdá, že je vypnutý, ale když ho necháte vypnutý týden, plně nabitá baterie vám klesne o cca. 5 až 7 procent. Telefony totiž udržují v chodu úsporný tzv. Wake Up obvod, který udržuje v chodu interní hodiny a některé další obvody, které periodicky v cyklech naslouchají celulární síti, ale ve výchozím stavu s ní nekomunikují, pouze naslouchají. Jakmile nejde z telefonu snadno vyjmout baterie, jedná se o telefon, jehož cílem je primárně vaše nepřetržité sledování, ne telefonování… (Edward Snowden).
Nasbírané informace z kamer bude policie uchovávat dlouhé roky, dost možná i natrvalo
Česká policie již dnes ukládá informace o pohybu a průjezdu všech vozidel na dálnicích a kamerami monitorovanými úseky dalších silnic. Ukládají se do databáze nejen SPZ značka, ale i fotografie řidiče a spolujezdce na předním sedadle [3]. Tyto záznamy údajně policie uchovává po dobu 10 let, ale ve skutečnosti nikdo nemůže ověřit, jaká je skutečná doba, protože nikdo nemá právo policii kontrolovat, pouze policie může kontrolovat sama sebe prostřednictvím útvaru GIBS.
Takže, zatímco demonstranti na Letné v sobotu protestovali proti Andrej Babišovi a Marii Benešové, že prý je ohrožena demokracie, tak ve skutečnosti mnoho z účastníků demonstrace netušilo, že kamery v ulicích nepřetržitě natáčely jejich příchod. Mezitím si policie pod vedením ministerstva vnitra a Jana Hamáčka nechala zpracovat studii americkou detektivní agenturou Pinkerton a chce pražské pouliční kamery namontovat do systému sběru a rozeznávání obličejů. Díky gumovému zákonu o policii, který neomezuje rozsah monitorování veřejného prostoru, se dočkáme v českých městech přesně těch samých sledovacích nástrojů pohybu lidí, o kterých se psalo v Orwellově románu 1984.
-VK- https://bit.ly/37qpSNi
Taky dobrý, … Velký bratr v akci. Ještě dobrovolněpovinně očipovat a bude dokonáno.