Americká letecká základna Trump Air Force Base v Mošnově
VIDEO: Alexandr Vondra v nominačním projevu na sjezdu ODS vyzval
k vybudování americké letecké základny Trump Air Force Base v Mošnově
na Ostravsku, pomůže to prý místní zaměstnanosti kvůli programu dekarbonizace průmyslového regionu!
Naprosto patetický a provokační výkřik na volebním sjezdu, nebo naopak pokusný balónek nálad ve společnosti?
V celé oblasti Mošnova se v poslední době renovují mosty a mostky i na zapadlých silnicích, a to za účelem zvýšení jejich nosnosti, i když nejde o vytěžované silniční tahy! Na letišti byl v posledních letech utlumován civilní letecký provoz, rušeny letecké civilní spoje, jako kdyby už je tam nikdo nechtěl a měly uvolnit prostor jinému využití letiště!
Alexandr Vondra během svého nominačního projevu na volebním sjezdu ODS o minulém víkendu odpálil doslova bombu, která již zarezonovala i na velvyslanectví Ruské federace v Praze. Ve svém nominačním projevu na pozici předsedy ODS totiž v bodě č. 7 svého plánu navrhl [1], aby na letišti v Ostravě – Mošnově, kde dnes funguje civilní mezinárodní letiště Leoše Janáčka, byla vybudována americké letecká základna.
Poláci už mají americkou raketovou základnu Fort Trump, takže Česká republika by mohla mít v Mošnově americkou leteckou základnu Trump Air Force Base.
Podle Vondry by to prý pomohlo těžce zkoušenému regionu, kde vlivem dekarbonizace a utlumování těžby uhlí bude vzrůstat nezaměstnanost. Tento výrok na sjezdu ODS vyvolal bouřlivý a nadšený potlesk.
Ne však v případě KSČM, kde Kateřina Konečná varovala, že pokud se opravdu někdo pokusí takovou základnu v Mošnově vybudovat, KSČM bude bojovat. Jenže, jak naše redakce dnes dostala od čtenářů z oblasti Mošnova zprávy, všechno je to mnohem dál, než vůbec možná tušíme.
Lidé nás do redakce upozornili, že v posledních několika letech probíhají v celé oblasti okolo letiště podivně investiční projekty s cílem modernizace silniční infrastruktury. Nejedná se jenom o renovace silnic, ale především o kompletní revize a přestavby silničních mostů a především mostků, a to i v místech naprosto zapadlých, na silnicích 3. třídy a v místech, kde všehovšudy jezdí pár aut.
Najednou se v posledních letech ale provádí investiční akce a staví se nové mohutné mostky přes kanálové strouhy a potůčky, přičemž některé mostky jsou kalibrovány až na nosnost 150 tun.
Lidé se ptají, co to má znamenat a jaký to sleduje účel, když např. je nutné opravit chodníky na frekventovaných místech, ale místo toho se opravují mostky na naprosto bezvýznamných okreskách v okolí Mošnova. Odpověď na tuto záhadu dávají Letecké dny NATO.
Na letišti v Mošnově přestávají létat civilní linky, v okolí se přitom opravují silnice a mostky, jako kdyby letiště mělo stále větší provoz, to prostě nedává smysl…
Každý rok přilétají na podzim, obvykle v září, do Mošnova letadla NATO na leteckou přehlídku. Existuje však již velmi dlouho podezření mezi místními lidmi, že jde pouze o maskírovku, kdy NATO nechce vzbudit paniku v České republice, že se chystá výstavba letecké základny v Mošnově, takže na letišti provádí pokusné vzlety a přistání obrovské americké bombardéry B-52 jako v rámci leteckých dnů, ovšem ve světle výroků Alexandra Vondry to najednou dostává úplně jiný výraz a souvislost.
Letiště Ostrava – Mošnov je totiž opravdu příhodné pro přistávání velkých transportních a bombardo-
vacích letadel NATO, takže využití letiště pro americkou leteckou základnu je nabíledni.
Letiště je v současné době v civilním režimu a funguje jako Mezinárodní letiště Leoše Janáčka. Jenže, místní lidí vědí, že letiště na tom není dobře, a že by se letiště mohlo úplně změnit a dostat pod armádu. Začala si toho všímat již místní regionální média.
Minulý rok v březnu přinesl Deník.cz článek [2] o tom, že provoz na letišti Leoše Janáčka se blíží nule, a to hlavně poté, co ČSA po 83 letech zrušily linku z Prahy do Ostravy. Skončila i linka do Milána a došlo i k omezení letů do Londýna. Letiště je na tom podle místních lidí opravdu špatně.
Přestože provoz na letišti se prakticky blíží nule, v okolí letiště probíhají úpravy silnic, komunikací a mostků o to intenzivněji a nikdo zjevně nelituje peněz. Začínám mít opravdu pocit, že Alexandr Vondra nemluvil na sjezdu nadarmo a jednalo se nejen o vypuštěný balónek, ale možná i o vyslání signálu, co se chystá a je již dohodnuto a připraveno.
Po volbách v roce 2021 může Hnutí ANO a ODS v pohodlí odhlasovat výstavbu Trump Air Force Base v Mošnově
Znovu je třeba upozornit, že vybudování americké letecké základny by ODS bez problému ve sněmovně prohlasovala s podporou Andreje Babiše a Hnutí ANO, které je otevřeně pro-americky orientované.
Po volbách do sněmovny v roce 2021 to může být naprosto reálně na stole vlády. Pokud se opravují mosty a mostky v okolí letiště, pokud česká vláda nakupuje americké helikoptéry od Trumpovy vlády, pokud Alexandr Vondra jako člen druhé nejsilnější parlamentní strany vyzývá k vybudování Trump Air Force Base v Mošnově, potom se to nesmí brát na lehkou váhu.
Toto není plácnutí prostořekého Saši Vondry na sjezdu, tohle je startovní signál, protože i na samotném letišti v Mošnově to všechno ukazuje, že civilní provoz letiště tam nemá budoucnost. Problémem politiků není, že by nevnímali procesy, ale že je vnímají až ve chvíli, kdy je pozdě. Politik sice vyšle nějaký signál, ale veškerá zloba se snese na něj, přičemž veřejnost nechápe základní principy konceptuálního řízení. Znovu se podívejte na video v úvodu tohoto článku a poučte se, jak se dělá konceptuální řízení v podání Saši Vondry.
Když chcete něco prosadit, něco skandálního, něco nepřijatelného, tak to musíte udělat tak, aby to lidé sami chtěli, aby to podporovali, aby pro takový návrh tleskali.
A to je přesně to, co předvedl Alexandr Vondra během projevu. Když chcete vybudovat v ČR americkou leteckou základnu, vybudujete ji v regionu, kde je vysoká nezaměstnanost a sociální krize, kterou přiživíte tím, že začnete zavírat v regionu největšího zaměstnavatele, tzn. jednotlivé doly a budete utlumovat těžbu.
Letiště se postupně připravuje na vojenské využití, všechny indicie v okolí letiště tomu nasvědčují, a nejen v okolí, ale i přímo na letišti
Tímto konceptuálním procesem vyrobíte armádu zoufalých lidí, kteří se postaví do pozoru a budou podporovat americkou leteckou základnu, která přinese pracovní místa, protože americké základny zaměstnávají nejen vojáky, ale především tisíce místních obyvatel jako civilních zaměstnanců a další tisíce lidí jsou napojeni na provoz základny a volnočasové aktivity vojáků, kteří do okolí a prodejen domorodců přináší tržby. Když si dáte dohromady 1 a 1, tak vám to nakonec dojde, o co se tady vlastně hraje.
Rušení leteckých spojů, útlumy letů, ztráta zájmu veřejnosti o létání?
Civilní letiště je postupně a plánovaně utlumováno, končí a ruší se letecké linky, média píší, že letecký provoz nad Mošnovem se blíží nule, v okolí se provádí mohutné údržby komunikací, silnic, mostů a mostků, místní lidé okolo toho chodí a netuší, co to má znamenat, každé září přistávají v Mošnově těžké bombardéry B-52 pod záminkou leteckých dnů a testují nosnost ploch, navigační zázemí a infrastrukturu přímo před zraky desítek tisíc návštěvníků, a najednou v lednu 2020 na sjezdu ODS to Saša Vondra odpálí se vší parádou, že chce americkou leteckou základnu v ČR. A kde? No právě a přesně v Mošnově!
Konceptuální řízení ve své celé a zrůdné kráse. Nejhorší na tom je, že politici vám tohle neřeknou, protože jsou úplně tupí, až na některé výjimky. Ve většině případů si začnou všímat problémů, až když na to upozorní Aeronet nebo nějaká další investigativní alternativa a nikdo se nepozastaví ani nad tím, že v Polsku se rozšiřují doly a těžby uhlí, ale na Ostravsku se těžba utlumuje, aby polskému uhlí v Evropě vyklidila cestu a prostor. Chápete, nebo nechápete?
Proč Polsko může těžit více a více uhlí, ale český, moravský a slezský dělník musí končit? Protože národ není řízen ve prospěch lidu a k jeho ochraně a obraně. Ochraňují se pouze zájmy takových panáčků, jako je třeba Zdeněk Bakala, který teď žije v luxusu ve vile na břehu Ženevského jezera. Pamatujete si, jak se v dobách RVHP domluvilo, že některé země smí vyrábět jen něco, protože by to konkurovalo jiným zemím? Tak dnes to funguje stejně v oblasti těžby uhlí v celé EU. Polsko má dovoleno těžit uhlí a rozšiřovat těžbu, Česko nesmí a musí utlumovat.
Konceptuální slepota politiků v ČR je na úrovni bohorovnosti. O to více musí být občan schopen chápat konceptuální procesy, když političtí kádři prosazují věci tak, aby je chtěli sami občané, i když jde proces proti zájmům občanů
Opět se jedná o konceptuální nástroj. Nevěříte? Tak se zamyslete, proč český stát financuje a sponzoruje aktivisty a neziskovky, aby protestovaly proti těžbě uhlí v uhelných regionech v ČR? Co je to za nesmysl, vždyť to nedává logiku?
Ale dává to logiku, stát totiž nechce před občany vypadat jako ten, kdo musí poslouchat z Bruselu a od globalistů povely k útlumu těžby. A tak se zaplatí neziskovky, Greenpeace, aktivisté, aby tu špinavou práci protestů proti zaměstnáváni lidí v uhelných regionech udělali za vládu. Aby nakonec se řeklo, že lidé proti těžbě protestují, musíme jim holt vyhovět a těžbu utlumit, bla, bla, bla.
Přitom se jedná o obyčejný proces konceptuálního řízení, jak dosáhnout toho, aby lidé chtěli něco, co nechtějí, a naopak, aby nechtěli něco, co by měli chtít, protože je to jejich jediná forma obživy v regionu.
Tedy legální obživy. Potom už zbývá jenom chudoba, prostituce, drogy, krádeže, kasína a gangy.
Takže, až se zase budete divit, proč vláda přispívá na provoz nějaké neziskovky nebo organizace, která nelogicky jako jde proti zájmům českého státu, zamyslete se, jestli je to opravdu proti zájmům vlády, anebo je to pouze součást konceptu, jak přesunout vinu za nějaký protinárodní proces na neziskovku a všehoschopné usmrkance v rolích nedostudovaných aktivistů. Saša Vondra je kádr, to je zcela nepochybné. Není ale na straně národních procesů. A ten jeho projev je toho výsledkem. Proto sledujte Mošnov pozorně, začnou se postupně dít věci.
Tak to snad ani omylem,..toho odpadu v sále. Kdo může tuhle stranu volit. :envy:
První z oken
… a pod oknem natlučeny kůly
upřesním, ten návrh je prvním z Overtonových oken
jo,… pokusný balonek. Budou tlačit na pilu. Jednou to neprošlo, tak co kdyby jsme už byli otevřenější?
neopravím ti to, asi tě na místě přetrhnu vejpůl. Výraz “kdyby jsme” používají absolventi zvláštní školy, když nechtějí vypadat jako absolventi zvláštní školy. Absolvent běžné základní školy, natož pak středo a vysokoškoláci dávají zásadně přednost gramaticky správnému českému výrazu kdybychom … 😛
???… no jóóó nóó… chi, chi… je to natotata, děláš jako by se mi to stalo poprvé, už sis mohl zvyknout ?
no uznej, že si tohle prostě nemůžu nechat utýct, to bych nebyl já
chi, chi… to bych si pak myslela, že nejsi v pořádku, že ti něco je, když bys nevyužil takovou nahrávku na smeč… šťouro?