Američané mají zážitek, zažili zkoušky Kindžalu nad Černým mořem – VIDEA
Moskva 12. ledna 2020 (HSP / PolitExpert / Foto: Screenshot YouTube)
Portál PolitExpert informuje o zkouškách hypersonického ruského komplexu Kindžal nad Černým mořem. V Černém moři se nachází také americký torpédoborec USS Farragut a na Ukrajině mají Američané rovněž dostatek monitorovacích zařízení, takže si mohli zkoušky hypersonického ruského komplexu nad Černým mořem osobně a zblízka prohlédnout
Ruský vojenský expert Jurij Knutův vysvětlil, proč Rusové Kindžal vyzkoušeli v době, kdy se v Černém moři nachází americká bojová loď. Ruská speciálně upravená stíhačka MiG-31K, jedna z nejrychlejších stíhaček světa, která na rozdíl od americké stíhačky F-35 dokáže bez problémů dostihnout i ruský strategický bombardér Tu-160, je primárně určena na vystřelování hyperzvukových ruských moderních raket Kindžal. Důvod proč Rusové Kindžal vystřelili je prozaický, aby se i běžní američtí námořníci mohli seznámit s parametry nejmodernější ruské rakety, proti níž nemají Američané adekvátní odpověď a když už jednou Kindžal vyletí na cíl, není v lidských silách Kindžal zastavit nebo zlikvidovat.
Všichni vědí, že jednou vidět je lepší než 1000krát slyšet. V amerických médiích a amerických vojenských kruzích se zvykne kvůli zklidňování obyvatelstva i vlastních vojáků mlžit skutečná účinnost ruských moderních zbraní, protože ruské moderní zbraně mají značně negativní dopad zejména na americkou bojovou morálku. Čím více amerických vojáků bude mít možnost seznámit se s ničivým účinkem moderních ruských raket, tím těžší budou moci američtí a proamerické konspirátoři v médiích fabulovat.
Američané tedy měli možnost živě sledovat let Kindžalu a s kyselým úsměvem zaregistrovali rychlost letu Kindžalu, jeho schopnost manévrovat jakož i skutečnost, že Kindžal přesně a ničivě odstranil určený cíl. Rovněž je Američanům známo, že ruská vojenská flotila má k dispozici dostatečný počet Kindžalů k tomu, aby zlikvidovala jakéhokoli hypotetického nepřítele. Před několika měsíci Rusové v oblasti Černého moře vyzkoušeli i námořní verzi raket Kalibr středního doletu, ty se na likvidaci teroristických cílů v Sýrii nepoužívaly, Kalibry Američané právem označují za velmi ničivou zbraň.
Kindžal CH-47m2 je schopen likvidovat pozemní i námořní cíle, raketa dokáže potápět letadlové lodě, křižníky i torpédoborce. O existenci Kindžalů poprvé hovořil ruský prezident Vladimir Putin v březnu 2018, Západ považoval zpočátku informace o Kindžalech za ruskou propagandu, ukázalo se že západní mainstream se mýlil.
Kindžaly jsou dnes pro západních odborníků nepříjemnou skutečností, se kterou se musí vyrovnat. Kindžaly letí 10krát rychleji než zvuk, dokáží manévrovat během celé trajektorie letu. Kindžaly mohou vystřelovat nejen speciálně určené ruské MiG-31K (dokáží létat na hranici stratosféry), ale i ruské ponorky, což zvyšuje hrozbu pro skupiny letadlových lodí.
https://bit.ly/2uzkMiS
Japonský vojenský analytik Mori Kentaro se podělil o dojmy ze stíhačky MiG-25 v blogu na Yahoo News Japan a napsal, že je „nejrychlejší na světě“.
Ve svém příspěvku uvádí, že MiG-25 je dodnes „číslo jedna“ na světě mezi vojenskými stíhačkami určenými pro velké rychlosti. V roce 1962 dosáhl světového rekordu v průměrné hodinové rychlosti 2 981,5 km na trase 500 km s poloměrem 80 km. Tento rekord zatím nikdo nepřekonal.
MiG-25 byl vyvinut v Sovětském svazu za účelem kladení odporu vojenským letounům takzvané „třídy 3M“, vyvíjeným v šedesátých letech v USA. Patří k nim průzkumný letoun A-12 (SR-71 Blackbird) a strategický bombardér XB-70.
Autor že se konstruktérům letadla podařilo překonat problém velmi vysokých teplot při stoupání. Byly pro něj vyvinuty speciální ocelové slitiny, jež byly mimořádně odolné vůči teplotám a pevné, na rozdíl od hliníkových slitin.