Achtung Baby! (It’s Cold Outside) – „zelená“ energie v Německu zcela selhala, záchrana v uhlí a plynu
Zajímavý článek na ZeroHedge: rána zeleným šílencům a zelenému šílenství!
Komfort využívání uhlí: díky úplnému zhroucení větrné a sluneční energie Němci mrznou, zoufale touží po uhelné energii.
Nikdo není touto realitou více zasažen než přední evropská průkopnice v oblasti životního prostředí, německá kancléřka Angela Merkelová, jejíž země je letos v zimě v sevření rekordních mrazů.
Německo je považováno za světové “hlavní město” větrné a sluneční energie. V tuto chvíli však nelze „zelenou“ koupit za žádnou cenu.
Miliony solárních panelů jsou pokryty sněhem a ledem a mrazivé chladné počasí povzbuzuje 30 000 větrných turbín k tomu, aby nedělaly vůbec nic. [Poznámka: nezapomeňte na neustálý přísun elektřiny ze sítě, kterou tyto věci spalují, aby zahřály svůj vnitřek, aby nezmrzly!]
Tady je ten „přechod“ do budoucnosti založené na větrné a sluneční energii, také známý jako „Energiewende“.
Navzdory skutečnosti, že za posledních 20 let byly předmětem teroru a hanobení, jsou nyní německé uhelné elektrárny oceňovány pro to, že jsou skutečně významným zdrojem výroby energie, jsou k dispozici bez rozmaru počasí.
Posedlost Němců nejistým větrem a sluneční energií je jako časovaná bomba připravená k výbuchu.
Německo je nyní uprostřed zimy. Velká část země zaznamenala značné sněžení, což znamená, že solární panely jsou často pokryty sněhem, a tím jsou znehodnoceny, stávají se zbytečnými. I bez sněhové pokrývky brání několikadenní zatažená obloha jakékoli významné výrobě solární energie.
Tuto zimu navíc bylo mnoho dlouhých období bezvětří, a tak cca. 30 000 větrných turbín v Německu bylo z velké části mimo provoz.
Ve světě, který je 100% závislý na zelených energiích, by to doma znamenalo téměř 100% tmu.
Naštěstí v Německu stále existuje uhelná a jaderná infrastruktura (zatím ještě), která zasahuje a zachraňuje elektřinu a zemi.
Uhelné elektrárny běží na 100% kapacity, bojují o to, aby světla zůstala zapnutá.
Větrná a sluneční energie v zimním období „mezi 0 a 2 nebo 3 procenty – to je de facto nula,“ říká německý profesor distribuce energie.
Německá veřejnoprávní vysílací společnost RBB (Berlín-Braniborsko) nedávno vyslala zprávu o zimních energetických strastech regionu s názvem „Zelená energie v Německu, oslabená zimou“.
Uhlí na pomoc.
Ve zprávě přiznává, že veškerá energie „se v současné době vyrábí převážně z uhlí, a elektrárny v Lausitz“ nyní „pracují na plný výkon“.
Je ironií, že zpráva RBB byla odstraněna z archivů, ale naštěstí je k dispozici na YouTube díky protestní skupině Vernunftkraft.de.
Ve zprávě Daniel Bartig, mechanik v závodě LEAG Lausitz, říká RBB, že je skeptický, že zelená energie to někdy dokáže, a říká, že „největší podíl energie v současné době pochází z uhlí“.
Zelené energie nebudou držet krok s poptávkou.
Dále ve zprávě RBB s Haraldem Schwarzem, profesorem distribuce energie na univerzitě v Cottbusu, který RBB říká, že je velmi skeptický vůči větrné a sluneční energii. Jak se Německo bude snažit odstavit své spolehlivé jaderné a uhelné elektrárny, propast mezi nabídkou a poptávkou se nebezpečně zvětší.
Tvůrci politiky „zcela opomíjejí“ fyzickou realitu.
V budoucnu se Německo bude muset spoléhat na cizí energii.
Co se tedy stane v budoucnu?
Podle reportéra je více než zřejmé, že Německo se bude muset více spoléhat na zemní plyn (z Ruska), uhlí z Polska a jadernou energii z Francie.
Hloupost plánů o zabezpečení zelenou energií v celé své kráse.