blogpolitika

O sociálním žebříčku v Číně

O sociálním žebříčku v Číně


(с) D. Nazarenko  

Úvahu o sociálním žebříčku v Číně začněme tím, že “nezávislá” i závislá prozápadní média opakovaně vykreslují veřejnosti ve stylu bulvárního tisku hrůzy čínské digitalizace:

“Čína vytvořila největší digitální koncentrační tábor na planetě, stát zavedl celostátní sociální rating – totální kontrolu nad svými občany. Každý Číňan dostává body, které jsou utráceny nebo přibývají prostřednictvím nehorázného vymývání mozků. Když se neukloníte, když procházíte kolem portrétu Maa – odečtou se vám body! Kritizujte Čínu – dostanete další trest. Nazvěte Si Ťin-pchinga Medvídkem Pú a okamžitě se stanete vyvrhelem s malou šancí na návrat do společnosti.“

Podnětem k další protičínské hysterii bylo prohlášení amerického viceprezidenta Mikea Pence:

„Jak se píše v oficiálním plánu tohoto programu – umožní důvěryhodným lidem pohybovat se bez překážek všude pod nebem, zatímco zdiskreditovaní lidé budou mít problém udělat i krok.” “Do roku 2020 chtějí čínští vládci zavést orwellovský systém založený na kontrole prakticky všech aspektů lidského života – tzv. společenský rating.“

“Jako v románu ‘1984’ – totální dohled nad každým,” vysmívali se Washingtonu naklonění čínští “ochránci lidských práv”.

Protože zlověstný termín – “sociální rating” má v ústech amerických etalonů demokracie tu nejmlhavější možnou definici, západní média jej staví do negativního světla a Čínu líčí jako monstrum totality v protikladu ke “svobodnému” světu. Ve skutečnosti již v roce 2013, upozorňujíc na problém rozvoje sociální odpovědnosti a sebeuvědomění čínských občanů, navrhl generální tajemník ČKS přijetí “Plánu budování systému sociálního kreditu (2014-2020)” [1]. [1]. Kde hlavním cílem je vytvořit v zemi kulturu upřímnosti, účinný mechanismus na podporu upřímnosti a trestání neupřímnosti.

Kvůli “pandemii” se na jedné straně realizace tohoto plánu zpomalila – v ČLR zatím neexistuje kreditní ani sociální hodnocení vymezující místo občana ve společnosti, na druhé straně při řešení problému kontroly protispotřebitelských opatření Číňané znatelně předběhli G7 a jejich „podocásky“ zavedením “zdravotního kodexu” [2] . [2] . S výjimkou zdravotního kodexu jsou všechny ostatní systémy hodnocení v zemi experimentální [3].

Úvěrové ratingy v ČLR, včetně státních ratingů, jsou spíše mechanismem odrážejícím chování účastníků trhu než nástrojem totální společenské kontroly. Úřady používají ratingy k dohledu nad komerčními podniky. Jednotlivci jsou do systémů započítáváni, pokud vystupují jako vedoucí představitelé podniků [4] . Všichni ostatní mají úvěrovou historii, jejíž analýza poskytuje automatické posouzení úvěruschopnosti. Podobná praxe existuje v ruských a ještě více v západních bankách.

Jinými slovy, americký imperialismus (oba dva hlavní politické směry) se obává státního dohledu nad podnikateli [5] , úkol ČKS “hluboce pokročit ve výstavbě obchodní upřímnosti vpřed”, prosazovat “vědecké názory na rozvoj a výstavbu harmonické socialistické společnosti” vzali jako osobní urážku. Proto všechny skandální informace, všechny obavy západní veřejnosti z “těžké situace obyčejných Číňanů” nejsou ničím jiným než převráceným systémem červených a černých listin [6] fungujícím v Nebeské říši. Tento systém existuje již dlouho a je úspěšný, a to nejen v Číně.

V Číně je veřejné odsouzení stále jedním z nejúčinnějších způsobů, jak ovlivňovat lidi. Zásada: “není důležité, co jsi udělal, důležité je, aby se o tom všichni dozvěděli” – známé tabule cti a hanby v nejlepších sovětských tradicích. Kreditní web Číny pravidelně zveřejňuje černé i červené seznamy svých obyvatel. V první kategorii jsou trvale porušující soudní rozhodnutí, neplatiči daní atd. Druhá kategorie zahrnuje občany, kteří se něčím vyznamenali, zaslouží si důvěru a respekt. K zařazení jednotlivce na černou listinu nedochází na základě neustálého sledování a hodnocení jeho chování, ale na základě porušování zákonů a normativních aktů. Být na černé listině může znamenat taková omezení, jako je pravidelná nemožnost koupit si jízdenku na rychlík, nastoupit do letadla, dostat děti do veřejných škol (Čína postupně zrušila placené doučování [7] ) nebo čelit překážkám na oblíbených internetových platformách. V současné době je v Číně na černé listině méně než 15 milionů lidí – 1 % obyvatelstva Nebeské říše. Pro srovnání. V Rusku žije pod hranicí chudoby více než 20 milionů lidí. – 14 % obyvatelstva [8], kteří už dnes nemohou nikam vycestovat, natož létat [9]. Plus ti, kteří jsou na černé listině FSIS a mají zákaz cestovat do zahraničí, 8 milionů ruských občanů, tedy více než 5,5 % populace [10] .

Sociální kredit dnes v čínské praxi znamená, že pokud občan využívá carsharing a vícekrát si vzal auto, aniž by porušil smlouvu, centrum pro zpracování žádostí na jednom místě mu poskytne bonus. Systém umožňuje vypůjčit si vůz, aniž by bylo nutné předem zaplatit peněžní zálohu atd. Nebo řekněme, že host hotelu poškodí majetek a pověst zařízení a dostane se na černou listinu. To znamená, že nebude ubytován v žádném z hotelů tohoto řetězce. Stejné je to s taxislužbami, železnicemi a leteckými společnostmi.

Zavedení sociálního úvěru v ČLR je tedy odůvodněno potřebou “vybudovat právní společnost a zlepšit kvalitu tržních vztahů”. To znamená, že v tržní společnosti pod vládou diktatury proletariátu přicházejí na řadu omezení “bezohledných” konkurentů. Například ve věci vytváření hodnocení obchodní pověsti čínských společností [11].

Tím, že ČKS prostřednictvím “ratingu” snižuje rizika obchodní interakce, omezuje prvek spontánnosti tržních vztahů ve společnosti a na rozdíl od jiných zemí [12] do nich cíleně zavádí prvky vědeckého plánování. Současná existence čínského Státní plánovací komise [13] a tržních vztahů v ČLR je založena spíše na boji než na rovnováze.

V ČLR neexistuje plně jednotný a integrovaný státní systém společenského kreditu – “řekni mi, jaké máš hodnocení, a já ti řeknu, kdo jsi”. Testují se však systémy kontroly ekonomické činnosti fyzických a právnických osob prostřednictvím ratingů bonity a platební schopnosti [14] . Navíc se tak děje v zájmu občanů i podniků, které mají prospěch z toho, že vědí, kdo před nimi stojí – důvěryhodný dodavatel nebo firemní “podvodník”, poctivý dlužník nebo trvalý neplatič.

Plány na zavedení komplexního sociálního ratingu v Číně tedy ještě zdaleka nejsou dokončeny a mají jiné metody a cíle [15], než jak je interpretují západní média. Podstata sociálního ratingu s “čínskou specifičností” spočívá v přechodu k systematické regulaci všech aspektů lidského života na základě objektivních zákonitostí společenského vývoje. Pro společnost například není výhodné, když občan hromadí dluhy, aniž by měl možnost je splatit, tj. je na některé z černých listin, a naopak, když občan střízlivě hodnotící své možnosti vědomě [16] podřizuje své vlastní zájmy zájmům veřejným, je na červené listině. Je to výhodné, protože etické normy postupně nahradí zákony, jak bude komunismus postupovat, a ve druhé fázi komunismu nebudou žádné zákony, žádný stát, žádní úředníci, žádná demokracie a žádná moc člověka nad člověkem. To vše nahradí komunistická morálka jako hlavní faktor formování veřejného vědomí, života a morálky mas, hlavní a jediný regulátor vztahů mezi lidmi.

Zatímco tedy liberální svět mluví o “strašném životě Číňanů” a západní vlády se zabývají PŘESNĚ tím, co Číně vyčítají, je důležité si uvědomit, že čínská digitalizace je o zlepšování kvality života svých občanů, zatímco v USA a EU jde o kontrolu nad nimi i nad sebou navzájem.

(c) D. Nazarenko

https://prorivists.org/81_china-sc/  

Zdroj: https://colonelcassad.livejournal.com/8351976.html


[1] https://chinacopyrightandmedia.wordpress.com/2014/06/14/planning-outline-for-the-construction-of-a-social-credit-system-2014-2020/

[2] Pro získání “zdravotního kódu” se musíte zaregistrovat ve speciální mobilní aplikaci. Zadáte své osobní údaje, nahrajete fotografii průkazu totožnosti a aplikace určí, zda jste se pohybovali v nebezpečných oblastech a přišli do styku s nemocnými lidmi. Na základě těchto údajů aplikace vygeneruje osobní zdravotní stav a na displeji telefonu zobrazí jednu ze tří barev: zelená – občan nenavštívil oblasti s vysokým rizikem nákazy a nepřišel do kontaktu s nakaženými osobami, žlutá – občan by mohl představovat potenciální riziko a musí se po dobu sedmi dnů sám izolovat a červená – občan navštívil oblasti s vysokým rizikem nákazy nebo přišel do kontaktu s nositeli viru, musí se po dobu čtrnácti dnů sám izolovat a podstoupit PCR test. “Zdravotní kód” byl automaticky aktualizován a mohl denně měnit barvu. Bez předložení “zeleného” statusu nebylo možné vstoupit na veřejná místa: do obchodů, restaurací, dopravních prostředků atd.

[3] Od roku 2019 fungovaly systémy sociálního kreditu pilotně ve 40 městech Říše středu.

[4] Systém umožňuje odhalit nezákonné jednání podnikatele týkající se nedoplatků na mzdách, nedostatečných pracovních záruk při najímání pracovníků apod.

[5] Zlepšování poctivosti je hlavním směrem budování systému sociálního kreditu, je základní podmínkou efektivního udržování obchodních vztahů, účinného snižování nákladů na obchodní transakce a efektivního zlepšování obchodního prostředí, základem existence udržitelného rozvoje všech druhů obchodních subjektů a základní zárukou efektivního provádění všech druhů ekonomických činností.

[6] Od roku 2019 ČLR zavedla seznam nedůvěryhodných zahraničních společností, subjektů a osob.

[7] https://www.forbes.ru/newsroom/biznes/437329-reforma-chastnogo-obrazovaniya-v-kitae-sprovocirovala-perehod-repetitorov-v

[8] https://www.vedomosti.ru/economics/news/2022/06/11/926196-rosstat-nazval

[9] https://radiosputnik.ria.ru/20220920/vtsiom-1818089948.html

[10] https://www.rbc.ru/society/01/01/2023/63b159e89a7947954d164b43

[11] https://seller.alibaba.com/businessblogs/px001z0dr-what-is-a-verified-supplier-on-alibabacom

[12] “Co je pro státy nesmírně důležité – to se týká i oblasti bezpečnosti, některých dalších kritických oblastí – je umožnění. To je to, co děláme. Existují i jiné způsoby, jak se vyhnout negativním jevům nadvýroby, ale v žádném případě bychom neměli klesnout k novému vydání sovětského Státního plánu. Tam už bylo vše tak regulováno, že to prostě zabilo, vlastně do značné míry poškodilo ekonomiku. A my to rozhodně nemůžeme opakovat. V.V. Putin

[13] “Systém strategického plánování v ČLR zahrnuje dlouhodobé plánování, střednědobé plánování a krátkodobé plánování. Na vypracovávání dlouhodobých prognóz Čínské lidové republiky se podílí Akademie věd, stejně jako výzkumná centra Státní rady a Výbor pro rozvoj a reformy země.” – https://moluch.ru/archive/332/74204/ .

[14] Podobný systém hodnocení úvěruschopnosti se používá v bankovním sektoru USA (FICO).

[15] Hlavními úkoly, pro které se zavádí společenský rating, jsou: vybudování systému vyšetřování úvěrové spolehlivosti, rozvoj mechanismů pro stimulaci a trestání porušení důvěry, zlepšení trhů úvěrových služeb, kontrola závažných nehod v oblasti bezpečnosti potravin a léků, obchodních podvodů, výroby a prodeje padělaného zboží, daňových úniků, finančních podvodů, zvýšení upřímnosti ve veřejných záležitostech, na

[16] “… stát je silný svědomím mas. Je silný, když masy všechno vědí, všechno mohou posoudit a ve všem jdou vědomě”. V. I. Lenin PPS sv. 35, с. 21.


Překlad za Peter 008

sdílet na

38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Standa
14. 5. 2023 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

V ČLR chodí muži do důchodu v 60 letech a ženy v 55( podle dětí)!

Standa
14. 5. 2023 11:01
Odpovědět  Standa

cit:,,[4] Systém umožňuje odhalit nezákonné jednání podnikatele týkající se nedoplatků na mzdách, nedostatečných pracovních záruk při najímání pracovníků apod.
———————————————————————————-
Aby bylo jasno! V Podbanicku už pracují všichni,, načerno”, peníze na ruku, někdy ovšem, nedostanou nic a,, podnikatel”si okamžitě najde jiné,,Osly”!

RASputin
14. 5. 2023 21:07
Odpovědět  Standa

chyba
muži do důchodu v 55 letech a ženy v 50

Radegast
15. 5. 2023 22:53
Odpovědět  RASputin

Ovšem při 12hodinové pracovní době i v sobotu.

zdena
14. 5. 2023 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Velice zajímavé… díky 🙂

Teuton
14. 5. 2023 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrošváb naši státní kasu stál již několik desítek miliard. A konec tomuto naštěstí není, neboť se sem ženou další. Mají zde spoustu věcí zadarmo, což v Banderlandu nehrozí ani náhodou. Do roka a do dne očekávám další Fialův “konsolidační balíček,” protože Ukrošváb je něco jako kosmická černá díra nenávratně pohlcující vše, co se dostane do jejího dosahu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
14. 5. 2023 11:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Jakykoliv socialni kredit je u mne neakceptovatelny. Jde o totalni kontrolu lidi a rozhodne to nevede k ‘lepsi’ spolecnosti. Je to horsi nez koncentrak.

Pavel z Moravy
14. 5. 2023 12:45
Odpovědět  Jaris

U mne též, za líbivými slovíčky se vždy skrývá ďábel. Je to jednoznačná totalita, ať to kdo nazývá jak chce. Něco jiného by byla řádná výchova človíčka od kolébky k vlastenectví, úctě a spravedlnosti. Kradeš li, loupíš a vraždíš, musíš být potrestán systémem padni komu padni. A musí existovat silná kontrola státních subjektů z důvodů korupce a přiměřené tresty. Pokud vím, tak se říkalo, že v Číně jsou tvrdé tresty za korupci a defraudaci. Toto přece mohlo stačit, to ostatní už je totalita a to se mi příčí, je to samozřejmě ale jejich život, my do toho nemáme co kecat. Na druhé straně, dobrotiví zápaďáci pro nás chystají ještě horší diktaturu a totál, takže ti mají co mluvit nejméně.

14. 5. 2023 13:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Řekls to za mě. 🙂

Bety
14. 5. 2023 14:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

No já nevím. Na mě to spíš dělá dojem, že se v Číně snaží nepřímo dostat pod kontrolu své milionáře, kteří jim tam s laskavou pomocí Západu nekontrolovaně narostli. Což by mi
bylo sympatické, vzhledem k tomu, že naše superbohatce nekontroluje vůbec nikdo a nikoho ani nezajímá, jakými metodami ke svému bohatství přišli. Na drobné neplatiče máme už dávno bič v podobě exekucí a to, co pro nás připravuje NWO s pomocí digitalizace je hotová hrůza. Vnucují nám své ovládání všech aspektů našeho života velmi vehementně a tak se nabízí otázka, proč je ta čínská metoda (o které stále mnoho nevíme) tak nepřijatelná ? Asi se té jejich přes všechno co říkají moc nepodobá.
To ale neznamená, že bych nesouhlasila s Jarisem. Naopak.

Pavel K
14. 5. 2023 16:10
Odpovědět  Bety

👍 👍 👍
To si pište že si tuna dělají co chtějí. Nevím jak to mají mafiáni v Číně bo tam vás šoupnou do tepláků raz dva a jdete na stadion.

14. 5. 2023 16:22
Odpovědět  Pavel K

A na orgány, aby byl aspoň nějakej užitek. Okrádals svý bližní, ničemo? Okrádal! Tak tě rozeberem a rozprodáme, aby se jim aspoň něco vrátilo.

Pavel K
14. 5. 2023 17:27

Taky jedno řešení. 😊

14. 5. 2023 16:29
Odpovědět  Bety

Nepřijatelná proto, že stačí nastavit jiné parametry kreditu, a je z vás nesvéprávný otrok bez šance na útěk či vzpouru. Hitler byl aspoň demokraticky zvolen, ale v digitálním světě už můžete na jakoukoli volbu zapomenout.

Janka
16. 5. 2023 14:03

okrem toho, zakazat niekomu kupit si listok na vlak, nech uz spachal cokolvek? mozno ma dlhy a potrebuje sa dostat do vacsieho mesta, aby zarobil a mohol ich splacat…..mne to tiez pride zbytocne na hlavu. A niekto chce odletiet?? Vsak nech leti a nech sa nevracia….len peniaze sa nesmu dovolit mu previest von, aby z toho neprofitoval. Naozaj vidim skor cestu v posilneni sudneho a trestneho prava, nez v socialnom kredite ktory sa obratom ruky da pouzit proti vsetkym, aj autorom, ktori, ako obvykle, to mysleli dobre

Oy Vey
14. 5. 2023 17:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

mňa rektoskopovali za komančov aj za trtkokracie (tí istí a ich dorast, ktorý vychovali na svoj obraz), takže pre mňa je orwellovčina síce dôverne známa, ale súhlasiť s tým svinstvom nemôžem. To viac sa mi pozdáva vidina tretej svetovej.

Janaz
15. 5. 2023 05:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

“A musí existovat silná kontrola státních subjektů z důvodů korupce a přiměřené tresty.”
Ale veď o tom je celý článok!

Pavel z Moravy
15. 5. 2023 09:15
Odpovědět  Janaz

Ke kontrole státních subjektů a koneckonců i velkopodnikatelů nepotřebujete sociální kredit. V tomto případě s tím kreditem jde o totální kontrolu jedince. Vždyť všichni vidíme jak jim všechny ty kroky všude ladí do koncepce, nebudete vlastnit nic ani svobodu a budete šťastní. Na co si potom lid stěžoval za socíku. Byly problémy s cestováním na západ, to ano, ale koukejte co na nás chystají nyní. Jinak mne komunisté neomezovali, chodil a jezdil jsem si kam jsem chtěl. Dnes by mi chtěli kontrolovat i jídelníček a o tom dalším v rámci NWO raději nemluvit. Jestli se to většině líbí, prosím, ale já budu raději potom pobývat s bratry Siuxy a bisony na druhém imaginárním břehu. Sakra, kdo chce být otrok, tak ať je, já jsem se jím nenarodil a tyhle zvrácennosti a svinstva, které se zde snaží nainstalovat neakceptuji. To, že většina přijme tento otrocký řád nepochybuji, strach z odchodu z tohoto pekla je u většiny děsivý, jasně každý chce žít, ale jako otrok, to je pro mne vyloučené.

Bozena K
14. 5. 2023 17:32
Odpovědět  Jaris

jenomže k tomu směřujeme i tady v EU a USA…banky například mají o vás dokonalý přehled a je jen otázka času, kdy a jak může tyhle informace být použity a zneužity i státními orgány

Janka
16. 5. 2023 14:04
Odpovědět  Bozena K

nehovoriac o tom, ze vsetci nosime mobily a tie nas dokazu spat v case detekovat, kadial sme chodili….Google vie, preto zbieraju data lokalit, kadial sa pohybujeme

zuzana
14. 5. 2023 12:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Snaha o atentát na Putina vyvolá zuřivou eskalaci… pro koho?

https://aktax.cz/snaha-o-atentat-na-putina-vyvola-zurivou-eskalaci-pro-koho/

14. 5. 2023 13:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Hezká poudačka pro pitomečky vymatlaných mozků. Chopí se kormidla jiný Velký kormidelník a nastaví jiné parametry a už to jede jede, už to frčí, a Buchenwald bude proti tomu co nastolí skanzenem humanity.

Pavel z Moravy
15. 5. 2023 09:17

Trefil jsi přesně hřebík na hlavičku. Koukám, že příznivců NWO je tady dost. Tak pěkné pošušňáníčko.

Jaris
16. 5. 2023 02:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Naprosto to nechapu, jak je mozne, ze tu drabovskou kontrolu lidi, pardon, otroku, mnozi nevidi. V KAZDEM systemu jsou poskozeni obycejni lide a gauneri protezovani. Tak tomu bude i ve Schwabove programu. Jen naivni lide si mysli, ze bohati budou hromadne trestani za podvody.

Pan Tau.
14. 5. 2023 13:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak, a nyní bychom se měli dovědět o korupci politiků v Číně a její řešení, abychom byli připraveni na budování zdejší společnosti.

jiří
14. 5. 2023 13:56
Ohodnotit příspěvek :
     

No nevím, vše to “běhá” na 5G a rozjíždí 6G. Tyto frekvence můžou být zneužity jako zbraň. Při zásahu frekvencí 60-62GHz, přestanou buňky vázat v sobě kyslík a do několika vteřin dochází k úmrtí.
https://stop5g.cz/skodlive-ucinky-radiofrekvencniho-zareni-jsou-jiz-prokazany/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
tupý hulvát
14. 5. 2023 14:54
Odpovědět  jiří

Jo ,jo,internet je plný ulic posetých mrtvolami o které zakopávají ti,co si včas obalili hlavu alobalem.

14. 5. 2023 18:56
Odpovědět  Peter 008

Posloužit, to jistě – a o tom to je. Sluha? Prosím; coby ne. Ale jen a pouze sluha v dílčích odvětvích! Digitální kontrola všeho, do slova a do písmene všeho, plus sociální kredity, však už sluhu posouvají do role pána, a to už je ne přes čáru lidství, ale daleko za čarou !!!
A je úplně šumák, zda je to blahovolný čínský všehopán – stačí blahovolného všehopána Si vyměnit za nějakou neblahovolnou reinkarnaci Maa, případně Pol Pota, abychom zůstali v Asii, a pak běda Číňanům! Je nás moc? Lehká pomoc. Stačí nařízená vakcinace – to jest vyvražďování ve velkém – a pak zkompostovat, kompost posléze zpracovat do granulí, a je vyřešíno. A ještě zúrodníte půdu. Ale i granule pro zvířátka by nebyly marné. To by si čuníčci pošušňávali.
Že to vidím černě? Asiže to bude tím, že vůkol mého současného bejvání je doteď půda zúrodněná popelem z Terezínského krematoria.

Pavel z Moravy
15. 5. 2023 09:41
Odpovědět  Peter 008

Petře, jste inteligentní člověk. Tady nikdo nezpochybňuje úlohu státu. Korupce a defraudace je běžným jevem ve státní správě. Vezměme si naši současnost. Za to co zde provádí posledního 1.5 roku tzv. elita, která má sloužit národu, by ji za to měl stihnout trest, alespoň v právním státě. Řekl jsem to asi blbě, ono by se to vztahovalo na dlouhou řádku roků po převratu. Chcete mi říci, že nějaký sociální kredit, jehož účelem je nepochybně totální kontrola těch nejprostších oveček poslouží ke kontrole korupce a defraudace? V Číně je určitě tak silná kontrola státního aparátu a řekl bych i podnikatelské elity, že smysl těch kreditů vidím pouze v kontrole té běžné populace. Copak u nás jak říká Milan vládci prstenů neviděli, kdo jak ke svým miliardám přišel. Ale viděli a dobře věděli, ale co když někdy já budu potřebovat ochranu. Teď tím sociálním kreditem potřebují jediné, aby ten chudý plebs už nikdy nemohl ne jenom kritizovat, ale samozřejmě ani postavit před světskou spravedlnost ty, kteří ho vysávají.

15. 5. 2023 16:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Bingo!

Realista
14. 5. 2023 20:03

Kto vie ako by to vizeralo v Číne keby bol vyhral Americký protežant Čankašek ?Ako by si jeho dnes volal ,keď si spomeniem na Biely teror na Tchajvane.Tak sa chovajú tí správny demokrati že.

15. 5. 2023 00:25
Odpovědět  Realista

Ale ale… šláp jsem ti na kuří oko? Se nepokakej. V krvi se brodili oba. Akorát že Čangajšek za vlády bílého teroru likvidoval po tisících, Mao za vlády rudého teroru po milionech. Ne že by byl tím, že zlikvidoval tisícinásobně více lidí – padesát až sedmdesát milionů -, tisíckrát krutější než Čangajšek – padesát až sedmdesát tisíc- , jen měl větší možnosti. Jeden zkurwysyn jako druhý zkurwysyn. Jeden napudrovanej na rudo, druhej na modro.

Bety
15. 5. 2023 10:03
Odpovědět  Peter 008

To jste napsal výborně ! Ti, co u nás a vůbec na západě rozhodují, nejsou odpovědni vůbec za nic !!
A ti, co je kritizují, jsou ihned označeni za dezoláty, šváby a vyvrhele !
Svoboda v západním stylu je svoboda nezodpovědných, chamtivých a nemorálních zmetků, kterým je dovoleno vše. A přestože máme od nich tolik zákazů a předpisů jako nikdy předtím, neustále nás blbnou žvaněním o imaginární svobodě, když tu skutečnou nám už dávno vzali a pořád přitvrzují !
Máme se tady dohadovat a odsuzovat co se děje tisíce kilometrů od nás, jen abychom nabyli dojmu,
že u nás to JEŠTĚ není tak zlé, že sedíme pořád na vrcholku hnoje, kterému říkáme civilizace !

unor 2022
15. 5. 2023 08:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Byt obcanem USA, obcanem EU (jestli se to tak da pomocne nazvat), byl bych co do kritiky ostatnich, treba zde zminene Ciny, opatrny.

Radegast
15. 5. 2023 22:50
Ohodnotit příspěvek :
     

V roce 1972 Nixonovy USA uznaly Čínu.
V roce 1979 Čína opustila maoismus (socialismus).
Dnešní Čína je Rothschildova NWO digitální totalita se sociálním kreditem a jednou biometrickou kamerou připadající na tři Číňany. V roce 2019 Čína využívala 200 milionů těchto kamer, v roce 2021 540 milionů kamer.

Rothschildově NWO otrokárně Číně nestačí vyžírat ropu a LNG plyn z Arábie a Afriky! Ještě Čína chce vyžrat ropu, plyn a jiné suroviny z Ruska, které “patří” nám, Evropě, Evropanům! A to je BRICS.

PUTINOVA DOKTRÍNA je ve skutečnosti stále “EVROPA OD LISABONU PO VLADIVOSTOK” čili EEU, Velká Evropa, Greater Europe, evropský hospodářský prostor od Lisabonu po Vladivostok.

Článek Vladimira Putina “OTEVŘENOST NAVZDORY MINULOSTI”, Die Zeit 22. června 2021 k 80. výročí operace Barbarossa, překlad Putinova článku vyšel v jediném médiu v Česku, ubohém pokec24… 23. 6. 2021

https://www.pokec24.cz/politika/clanek-vladimira-putina-otevrenost-navzdory-minulosti/