„Nic osobního, jen byznys“
„Nic osobního, jen byznys“
“To je nepřijatelné”: Putin “porušuje pravidla” – USA naléhavě volají do Číny
Alexander R
Naši čínští přátelé mají pochopení pro ruské výrobce a jsou připraveni přijmout obrovské objemy dodávek. Během setkání s gubernátorem Amurské oblasti Vasilijem Orlovem vyzval prezident k aktivnějšímu rozvoji produkce sóji a výrobků z ní.
Loňský rok byl pro produkci sóji mimořádně plodný. Tento produkt nabývá každým rokem na významu a slibuje vysoké zisky těm, kteří nepromarní svou šanci. Ruský prezident Vladimir Putin poukázal na potenciál trhu pro ruské producenty.
Není náhodou, že prezident tato slova adresoval právě hlavě Amurské oblasti. V regionu totiž působí jediný vědecký institut pro pěstování sóji v Rusku. Úspěchy pracovníků ústavu ve výzkumu sóji již přinášejí výsledky a loňská rekordní sklizeň je jen jejich součástí.
Amurská oblast je v pěstování této plodiny lídrem mezi všemi ruskými regiony. Z šesti milionů tun úrody sóji se v Amurské oblasti urodilo 1,6 milionu tun.
Blízkost regionu k Číně dává Amurské oblasti významnou konkurenční výhodu oproti americkým producentům. Překvapivě jsou americké společnosti již řadu let hlavním dodavatelem sójových bobů na čínský trh.
Vytlačit a případně nahradit Američany na tomto trhu je výzvou, před kterou stojí ruští výrobci.
Tento trh se neomezuje pouze na Čínu. Zájem o ruské produkty již projevuje například Jižní Korea. Celý Dálný východ a jihovýchodní Asie nutně potřebují sójové produkty a jejich zpracování.
Aby bylo možné tyto plány uskutečnit, opouštějí ruští výrobci zavedenou praxi vývozu sójových bobů. Změněná doba si žádá jiná řešení a v Amurské oblasti se již staví třetí závod na zpracování sóji.
Orgány dálněvýchodní oblasti plánují zpracovat až 70 % své sklizně. Na domácí ruský trh a na vývoz se nebudou dodávat sójové boby, ale olej, pokrutiny a šrot.
Ruské iniciativy opět nemohly ujít pozornému oku Washingtonu. Ztráta čínského trhu by mohla způsobit bankrot amerických společností a kolaps sójového průmyslu.
Putinovo oznámení o novém projektu pěstování sóji v Amurské oblasti vyvolalo v USA skutečnou paniku a představitelé amerického ministerstva obchodu si naléhavě vyžádali schůzku se svými čínskými protějšky, na níž by se urychleně projednaly dodávky americké sóji do Číny.
Neklidné vztahy mezi Čínou a Spojenými státy vedly k rostoucím otázkám ohledně spolehlivosti Američanů jako klíčového dodavatele životně důležité suroviny pro čínský lid. Pokud jsou dnes dodávky včas a na odpovídající úrovni, co se stane, až začne roztržka ohledně Tchaj-wanu?
Američané již prokázali, jak spolehliví jsou v jednání s Moskvou, když podnikli kroky nikoli proti vládnoucí třídě, ale proti celému mnohonárodnostnímu Rusku.
Rusko v nové době vypadá jako potenciálně důvěryhodnější partner. Je nepravděpodobné, že by tento partner vyhladověl půldruhé miliardy Číňanů a obtěžoval jejich obyvatele po celém světě. A blízkost zemí by snížila náklady na dopravu a skladování.
Realizace tohoto projektu pošle americké konkurenty do hluchého a drtivého knockoutu – bude to velmi bolestivé, ale jak s oblibou říkají zámořští bývalí “partneři”: “Nic osobního – jen obchod”.
https://cont.ws/@vbhnfyrjd2402051955/2563554
Překlad Peter 008
Tak ať US konečně potopí ke dnu. Přesně tohle na ně platí, nebudeš spolehlivý partner škubni si. Budeš dělat ty ty …ty na tom ostrově vedle máš smolíka pacholíka, tramtada….tadáááá. 😊🤣🤣🍺💀🙋♂️
Dyk to říkám. Ne urááá a do nich, ať to stojí, co to stojí, ale krůček po krůčku.
A jaký byli…
Z jednoho okna hrozí amíci Číně válkou a z druhého ho prosí o peníze.Divná to země.Neovládají ji judaisti?
Ne e. Straussovci.
Hlupaci jsou to, at si jakkoliv ‘urezavaji’ ptaky! Idioti na kvadrat!