Nejsmrtelnější americké město zaznamenává nejvíce vražd od 90. let
Podle nových statistik byl rok 2021 v Chicagu nejsmrtelnější za posledních 25 let. V loňském roce se ve městě odehrálo téměř 800 vražd a více než 3 500 střeleb, když se úřady snaží násilnou trestnou činnost udržet na uzdě.
Chicago zaznamenalo v roce 2021 797 vražd – nejvíce ve městě od roku 1996. Podle agentury AP byl počet obětí vražd v roce 2021 o 25 obětí vyšší než v roce 2020 a o 299 vyšší než v roce 2019.
V roce 2021 také výrazně vzrostl počet střeleb, Chicago zaznamenalo 3 561 incidentů, o více než 300 více než v roce předchozím, a 75 chicagských policistů bylo zastřeleno nebo zastřeleno při výkonu služby.
Město zažilo v roce 2021 více vražd než kterékoli jiné město v USA, včetně mnohem většího New Yorku a Los Angeles. Podle chicagského policejního superintendenta Davida Browna byla většina obětí zastřelena během války gangů.
“Všichni víme, že to byl náročný rok tady ve městě Chicago,” řekl Brown během tiskové konference tento týden a dodal, že “příliš mnoho rodin se vzpamatovává ze ztráty” rodinných příslušníků a přátel “kvůli nesmyslnému násilí ze zbraní.” .“
Brown řekl, že v roce 2022 bude „více policistů na ulici, nejen v hlídkových vozech nebo za stolem, kteří budou komunikovat se všemi obyvateli Chicaga“ a že oddělení bude usilovněji pracovat na „stavbě na pozitivních interakcích mezi komunitou a donucovacími orgány. “
Množí se obvinění proti městské vládě, že nedělala dost pro omezení pokračující vlny kriminality. Místní dispečer 911 se stal virálním v prosinci poté, co se choval proti starostce Chicaga Lori Lightfootové. Dispečer Keith Thornton obvinil Lightfoot, že změnila Chicago na „zónu smrti“ a řekl, že „krev“ obětí ve městě „je na jejích rukou“.
“To je absolutně nejhorší, co to bylo, když to ovlivňuje každou část komunity v Chicagu, každou část města,” řekl.
Město bez zákona, které ztělesňuje úpadek amerických měst
Desetitisíce lidí – zejména Afroameričané – prchají z Chicaga, zděšeni vlnou zločinu, která se vymyká kontrole, a neochotou politických vůdců řešit vážné problémy města.
Pokud jste zamířili do Chicaga v 70. letech, pravděpodobně byste při vjezdu do města viděli ceduli s nápisem „Vítejte v Chicagu, ve městě, které funguje“. O padesát let později je ale jasné, že ve Větrném městě něco nehraje.
Kdysi to bylo druhé nejlidnatější město v zemi, nyní kleslo na třetí místo v počtu obyvatel za New York a Los Angeles, protože se potýká s problémy, jako je přetrvávající chudoba, násilí a obvinění z toho, že je jedním z nejvíce rasově segregovaných velkých měst v zemi. Amerika.
Obyvatel Chicaga maximu v roce 1950 a 1960 na 3,6 milionu. Do roku 2019 město propustilo téměř milion lidí a nyní stojí o něco málo 2,7 milionu. A žádný pokles populace nebyl tak strmý jako u afroamerických obyvatel.
Někteří černoši se vzdali města, aby se vrátili na rasově integrovanější jih – nebo utekli na předměstí, aby získali svůj podíl na klidu, který sliboval život na předměstí.
Zatímco černošský útěk se odehrává v mnoha severních městech, černošská populace Chicaga se zmenšila více než ostatní.
„V pouhých číslech byl odliv [černochů] z Chicaga obzvláště dramatický. V roce 1980 bylo asi 40 procent celkové populace města černochů – jedna z nejimpozantnějších koncentrací černého podnikání a politické moci v zemi. Od té doby toto číslo kleslo těsně pod 29 procent,“ uvedl nedávno Politico .
Politico odhaduje, že jedna čtvrť Chicaga, Englewood, která se v 60. letech chlubila 100 000 obyvateli, má nyní pouze 22 000 převážně černošských obyvatel, kteří čelí „zdánlivě nezvladatelnému pouličnímu násilí“.
Násilí se nyní šíří po celém městě a neomezuje se pouze na černošské čtvrti.
Do nového roku zbývá necelý týden, Chicago mělo v roce 2021 812 vražd , což je nárůst z 803 v roce 2020, oproti 552 vraždám v předpandemickém roce 2019. Počet zastřelených vzrostl. z 2 221 v roce 2019 mezi lednem a říjnem na 3 766 v roce 2021 ve stejném období, což představuje 70% nárůst.
Ale kromě marných gest, jako je prohlášení násilí způsobeného střelnou zbraní za „krizi veřejného zdraví“ a rétorické požadování násilí „musí přestat“, udělali místní politici jen málo pro zastavení násilí, zatímco pro jeho rozkvět udělali mnoho.
Chicago Sun Times uvádí, že současná starostka Lori Lightfootová a její spojenci v městské radě loni ukrojili z rozpočtu na policii 1,8 miliardy dolarů, čímž odstranili 600 volných míst policistů poté, co 1000 policistů odešlo v důsledku snížení rozpočtu do důchodu.
Nyní se násilí na jižní a západní straně města vkrádá do obchodních čtvrtí, podporováno menším počtem policistů a násilnými protipolicejními politickými protesty pořádanými v centru města, které podpořila vražda George Floyda v roce 2020.
Poté, co byli zastřeleni dva náctiletí, „tucty mladých lidí zaplavily oblast, vypukly boje [a] policie zatkla 21 mladých lidí během nedávného víkendu podle Fox News .
Následně byla policie nucena uvažovat o uzavření centra města, včetně zvednutí mostů na řece Chicago, jako by oblast byla středověkou pevností a řeka vodním příkopem.
O týden později, při bezostyšném útoku , zloději ukradli hodinky v hodnotě přes milion dolarů od prodejce aut v centru města při ozbrojené razii za denního světla, kde měla ostraha showroomu rozum nestřílet na padouchy a místo toho si připisovat ztrátu. až na pojišťovnu.
Vůdci místní komunity však byli pobouřeni a odsoudili zdánlivý souhlas chicagského politického establishmentu s podobnými činy.
“Pokud budeme jako občané nadále přijímat toto abnormální chování jako normální chování, někdo k vám jen přijde a krade… nemůžeme takhle žít,” řekl místní ABC News komunitní aktivista pastor Anthony Williams .
Zdá se, že současná úroda politiků ve městě buď neslyší prosby komunity, aby něco udělali, nebo nezvládá úkol vyvést město z krizové atmosféry.
Ve skutečnosti se zdá, že starostka Lori Lightfootová to zhoršuje. Lightfootová obvinila místní podniky, že nedělaly dost, aby se ochránily, po sérii loupeží v centru města rok po škrtech na policii.
„Starostka Lori Lightfootová byla ve čtvrtek obviněna z toho, že se zřekla odpovědnosti za vlnu maloobchodní kriminality, která zachvátila Chicago, a místo toho vyvíjela nátlak na obchodníky, aby zavedli svá vlastní nákladná a nefunkční bezpečnostní opatření,“ uvedl Chicago Sun Times.
Její styl vedení, který lze laskavě popsat přinejlepším jako „pichlavý“, byl odhalen jako hrubý a bojovný, když Chicago Tribune získalo kopie textových zpráv mezi ní a kolegy, které ostatní nazývají „hrbáče“, „plné svinstva“ a „němý, němý člověk barvy.“
Sbírka textů „dále odhaluje, do jaké míry se starostka – která vedla kampaň jako reformátorka s cílem sjednotit město – občas uchýlí k osočování a zahanbování svých domnělých nepřátel, když vládne městu,“ uvedl Chicago Tribune.
Ještě předtím, než byly texty odhaleny, „asi tři pětiny pravděpodobných chicagských voličů říkají ‘Ne’ jinému výrazu pro [Lightfoot],“ podle průzkumu Fox 32 Chicago .
To je pokles od 75% souhlasu, který měla v červnu 2020, když pomáhala definancovat policii, až po téměř všeobecný potlesk v Chicagu.
A je zvláštností chicagské politiky, že Lightfoot bude pravděpodobně stále průkopníkem ve volbách v roce 2023, které mají být nestranické volby, které hodně spoléhají na přeplněné pole kandidátů. V roce 2019 se například Lightfoot dostal do druhého kola voleb poté, co získal méně než 18 % hlasů v celém městě.
Je to paradox, který dovolil voličům v Chicagu, kteří se v masivním počtu (82 %) rozhodli pro Joea Bidena , tleskat, zatímco město odsoudilo policii, a přesto ustoupilo, když se vypořádali s dopadem tohoto rozhodnutí. A vede to daleko k tomu, aby se přesně vysvětlilo, proč už město prostě nefunguje, ztrácí obyvatelstvo a plodí násilí, studený nepořádek na jezeře v horní části Středozápadu.
Chicagští voliči jsou okouzleni dramatickými gesty zvolení (a možná opětovným zvolením) první, černé, otevřeně gay ženy, Lightfoot, za starostku a odsuzováním policie – obojí mělo sporné výsledky – spíše než dělat věci jako základní policejní činnost. .
Výsledkem je město, které ztrácí populaci a oběť rostoucí kriminality, cyklus, který hrozí, že se bude živit, dokud voliči nepřijdou k rozumu a neudělají z Chicaga město, které znovu funguje.
Jednou rozjeté násilí nelze potlačit jinak než větším násilím! A čekání na voliče, kteří “přijdou k rozumu” jsou jen a pouze pseudohumánní kecy, které zapříčinily přesně to, co se tam děje! Tady už rozum nic nesvede! Nic! Jednou urvaný běs se jinak než násilím zastavit nedá. Howgh !
A takhle nejspíš dopadne i Evropa, pokud se Američanům nevzepře, nezbaví se proamerických politiků a nezačne žít podle svého…..
Není se co divit, vždyť tento státní paskvil vznikl zcela omylem dějin jako “útočiště” náboženských, sebestředných a o svojí “vyjímečnosti” přesvědčených fanatiků a narcistů z Evropy a od samého počátku jediným “zákonem” tohoto státního vředu na povrchu Země je násilí, vraždění, olupování a nesmírný útisk indiánského obyvatelstva. O dovozu černých a doslova genocidě vetřelců z Evropy vystavených “otroků” z Afriky už raději ani nemluvě. Na tomto státním paskvilu není nic pozitivního, existuje jenom pro zlost a nenávist všech normálních a humánně založených lidí po celém světě!!