Vzájemná důvěra, respektování suverenity a zájmů toho druhého
Vzájemná důvěra, respektování suverenity a zájmů toho druhého
Je zcela (ne)pochopitelné, že v době končícího světového hegemona USA vnášející nesoulad do globální harmonie, český mainstream informuje spíše negativně a ironicky o průběhu státní návštěvy prezidenta Čínské lidové republiky v Rusku, ke které došlo ve dnech 20. -22.3.2023. Přitom slovy prezidenta RF Vladimíra Putina, Rusko a Čína představuje partnerství vázané na budoucnost.
Taková a podobná konstatování v době praktikované mediální cenzury a plné podřízenosti české vlády zájmům USA je naivní očekávat. Mediální informovanost našich občanů o zahraničních událostech a jejich provázanosti je zcela odlišná.
V případě ČLR, právě tento Západem označovaný komunistický stát představuje pro Bidena a jeho válečné jestřáby největší hrozbu.
V případě druhého válečného strašáka, Ruské federace, jak jej prezentuje NATO a jeho podřízená odnož EÚ, celé vyspělé (ve skutečnosti upadající) západní společenství za největší současný úspěch považuje vydání zatykače na Putina Mezinárodním trestním soudem. Mezinárodní zatykač vydán v době, kdy svět si připomíná 20. výročí americké invaze do Iráku, kdy vzhledem k této válečné události USA ztratily morální pravomoc pomáhat stíhat ruské válečné zločiny na Ukrajině, protože samy spáchaly mnoho stejných zločinů, včetně invaze do dalších států.
Co říci k závěrům setkání Putin – Si. Setkání zcela logicky nenaplnilo plané a naivní naděje USA, dle kterých „Čína měla zatlačit“ ve věci Ukrajiny. Naopak, jak konstatuje druhá strana, Rusko a Čína doslova a do písmene staví mosty. Podle prezidenta Putina tato přelomová událost znovu potvrzuje zvláštní povahu rusko-čínského partnerství, které bylo vždy postaveno na vzájemné důvěře, respektování suverenity a zájmů toho druhého.
Právě vzájemná důvěra, respektování suverenity a zájmů toho druhého jsou hodnoty, které by měla upřednostňovat i naše současná vládnoucí garnitura. Prosazování naší zahraniční politiky na všechny světové azimuty, nikoliv ponižující a slepá podřízenost České republiky sloužícím zájmu USA a jeho „nástroje“ NATO v prosazování světové nestabilit.
Miroslav Kavij
Ano “mosty” je třeba stavět a ne vyrábět zbaraně!Teď to v “Pardubicích” bouchá ostošest…!
Njn. Afričani říkají o Putinovi, že s nimi konečně mluví někdo jako rovný s rovným. To se pak jiným blbě mistruje.
Tak dlouho kopal západ rusku jámu až do ni sám spadl. Ať tam chcípne.
Je jasné, že prohnlý a nafoukaný západ mele z posledního. A my jsme opět na špatné straně kvůli kolaborantům a přizdisráčům.
,,Kolektivní” zadluženej západ slintá na ruské zlato a suroviny.Ale Putin jim jasně vzkazuje, ,,Nasr.at pánové”.
Pane Miroslave, sice to říkáte moc pěkně o spolupráci se všemi na planetě, ale nějak jste zapomněl dodat, že to není možné s celou touto škůdcovskou garniturou, která tady drží opratě. A abychom se nemýlili, těch kteří chtějí hrát tuto špinavou roli s USA a západem je u nás velmi mnoho. Není to pouze pár jedinců, kteří to tady teď válcují. Tento národ má již nyní spoustu mladých a oddaně vychovaných k té správné věci pracovat pro slávu svého protektora. Víte 90% nic moc myslících a pouhých 10% chápajících již s touto situací tady nic nesvede. Dopadne to, jak to dopadne, ale dobré to nebude. Tento morální kolaps společnosti se nedá zachránit. Vím, že to většina ví také. Pouze si to nemá chuť nikdo přiznat.
Tak Rusko páchá válečné zločiny na Ukradině? Stejné, jako páchaly USA v Iráku, Sýrii, Vietnamu, Koreji, Srbsku? Kaviji, Kaviji, kams dal rozum.
Krize by k “nám” přišla tak jako tak. Je pravda, že nikdy “naše civilizace” nejednala s kýmkoli jako rovný s rovným. Maximálně se podřídili silnějšímu a nebo je – jako SSSR – donutil silně krotit svoje choutky.
Tahle krize bude jiná než ty předchozí, pokud Čína a Rusko vydrží, odpadávají totiž kolonie a tím jak zdroje levných surovin, tak i zdroj levné pracovní síly. A svět si chce vyrábět svoje výrobky, což zase ubere prostor pro odbyt. Protože Rusko a Čína jsou už dnes nuceny investovat do nejpokročilejších technologií a sama Čína je v čele cca ve více než dvaceti oborech, západu zbývají tři, které ale jsou pod silným tlakem, aby si zajistili svoje vlastní technologie a podle kusých informací to může být rovnou skok přes pozice “neochvějného” Západu. Navíc západ si zničil a to vědomě hospodářství, žádná služba nemůže existovat sama o sobě. I tu prostitutku musí někdo nakonec zaplatit prací …
Mysleli si arogantně, že tvoří Nový divný svět a přitom tvoří Starý “pád Říma i Řecka”.
OVŠEM TO CELÉ TAK JAKO TAK ZAPLATÍ OBYČEJNÍ NEVINNÍ LIDÉ I SVÝM ZDRAVÍM A TAKÉ ŽIVOTY.
Čili, kolonizátor nikdy nemůže mít rovnocenné vztahy byť i s bývalou kolonií.
Rusko a Čína jsou známy, že smlouvy dodržují. A někdy stačí i ústní slib a podání ruky.
Jaký to rozdíl oproti Západu.