NYC obnoví jednotky proti kriminalitě, které byly rozpuštěny během protestů BLM
Starosta Eric Adams oznámil nový plán boje proti násilí páchanému střelnými zbraněmi v souvislosti s nárůstem počtu vražd a střelby.
NYC obnoví jednotky pro boj s kriminalitou, které byly rozpuštěny během protestů BLM
Policista newyorské policie stojí na místě střelby v Harlemu v pátek 21. ledna 2022 v New Yorku © AP / Yuki Iwamura
Starosta New Yorku Eric Adams v pondělí oznámil plán na řešení eskalujícího násilí se střelnými zbraněmi, jehož součástí je i návrat jednotek pro boj s kriminalitou v civilu, které byly rozpuštěny v roce 2020 po protestech hnutí Black Lives Matter.
“Nevydáme naše město několika málo násilníkům,” řekl Adams, bývalý příslušník newyorské policie, během pondělního projevu jen několik dní poté, co byl na Manhattanu zabit policista newyorské policie.
“Chci, aby bylo jasno. Toto není jen plán do budoucna, je to plán právě teď,” prohlásil a označil násilí páchané střelnými zbraněmi za “krizi veřejného zdraví”, na kterou “není čas čekat”.
Adams prohlásil, že město se stalo “odkladištěm” zbraní, a slíbil, že postaví “boty do terénu v každém bloku”.
Tento plán na ukončení násilí páchaného střelnými zbraněmi neukončí tuto krizi ze dne na den… ale bude představovat největší opatření za poslední roky na ochranu New Yorku.
Ve 30 městských okrscích, kde je hlášeno nejvíce incidentů, budou rozmístěny jednotky pro boj proti zločinu se zbraněmi v civilu, což je ostrý obrat oproti jeho předchůdci Billu de Blasiovi, který tyto jednotky zrušil v roce 2020 po protestech proti policejní brutalitě Black Lives Matter.
Malé dítě a dva kolemjdoucí postřeleni, když na Times Square v New Yorku dorazila vlna zločinů se střelnou zbraní
Poté, co město v roce 2020 přijalo několik protipolicejních opatření, včetně snížení finančních prostředků o 1 miliardu dolarů, zaznamenal New York prudký nárůst násilí.
V roce 2022, tedy po necelém měsíci roku, byli zraněni již čtyři newyorští policisté.
V roce 2021 bylo ve městě zaznamenáno 485 vražd, což představuje 4% nárůst oproti předchozímu roku, a zároveň došlo k nejméně 1 562 přestřelkám.
Co má společného 12 amerických měst s rekordním počtem vražd?
Tucet amerických měst právě překonalo rekord v počtu vražd za rok, což by mělo otřást politickým establishmentem v základech. Protože však tato města vedou demokraté, mainstreamová média jim dávají za pravdu.
V srdci Ameriky se šíří pandemie bolesti a utrpení, která jako nikdy předtím prověřuje samotná pouta, jež drží komunity pohromadě. Tato zhoubná choroba však nevyžaduje, aby se stala jejím svědkem pod mikroskopem. Od Toleda v Ohiu až po Albuquerque v Novém Mexiku jsou životy lidí tragicky zkráceny v důsledku chladnokrevných vražd, často prostřednictvím chladného prostředníka v podobě střelné zbraně.
Dvanáct amerických měst právě letos překonalo rekordy v počtu vražd, ale tyto krvavé úspěchy mají velmi výraznou poznámku pod čarou – všechna bez výjimky vedou demokraté.
Například Filadelfie, město s přibližně 1,5 milionu obyvatel, překonala svůj rekord v počtu vražd z roku 1990 (500) – takzvané “město bratrské lásky” zaznamenalo k 6. prosinci 521. vraždu, což je o 13 % více než v roce 2020.
“Je hrozné každé ráno vstát a… podívat se na zprávy a vidět ty příběhy. Je to prostě šílené. Je to prostě šílené a musí to přestat,” citoval demokratického starostu Filadelfie Jima Kenneyho server ABC News.
Může Michelle Obamová dovést demokraty k vítězství v roce 2024?
Přečtěte si více: Může Michelle Obamová dovést demokraty k vítězství v roce 2024?
Mezi špinavý tucet se zařadil také Portland ve státě Oregon, kde od roku 2020 rezignovaly stovky policistů a kde byl zaznamenán nejvyšší počet vražd od roku 1987, a to 72 vražd. Na vině je neúspěšná politika boje s kriminalitou. V zápalu loňských protestů Black Lives Matter demokratický starosta Ted Wheeler, který se postavil na stranu davu, nařídil policii, aby přestala používat nesmrtící slzný plyn, nejúčinnější a nesmrtící metodu kontroly nepokojů, kterou má policie k dispozici.
Portlandská policie na to reagovala vášnivým odsouzením tohoto příkazu, který téměř znemožňoval prosazování práva nesmrtícími prostředky.
“Od 29. května 2020 byla portlandská policie… napadena kameny, skleněnými lahvemi, lahvemi se zmrzlou vodou, lasery schopnými způsobit trvalé poškození očí… a také zápalnými bombami, velkou zábavní pyrotechnikou a dalšími předměty,” napsal policejní náčelník Chuck Lovell.
“Zákaz legálního použití CS [slzného plynu] velmi ztíží řešení tohoto druhu násilí, aniž by se muselo přistoupit k mnohem vyšší míře fyzické síly,” dodal.
Chicago, které mezitím neuložilo nový rekord, je nicméně na cestě k dalšímu vražednému roku. Podle údajů chicagské policie o kriminalitě z konce listopadu vede Větrné město v zemi se 739 vraždami, což je již o 3 % více než loni. Nejvíce vražd v Chicagu bylo zaznamenáno v roce 1970, kdy bylo registrováno 974 vražd.
Dvanáct amerických měst, která lámou rekordy v počtu vražd
Indianapolis, Indiana (246 vražd, předchozí nejvyšší počet v roce 2020)
Toledo, Ohio (62 vražd, předchozí nejvyšší počet v roce 2020)
Rochester, New York (71 vražd, předchozí nejvyšší počet 1971)
Filadelfie, Pensylvánie (521 vražd, předchozí maximum 1990)
Columbus, Ohio (179 vražd, předchozí nejvyšší počet v roce 2020)
Baton Rouge, Louisiana (137 vražd, předchozí nejvyšší počet v roce 2020)
Austin, Texas (60 vražd, předchozí nejvyšší počet 1984)
Louisville, Kentucky (175 vražd, předchozí nejvyšší počet v roce 2020)
Albuquerque, Nové Mexiko (82 vražd, předchozí nejvyšší počet 2019)
Tucson, Arizona (80 vražd, předchozí nejvyšší počet 2008)
St. Paul, Minnesota (35 vražd, předchozí nejvyšší počet 2020)
Portland, Oregon (72 vražd, předchozí nejvyšší počet 1987)
Nabízí se zřejmá otázka: co nebo kdo udělal z měst vedených demokraty horká místa pro chladnokrevné vraždy? Krátká odpověď zní: zločinně smýšlející darebáci byli naučeni věřit, že stojí nad zákonem. Mnozí lidé, většinou z pravé části politického spektra, za tuto nebezpečnou změnu mentality označují miliardáře George Sorose. V roce 2016 tento bohatý filantrop nalil 3 miliony dolarů do sedmi závodů místních okresních prokurátorů, včetně napjatě sledovaných kampaní v Louisianě, Mississippi, Novém Mexiku a Texasu.
Jedním z těch, kdo ze Sorosovy štědrosti profitovali, byl Larry Krasner, který dříve jako právník hájil demonstranty z hnutí Black Lives Matter. V roce 2017 Soros přispěl na Krasnerovu kampaň na post okresního prokurátora ve Filadelfii částkou 1,7 milionu dolarů.
Po snadném vítězství Sorosův člověk pomohl udělat z Filadelfie místo, kde se vraždí. Šesté největší město v Americe má nyní vyšší počet vražd než dvě největší (demokraty řízené) metropole v zemi, New York (443 k 5. prosinci) a Los Angeles (352 k 27. listopadu).
Krasner, který se v současné době ocitl v horké vodě poté, co prohlásil, že v jeho městě “není krize kriminality”, zkrátil dobu uvěznění vězňů na polovinu a délka podmíněného propuštění pod dohledem se oproti předchozímu státnímu zástupci zkrátila téměř o dvě třetiny. Tento přístup ke kriminalitě v rukavičkách měl za následek udržení násilných zločinců na ulici, což je podivná tendence, která je dnes patrná v mnoha městech a státech řízených demokraty.
Kromě vražd se demokratická města stala živnou půdou pro řadu dalších kriminálních činů, jako jsou takzvané bleskové mafie, kdy skupiny zločinců vniknou do obchodů a vyklidí regály ještě před příjezdem policie. A v případě, že policie dorazí včas a zatkne, dostanou grázlové pravděpodobně jen pohlavek.
V Kalifornii je krádež zboží v hodnotě nižší než 950 dolarů považována za přestupek, což znamená, že policie se pravděpodobně nebude obtěžovat s vyšetřováním, a pokud ano, státní zástupci nebudou ztrácet čas stíháním těchto případů.
Zrovna tento týden se o nehorázné politice Demokratické strany v oblasti trestních reforem přesvědčila na vlastní kůži stanice Fox News, když před jejím sídlem na Manhattanu údajně někdo zapálil padesátimetrový vánoční strom a způsobil tak škodu ve výši 500 000 dolarů.
Podle reforem, které stát New York zavedl v loňském roce, neměl podezřelý nárok na kauci. Místo toho byla osoba obviněna z několika přestupků, včetně žhářství, trestného činu ublížení na zdraví a ohrožení z nedbalosti, a poté byla řádně propuštěna.
Lhostejný postoj Demokratické strany ke zločinu a zločincům je pro každého logicky uvažujícího člověka nefalšovaným šílenstvím, které se vaří ve šťávě utopického myšlení. Každé město a obec vyžaduje tvrdý, ale vyvážený přístup k přestupkům; myslet si opak je blud. Kriminální chování zázračně nezmizí tím, že budeme hýčkat zločince, a přesto se zdá, že právě na tomto kopci se demokratičtí vůdci rozhodli zemřít.
Až dojde na volby v roce 2022, mohou demokraté očekávat, že za svou pošetilost zaplatí vysokou cenu u voleb. Teprve pak začne v domovině odvážných ozdravný proces.