Štvavá vysílačka Čt24 nezklamala: plejáda a defilé hostů – jeden větší demagog než druhý. Asi to zatím vynáší…
Tiskovka, nebo fraška?

Někdo to nazval úžasně: konečníkový čardáš. Klvaňa, Petr Kolář, Vondra, Libor Dvořák, Jan Šmíd, a sliz tekl proudem. Ruská žebrota si hraje na velmoc a prezident Biden tomu blahosklonně přihlíží.
A když ve finále vystoupil Votápek, tak koncert demagogií a urážek byl završen.
Paradoxně Vondra komentoval ruskou botu, která u nás pošlapávala demokracii a jaksi jeho výrok korespondoval se záhadou, že je rád za NATO, neb jsou tam demokratické státy jako Německo, protože Adolf Hitler a jeho “mírová mise sjednocení” byla s 62 miliony obětí na životech dosud největším a nejvíce zničujícím válečným střetnutím v dějinách lidstva a on to včetně plynových komor bere jako největší úspěch západu (asi), tak dalšího komentáře netřeba.
Prostě štvavá vysílačka Čt24 jela na 200%, nezklamala a několik smířlivějších vět jenom ukázalo stejnou propagandistickou zkostnatělost, jako u voleb, které vyhrál Trump.
A stejnou, jakou nás častovali bolševici padesát let.
Takže vše při starém, výsledek summitu nula a až budoucnost, kam dožene děsivé zadlužení USA a stařičké Evropy nám prozradí, zda se z dluhů pokusí dostat mírovou cestou, či dalšími válkami a zabíjením.
Důležité je, že jsme vyřadili z výstavby jaderné elektrárny nejkvalitnější a nejlevnější Rusko a nahradili zbakrotovanými americkými Westinghouse.
Prostě musíme si (jim z dluhů) pomáhat. Proč my pokaždé jim a nikoliv oni nám už nikdo nevysvětlí.
A to je tak asi celé zhodnocení zbytečného dne.
Skrytá pravda
https://bit.ly/3iO9O01
zdravím, je to tak, až na
zase zmatení pojmů:
Bolševismus je ruskému světu vlastní od nepaměti (v podstatě jej definuje), s komunistickou internacionálou jej nelze ztotožňovat. Permanentní revoluce měla zasáhnout při nejmenším celou Evropu a Rusko jakožto její rozbušku zničit, jak o to usiloval např. Trockij. Bolševici Rusko naopak zachránili. Bály se tedy elity západních států Bolševismu nebo Komunistické internacionály?
Douška: Přistoupíme-li k tomu obecněji. Marxismus měl Rusko zničit, bolševismus přítomný v kultuře ruské civilizace z něj však. učinil nástroj své obnovy a J. V. Stalin jej naplnil novým obsahem do takové míry, že již o marxismus nešlo. To je “zločin” Bolševiků. Zachránili Rusko a to navíc nástrojem, který jej měl smazat z politické mapy
Bolševismus je proud marxismu nebo něco jiného?
Zde je třeba jít k podstatě. Bolševismus, nehledě na český význam a používání tohoto slova, je odvozenina od slova „bolšinstvo“ (většina) a znamená hájení dlouhodobých strategických zájmů většiny. Bolševismus (ve svém původním významu) existoval v lidské společnosti odedávna, v 20. století jen získal název. Kdo je „bolševik“? Ten, kdo prosazuje dlouhodobé strategické zájmy většiny (což je obvykle nevýhodné a nebezpečné), v protikladu k těm, kdo hájí zájmy privilegované menšiny (což je obvykle materiálně a jinak výhodné).
Bolševismus tedy nevznikl na sjezdu Ruské sociálně-demokratické strany v roce 1903, tam se jen zažil název, neb se objevila frakce (menšinová), která o sobě prohlašovala, že prosazuje zájmy pracující většiny.
Dnes můžeme celou záležitost vid
Celá situace se z hlediska chápání komplikuje tím, že jak bolševici, tak trockisté používali stejný – marxistický – terminologický aparát, navíc existovali jak přesvědčení marxisté-trockisté, tak marxisté-bolševici, tak i ti, kdo nechápali rozdíl.
Analogie s dneškem: Putin používá stejnou terminologii (demokracie, volný trh, příznivé podnikatelské klima, boj s korupcí, …) jako 5. kolona, mající za cíl rozprodej vlasti (historie se opakuje: Stalin versus trockisté, Putin versus liberálové = trockisté dneška).
Co se týká roku 1917, bolševici nikoho nesvrhávali, únorovou revoluci provedli liberálové-zednáři a občanská válka začala v létě 1917. V říjnu (listopadu) se obrazně řečeno „moc válela na ulicích“ a bolševici byli jediní, kdo ji byl ochotný zvednout. Z odtajněných dokumentů vyplývá, že carský Generální štáb je vnímal jako jedinou sílu schopnou zachránit zemi a podporoval je.
bolševizmus neuvažuje o zájmech ‚většiny společnosti‘, jak se často mylně uvádí, ale uvažuje o zájmech celé společnosti v kontextu místa a času, jak to chápe pospolná společnost. Dalším klíčovým faktorem je sociální spravedlnost a sociálně citlivý systém společenských priorit.
Líbí se mi váš pohled na bolševismus. Ano máte pravdu, slovo bolševismus, bolševik je více než často používáno bez pochopení významu toho slova.
Skutečný bolševik je ten, kdo hájí zájmy většiny a ne všichni členové KSSS byli bolševici a ne všichni bolševici byli členy strany, jak se mnozí mylně domnívají.
Bolševismus, jak učí historie KSSS, se objevil v roce 1903 na druhém kongresu Ruské sociálně demokratické dělnické strany jako jedna ze stranických frakcí. Jak argumentovali oponenti, bolševici až do roku 1917 nikdy nepředstavovali skutečnou většinu marxistické strany. Tento názor však vycházel z nepochopení podstaty bolševismu.
Bolševismus není ruskou odrůdou marxismu nebo stranickou příslušností.
Bolševismus existoval před marxismem, existoval v ruském marxismu, nějak existuje i dnes a bude existovat i nadále.
Podstata bolševismu není v početní převaze přívrženců určitých idejí, ale je v upřímné snaze realizovat zájmy dělnické většiny. Pracujících, kteří nechtějí, aby na jejich práci a životě někdo parazitoval.
Jinými slovy, podstata bolševismu je historicky přítomná v každé epoše.
Díky René. Konečně to někdo vysvětlil. Stále někdo spílá do bolševiků a bere si do úst bolševismus, aniž zná význam, a to i v rozumných článcích a komentářích, se kterými člověk jinak souhlasí.