ZBÝVÁ MÁLO ČASU: Chazin rozšifroval signál Putina
ZBÝVÁ MÁLO ČASU: Chazin rozšifroval signál Putina na přehlídce Vítězství.
Odborníci nadále analyzují senzační projev Putina na Rudém náměstí na počest Dne vítězství.
Známý ekonom Michail Chazin vidí v poselství prezidenta Ruska jasnou zprávu pro západní země.
Ruský vůdce ve svém projevu hovořil o Velké vlastenecké válce, přesto politici západních zemí vyslechli signál jejich směrem a zpozorněli.
Chazin věří, že Spojeným státům zbývá velmi málo času a hegemonie USA začne velmi brzy rychle oslabovat a bude pro ně stále obtížnější ovládat svět.
Jde o to, že Putin je jedním z mála světových vůdců, kteří dobře vidí rychlé oslabování Spojených států a ztrátu pozic. To znamená, že se politický svět brzy rozdělí na 2 tábory. V jednom táboře zůstanou ti, kteří nemohli uniknout globálnímu vlivu USA, a v druhém táboře se sejdou hráči, kteří se vydají směrem k nezávislosti na Spojených státech.
Chazin je přesvědčen, že tento proces již začal.
Rusko je dnes nezávislým hráčem a pravidelně zdůrazňuje svůj směr k nezávislosti a suverenitě. Bohužel tento luxus si nemůže dovolit každý. Nyní je mnoho hráčů v poměrně zranitelném postavení, ti chápou skutečný stav věcí ve Spojených státech, ale nemohou otevřeně deklarovat svůj postoj bez dohody s příslušnými mocnostmi.
Chazin zdůraznil zvláštní bod Putinova projevu.
Ruský vůdce uvedl, že SSSR překonal všechny obtíže hrozné války sám, bez pomoci spojenců.
Chazin je přesvědčen, že Putin tím naznačuje světovému společenství, že Rusko je také připraveno na potíže, ale nevzdá se svého postavení kvůli přátelství se Spojenými státy.
Expert se domnívá, že tento signál si již našel svého adresáta na Západě.
V první fázi to bez pomoci nebylo, to není pravda. Technika, potraviny a výstroj se dodávaly celou válku, pravda, za zlato. Kšeft je kšeft. Zejména náklaďáky byly důležité.
Nic osobního, jenom obchod.
Nikdo nemluví o tom, že to bez pomoci nebylo.
Pomoc spojenců byla významná, ale nelze říci, že byla rozhodující a nemůže být ani řeči, že v první fázi.
SSSR nejvíce potřeboval pomoc v 1941-1942 a tehdy dodávky sice nebyly zanedbatelné, ale mnohem menší než v letech 1943-1945.
Skutečné dokumenty ukazují, že před bitvou u Stalingradu byl počet dodávek v rámci Lend-Lease minimální, ve skutečnosti to nebylo více než 4% z celkové výroby zbraní.
U dělostřelectva a ručních zbraní nedosáhl Lend-Lease ani 1%.
Hlavní pomoc v rámci tohoto programu začala až po Stalingradu 1943–1944, tedy když ve válce nastal zlom.
Samozřejmě, bylo to důležité a nutné a počítalo se všechno – každé letadlo, každý litr benzínu, boty, léky a hlavně jídlo, to bylo potřeba.
A taky to nebyl žádný milodar, SSSR platil nejen zlatem, ale také dřevem, vyvážel chromovou a manganovou rudu, platinu,…
Nic to ale nemění na tom, že to nebyl hlavní faktor přežití Sovětského svazu, ani jazýček na vahách při vítězství – to je jednoznačné.
Klíčové bitvy u Moskvy, u Stalingradu, u Kurska – to vše bylo díky sovětským zbraním, s ruskou výbavou, prakticky bez pomoci spojenců.
Vítězem není ten, kdo vyrábí konzervy, ale ten kdo bojuje a útočí! Rudá armáda bojovala a oni pomohli.
Není náhoda, že vojáci Rudé armády říkali americkému guláši v konzervě – druhá fronta (na které se Molotov v USA domluvil už v roce 1942!!) – říkali, že to je vše, čeho jsou Američané schopni.
Proto by nemělo být pochyb o tom, že SSSR vyhrál sám.
cituji z článku :”Chazin zdůraznil zvláštní bod Putinova projevu.
Ruský vůdce uvedl, že SSSR překonal všechny obtíže hrozné války sám, bez pomoci spojenců.” Konec citátu. Pokud se někdo podívá na oficiální statistiky, tak zjistí, že se do SSSR dovezlo 5x více potravin, než byl schopný sám vyprodukovat, protože centrum zásobování potravinami bylo obsazené. Takže bez potravinové pomoci by těžko SSSR otočil vývoj. To není obrana USA, to je konstatování faktu. Ze špatných vstupních dat nikdy nedostaneš pravdivý výstup, jedině za použití Pyšvejcovy konstanty.