Povinný společník amerických protestů – rabování
Povinným společníkem amerických protestů je bleskově rychlé rabování, vzniká okamžitě, každý okamžitě chápe, co je třeba udělat. V USA je to něco jako druh národní zábavy. Ani na Ukrajině k tomu nedošlo.
V Minneapolis protestující rozbijí obchody a zapalují objekty, majitelé obchodů jsou nuceni chopit se zbraní, aby odradili lupiče.
Politikus.ru
Cau, taky je potreba zminit duvod toho rabovani:
https://www.lidovky.cz/svet/pripad-smrti-zatykaneho-neozbrojeneho-cernocha-uz-vysetruje-fbi-uvedl-trump-umrti-vyvolalo-nepokoje.A200528_075538_ln_zahranici_sei
Neni to prvni ani posledni pripad. Uz je to nekolikata demonstrace, o tom nas nase media vsak neinformuji. Ostatne jako o vetsine protivladnich demonstraci v USA
To aby se u nas zachoval vytvoreny obrazek o teto skvele zemi, kde vsichni ziji stastne, dokud nezemrou. Ignorace americke vlady je nekonecna, Dokud se nezacne panum nicit majetek!
Ale kdepak… jakýpak důvod rabování?, tady nemůžu souhlasit. Důvod k demonstracím, vyjádření nesouhlasu, odsouzení… to ano, ale jak s tím souvisí rabování? To přece nemá souvislost, jít na demonstraci a při té příležitosti loupit, ukradnout vše co jim padne pod ruku.
Oni neničí majetek jenom pánům, ale ničí vše co jim stojí v cestě.
Tady se jednoznačně projevují vlastnosti tamního nedotknutelného etnika, navrch kombinované s další americkou specifikou, totiž pouličními gangy. Tentokrát tím nemyslím jenom USA, ale vlastně celou Ameriku. Jak severní, tak jižní. Pouliční gangy, nejrozšířenější tam kde je dominantní převaha černošského a latinskoamerického etnika, s nejnižším vzděláním a napojením na drogovou scénu. Pokud znáš Feintuchovy knihy ze série o Nicholasi Seafortovi, tak bych to klidně přirovnal k transpopům.
Ano, je to tak jak píšeš.
No jo, ale Seafort klidně sáhl k popravám,.. nebo se pletu? I když vlastně je to od tebe perfektní příměr… taky to byly newyorské nižší vrstvy.
ani se nemusí do emeriky, ale do Anglie a Brixton Riot. Londýn 1981 stejné etnikum, jak přes kopírák
:))… jako přes kopírák
Celá léta se podivuji nad tím, jak se v případě Palachova týdne v roce 1989 tehdy Svobodná Evropa a Hlas Ameriky rozčilovaly nad policejní brutalitou u nás, o našich popřevratových medií snad raději nemluvě. Přitom celou dobu byly dostupné záběry z potlačování obdobných demonstrací nejen v USA, ale třeba v Irsku, existují záběry předválečných demonstrací v Indii a dalších zemích, kde se uplatňovala zejména britská nebo USA demokracie. Ať počítám jak počítám, u nás opravdu nebylo tolik mrtvých jako následek potlačování demonstrací za celou dobu od roku 1948 do 1989, jako v USA za jeden jediný rok.
Tak to maš jednoznačně pravdu.
Nemluve o to, ze napriklad pocet obeti invaze vojsk Varsavske smlouvy 68, kazdym rokem stoupa. ?
A britská policie jak mlátila z pokynu Margaret Thatcherové! Britští horníci a odboráři běžně chodili z demostrací v 70. a 80. letech s přelomenou rukou, žebry nebo čelistí. A to ti hloupí Češi neviděli v Čs. televizi – jistěže viděli, ale nedomysleli.
Zdroj? No me by to zajimalo, fakt.
V 70 a 80 letech to normálně ukazovali v Televizních novinách, ale málokdo si to pamatoval a automaticky se to tak nějak vypouštělo, protože to šlo po domácích zprávách a všichni už čekali na BBV. Po domácích zprávách a zprávách z lidodemo už nikdo moc nevnímal, co melou. Zejména, když dění v zahraničí komentoval Jambor, Brož a další předchůdci Fištejna, Votápka a dalších jim podobných.