Polovina veškerého vědeckého výzkumu je falešná
Redaktor jednoho z nejuznávanějších lékařských časopisů na světě připustil, že polovina veškerého vědeckého výzkumu je nepravdivá.
Dr. Richard Horton, šéfredaktor časopisu Lancet, vydal prohlášení, v němž prohlásil, že 50% publikovaných recenzovaných studií je falešných.
Podrobnosti z Collective-evolution.com:
„Všechno je s vědou velmi jednoduché:
většina vědecké literatury, někde více než polovina, prostě není pravdivá, je nepravdivá. Výzkum s malými a neúplnými vzorky, nepatrný efekt, neúčinná předběžná analýza a nesourodé střety zájmů, stejně jako posedlost hledáním módních trendů pochybného významu, jsou znepokojující. Věda se vrhla do temnoty.“
To je docela alarmující, vzhledem k tomu, že všechny tyto studie (sponzorované společností Big Pharma) se používají k vývoji léků/vakcín, které mají údajně pomáhat lidem, mají školit zdravotnický personál, studenty medicíny a mnoho dalšího.
Obecným trendem se stalo zamlčování velké pravdivé práce odborníků a výzkumných pracovníků z různých institucí po celém světě, které nejsou „recenzovány“ a neobjevují se v „autoritativních“ lékařských časopisech.
A naopak, jak jsme nedávno viděli, „srovnávané“ studie nejsou pravdivé. „Autoritativní“ lékařské časopisy nadále ztrácí svou prestiž v očích odborníků i zaměstnanců samotných časopisů, jako je Dr. Horton.
Dále kritizoval a prohlásil, že redaktoři časopisů pomáhají a přispívají k nejhoršímu trendu, že počet falešných studií neustále roste a je alarmující, že data jsou vyrobena tak, aby odpovídala preferované teorii.
Poznamenává, že důležitá potvrzení jsou často odmítána, a málo se dělá pro nápravu špatných praktik.
Aby toho nebylo málo, mnoho z toho, co se nyní děje, lze dokonce považovat za akce na hraně zločinu.
Marcia Angell, lékařka a stálá šéfredaktorka časopisu New England Medical Journal (NEMJ), považovaný za jeden z nejprestižnějších recenzovaných lékařských časopisů na světě, vysvětluje tuto situaci:
“Nyní je prostě nemožné uvěřit většině publikovaných klinických hodnocení nebo spolehnout se na názory důvěryhodných lékařů a renomovaných lékařských doporučení. Nejsem vůbec potěšena tímto závěrem, ke kterému jsem pomalu a neochotně dospěla přes dvě desetiletí práce jako redaktorka časopisu New England Journal of Medicine.”
Existuje však mnohem více důkazů na podporu těchto tvrzení, včetně dokumentů obdržených od Dr. Lucy Tomlenovic, PhD, z Neural Dynamics Research Group na Katedře oftalmologie a vizuálních věd University of British Columbia, které ukazují, že výrobci vakcín, farmaceutické společnosti a zdravotnické úřady jsou si vědomy mnoha nebezpečí spojených s očkováním, ale raději to před veřejností skrývají. Jedná se o vědecký podvod, ale tato praxe pokračuje.
Tyto příklady jsou četné a všechny potvrzují slova Dr. Hortona.
„Vše skupuje v zárodku farmaceutický průmysl, nejen z hlediska praktického lékařství, ale také z hlediska vzdělání a výzkumu. Vzdělávací instituce se staly placenými agenty farmaceutického průmyslu. Myslím, že je to škoda“- Arnold Seymour Relman (1923-2014), profesor medicíny Harvardu a bývalý šéfredaktor časopisu New England Medical Journal.
Nyní je opravdu úžasný čas.
V celé historii lidstva zažila naše planeta mnoho posunů paradigmat a všechny se setkaly s tvrdým odporem.
Dnes vidíme, že k těmto zjevným posunům v myšlení dochází v několika oblastech, všechny najednou.
To se může zdát ohromující pro ty, kteří se snaží nevěnovat pozornost tomu, co se začíná dít, zejména vzhledem k tomu, že mnoho z těchto myšlenek je v rozporu se současnými systémy světového názoru a víry.
Vždy bude existovat odpor vůči novým informacím, které nezapadají do stávajícího rámce, bez ohledu na to, jak rozumné (nebo faktické) mohou tyto informace být.
Celé je to způsobeno systémem hodnocení a financování vědy. Vědci jsou motivovaní k velkovýrobě publikací, protože za to jsou peníze pro jejich instituce. U lepších, impaktovaných časopisů víc. Ale dostatečně známým a zavedeným autorům i v nich přijmou skoro cokoliv. Vědy jako matematika a fyzika jsou na tom o trochu lépe, protože tam aspoň nejde z principu fixlovat.
Pokud v tom nejedete, propadnete se okamžitě do kategorie losera. To se třeba stalo i Peterovi Higgsovi, kterého se univerzita chtěla zbavit pro neproduktivnost. Tedy než dostal Nobelovu cenu za svůj známý Higgsův boson.
Ano, souhlasím. Možná i zde platí všeho do času, první vlaštovky už vylétají.
A co teprve jak falšují historii, to by se nám protočily panenky.