nezařazenépolitika

Místopředseda parlamentu Itálie odstranil vlajku EU.

Co se musí stát, než něco podobného uvidíme i v ČR, ptá se Štěpánek

Mediální expert Petr Štěpánek na sociální síti poukázal na to, že italský poslanec odstranil ze své kanceláře vlajku Evropské unie. Na co tím podle něj tato evropská země naráží?

Hudebník a člen hnutí Trikolóra na svém Facebooku upozorňuje na to, že Itálie již na některých úřadech sundává vlajky Evropské unie.

„Zatím jen gesto. Ale má obrovskou vypovídací hodnotu. Místopředseda italského parlamentu Fabio Rampelli odstraňuje ze své kanceláře vlajku EU. Co všechno se ještě musí stát, než něco podobného uvidíme i u nás?“ napsal Štěpánek.

V původním popisku videa, které Štěpánek sdílel, se pak píše, že místopředseda parlamentu Fabio Rampelli odstraňuje evropskou vlajku ze svého úřadu, stejně jako to v těchto dnech spontánně dělá mnoho dalších činitelů. Údajně má jít o jasné poselství pro EU, která opouští Itálii v době, kdy to nejvíce potřebuje.

Pod videem se pak začaly hromadit různé komentáře. Všechny se však víceméně nesly v podobném duchu.

„Italům se vůbec nedivím, EU se na Itálii vykašlala,“ myslí si jeden z uživatelů.

A i další s tím souhlasí: „Už se nemusí stát vůbec nic. Jen tu vlajku sundat. EU už fakticky neexistuje, zbývá to oficiálně oznámit.“

Někteří uváděli, že se jim gesto viceprezidenta líbí, ale podotýkali, že se ještě „budou dít velké věci a ekonomika bude asi patřit k těm rozhodujícím parametrům při rozhodování jednotlivých států“.

Výzva „Spalte vlajku EU“

Parlamentní listy dnes informovaly o tom, že se Itálií šíří pozoruhodná internetová výzva, jejímž základem je spálit vlajku Evropské unie, a to nejlépe za zvuků italské hymny z časů boje za sjednocení země. Celá iniciativa má přitom proběhnout pod heslem „chráníme se“.

Itálie tak reaguje na to, že ji Evropská unie nechala v době koronavirové krize na holičkách. Situace v zemi je totiž vážná a italské zdravotnictví kolabuje.

Připomeňme však, že EU se „vzpamatovala“ až po několika týdnech, a to způsobem, který vzbudil velké rozpaky. Předsedkyně Evropské komise totiž ujistila Italy, že na ně myslí, ale rovněž zkritizovala členské státy, že v boji proti pandemii nectí unijní hodnoty.

Naopak se našly země, které Itálii podaly pomocnou ruku. Jedná se o Čínu, který poskytla zemi zdravotnický materiál. Podpora přišla do země rovněž z Ruska, které do Itálie poslalo vojenskou nemocnici.
https://bit.ly/346pQsL

sdílet na