Kronika končícího hegemona

Přiznávám, že chci vejít do historie. Ale ne pro marnivost, ale pro dobro věci. Jako kronikář pádu Pax Americana.

1.Rusko a Čína spojují své analogy SWIFT a budou schopny se obejít ve vzájemných platbách a přepočtech bez tohoto na západně závislého systému.

2. Rusko a Čína podepsaly dohodu o přechodu na národní měny ve vzájemném zahraničním obchodu. 
Plánuje se, že přechod bude dokončen do příštího roku 2020. K přechodu na národní měny navíc dojde
u smluv, které byly původně podepsány v dolarech.

2a) Nikdo zatím neanalyzoval tak zajímavou otázku:
„Kam se podějí všechny ty dolary, které budou osvobozeny v důsledku podobných odklonů od dolaru v různých zemí?“. Vrátí se do USA, což přinese inflaci domácí ekonomice? Ostatní země budou kupovat zůstatky atraktivních fyzických aktiv, které jsou stále zachovány ve Spojených státech?

3. Čína a Japonsko (Si a Abe) se shodly na řadě otázek. Počínaje stavem Východočínského moře a končíc kulturními programy pro výměnu turistů a studentů.

Japonsko si je dobře vědomo toho, že se Spojené státy snaží učinit z něj „Ukrajinu pro Čínu“.
Tedy sebevražedné torpédo, které Státy využijí k destabilizaci regionu. 
A to v žádném směru nechtějí (protože Japonci nejsou tak hloupí). 
Tokio proto vynakládá velké úsilí na zlepšení vztahů s Čínou a Ruskem. 
Alespoň proto, že chtějí žít (a ještě ziskově).

4. Další pokus o převrat ve Venezuele selhal a všichni spiklenci byli zatčeni. Se železobetonovým důkazním materiálem, který venezuelští zákonodárci shromažďovali více než rok, což spiklenci vůbec netušili.

To (stejně jako selhání synchronních protestů v Hongkongu a Rusku během fóra SPIEF) nám jasně ukazuje,
že země se naučily efektivně odrážet americké pokusy o státní převraty.

5. Ford uzavře šest dalších závodů v Evropě. Dotkne se to 12 tisíc lidí (to je asi 20% z celkového počtu zaměstnanců společnosti). Přičemž zaměstnance z ruských závodů už přebírá KAMAZ a další výrobci automobilů, jakož i výrobní závody.

Počítám však, že to amerického automobilového giganta nezachrání. Dluh společnosti je dva a půl krát vyšší než současný tržní kapitál a prodej nadále klesá. To je fiasko. Nejpříjemnější věcí v této situaci je, že Ford již splatil své půjčky ruským bankám, takže černého Petra dostane někdo jiný.

6. Pro jiné americké giganty nejsou vyhlídky lepší. Například o problémech “Boeingu” jsem již napsal v předchozích článcích.

7. Trump se setkal s Putinem, chystá se setkat se Si Ťin-pchingem. Ale Trump nemá co nabídnout ani jednomu ani druhému. Proto „zafixují snahu a přání dosáhnout kompromisu“ …. a na tom se rozejdou.

Pokud jde o mě, všechno je jasné.

Pokud si myslíte, že píšu bludy, pak mi pošlete zprávu o úspěchu americké ekonomiky (v reálném sektoru, prosím) a průlomových technologií, já však nic takového nemohu najít.

Alexandr Rogers
https://news-front.info/2019/06/28/aleksandr-rodzhers-hroniki-pikiruyushhego-gegemona/

sdílet na